Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok negatív ember önsajnálatta...

Sok negatív ember önsajnálattal tölti az idejét az interneten, de ennek mi értelme? Miért nem próbálnak pozitív dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Semmi értelme. (mármint hogy itt sajnáltatják magukat)

Lemerném fogadni hogy azok akik ide írogatnak a "depressziójukkal" és kapnak tanácsokat azoknak a 95% semmit nem kezd a kapott tanácsokkal csak idejárnak hogy vigasztalják őket és azért nem próbálnak pozitív dolgokat tenni mert nem akarnak, egyszerűen beletemetkeznek az önsajnálatukba és itt meg másutt vergődnek.

2018. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

1-es, ezt mintha én írtam volna :)

Aki ide ír ilyeneket, hogy depressziós vagyok....ez a bajom...az a bajom.... Azok azt se tudják mi a depresszió, csak sokszor hallották a szót és épp elszontyolodtak mert nincs semmi jó a tévében és sokat kéne tanulni vagy szr a munkahelyük, úgyhogy kikiáltják magukat depisnek.

Akkor el kell kezdeni sajnálni őket és nyalogatni a nem létező sebeiket, ha nem teszed akkor az a minimum, hogy lepontoznak, de kikiáltanak mindenféle szívtelen prasztnak.

Most pl ideírt egy 20 éves kölyök, hogy ma reggelre depis lett, mert mindjárt 60 éves lesz és jajajaj :D :D

Vagy egy másik 20 éves kiscsaj, aki összeállt a 35 éves pasival és megerősítést várt az oldalon, hogy ez így normális.

Erre leírtam, hogy nem, ez egyáltalán nem normális, és elpazarolja a legszebb éveit egy felelőtlen gyáva alakra, no akkor is én lettem a praszt.

Tanulság: itt tilos józanul gondolkodni.

Ha valaki azt írja, hogy depis, az igenis mély depresszióval küzd, pont. Más lehetőség nincs.

Ha azt írja, hogy 17 éves és 43 évessel jár, az igenis normális és őszinte szerelem.

Ha azt írja a meleg srác, hogy egy hetero srác fogdossa a fenekét a suliban, na az is normális dolog és igazi kapcsolat lesz majd belőle.

Semmi értelmes és reális dolgot nem szabad leírni, mert az emberek azt nem viselik el, képtelenek elfogadni a realitást.

Válasz a kérdésedre: az az értelme, hogy őket kell sajnálni. Mert ez így a könnyebb, tőlük ennyi telik.

2018. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
arra amúgy k vára nem gondol senki, hogy alkati kérdés is, hogy valaki képes-e pozitívan, csodálatosnak látni az életet. a depresszióra való hajlam lehet örökletes is, azt meg nem lehet úgy elmulasztani, hogy "jajj, gondolj már szép dolgokra, az élet olyan gyönyörű, gondolkodj pozitívan!". nem barátom, ez r hadtul nem ilyen egyszerű. persze, próbálkozhat az ember minden erejével pozitívan gondolkodni, sokan teszik is a negatív emberek közül is, de nem mindig sikerül, sőt, gyakran nem sikerül. igen, tapasztalat. én bármennyire próbálok pozitív lenni, az életem egy rakás sz r, és utálom. és ha valaki ide írja ki a nyomorát, az lehet, hogy azért van, mert másképp/másnak nem képes kiadni magából, pedig erre mindenkinek szüksége van. ha zavar, ne olvasd, egyáltalán nem muszáj, ez egy anonim oldal, mindenki azt ír ki, amit akar. elárulom, nekem az egyetlen módja a feszültséglevezetésnek az önvagdosás, és k vára nem élem ezt az új évet, ami nyilván megint nagyszerű lesz! gyerünk, oltsatok szét, hogy mekkora egy depis sz r vagyok. sziasztok. 19/L
2018. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

#3


Anyukád még nem küldött el téged pszichológushoz? Mert már orvosi eset vagy!

Aki vagdossa magát, meg pláne!


Foglalkozz önismerettel!

Írj naplót!


Nem a kifogások mögé kell bújni, mint ahogy ide leírtad, hanem tenni kéne azért, hogy javíts a helyzeteden.

Annyi önfejlesztő, pszichológiai könyv, hanganyag, előadás van fent a neten, nem igaz, hogy nem lehetne azokból táplálkozni?

Ja, csak lusta vagy, mert könnyebb arra fogni, hogy a genetika, meg sz..r az élet, meg ezt és ezt próbáltad.

De... hallgattál már meg Csernus Imre, vagy Bagdi Bella, Bagdy Emőke, Tari Annamári, Almási Kitti hanganyagokat?

Kétlem. Olvastál pszichológiai könyveket? Kétlem.


Mit teszel azért, hogy a depidből kilábalj?


Az élet nem sz..r! TE teszed azzá a viselkedéseddel, a hozzáállásoddal!


Mennyi küzdés, kitartás és akaraterő van benned? Vagy könnyebb vagdosni magad?

Mielőtt gyereket szülsz, tedd rendbe magad sürgősen agyban!



Kérdező: nagyon sok ember csak siránkozik, de nincs elég akaratereje, hogy elérje a célját.

Annyi minden megtalálható már a neten, a könyvtárban, csak élni kéne a lehetőségekkel. De sokan erre se képesek, mert panaszkodni a legkönnyebb, de tenni azért, hogy a saját életük jobb legyen-....ááá az már luxus.

2018. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
4# mert amúgy nyilván ismersz engem, és tudod, én miket olvastam, hallgattam, csináltam :D az az örök favorit nálam, amikor valaki ismeretlenül pofázik, hogy amúgy nyilván csak siránkozok, de semmit nem teszek. na buék mindenkinek
2018. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát, a hozzáállásod és a leírásod pontosan azt tükrözi, hogy semmit se tettél eddig!
2018. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Vagy lehet, hogy tettél, de nem küzdöttél eléggé és gyáva módon feladtad!
2018. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

E kérdés és felvetés hatására látom is már, hogy csoportosan ki mentek tréningruhában a ligetbe team joggingozni az emberek. Kutyasétáltatás az egekbe szökött. A gyerekek fociznak, ugráló köteleznek, labdáznak, bújócskáznak. Miközben itt ott szolidan szólnak különféle téli slágerek. Az éttermek teraszán hangulatosan beszélgetnek az emberek.

A családi autók tetejére szerelik felfele a síléceket a sífelszereléseket................jaaa! Hogy ez nem Magyarországi életkép. Bocsánat nyilván valami halucén drogot kavartak az italomba, mert mindez inkább csak a hátárainkra kívülre jellemző. Azt hittem, hogy nincsenek már határok.......jaaa!Hogy nincsenek? Tényleg be vagyok állítva. Ki volt az?

2018. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem interneten, csak magamban, de szoktam magamat sajnálni. Kivágok egy kis szelet az időmből és elmélázok, sírok picit.


Úgy vettem észre, ha ezt kihagyom, akkor a pozitív időszakomban túlkompenzálom magam.

2018. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5: "az az örök favorit nálam, amikor valaki ismeretlenül pofázik"

Pont ezt csinálod TE IS!

2018. jan. 1. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!