Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akiknek a "különlegesebb"...

Akiknek a "különlegesebb" nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
Miért nem a saját nevetek változtatjátok meg az általatok kedvelt névre? Miért a gyerekkel akartok kiszúrni?
2018. jan. 2. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Hogy tudnád előre megmondani, hogy a gyereknek mi lesz a kiszúrás?

Lehet, hogy a gyereknek marhára fog tetszene a saját különleges neve. És az is lehet, hogy adnak egy tök hétköznapi nevet neki, mégis utálni fogja.

Szerintem elég nehéz a még meg sem született gyereked leendő, tini meg felnőtt fejével gondolkodni....

2018. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Miért "kiszúrás" a különleges név? Miért kéne mindenkinek a Mária, József nevet adni?
2018. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért van különbség a Mária és József meg a Tűzvirág és Anakin között.
2018. jan. 2. 17:34
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Neked most van különbség. De lehet, hogy mire a gyerek felnő, addigra már sokkal elfogadottabb lesz az Anakin, mint a Mária vagy a József.

Nem vagyok túl idős (27), de azért még mi is röhögtünk a Béla néven, holott régen semmi gáz nem volt benne.

Persze, egyébként néha én is jókat röhögök a -számomra- idétlen, "különleges" neveken, de logikusan végiggondolva a dolgot, lehet az óvodában kevésbé fogják kiröhögni Brendont, mint Béluskát.

2018. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát én ebben nem vagyok biztos. Unokaöcsém alsós, halálra szekálják az "egyedibb" nevű gyereket, van olyan kislány aki minden nap sírva megy haza.
2018. jan. 2. 17:38
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Azért a különlegeset ne keverjük össze a röhejessel. Az Anakin meg a Tűzvirág a röhejes kategória de pl. az Eleonóra és még sorolhatnám különleges (vagy mondjuk inkább nem hétköznapinak) de messze nem a vicc kategória.
2018. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Félreérted, nem a néven van ilyenkor a hangsúly. Tegyük félre a telenovellákon szocializálódott réteget... a többiek azt hiszik, hogy a saját csemetéjük a világ legkülönlegesebbe, és ilyet még nem szült senki erre a világra. A szó bizonyos értelmében ez igaz is és így van jól :-) csak ezek a szülők már a magzatmázas gyereknél is jelezni akarják, hogy mennyire különleges az ő Medivhkéjük. Na, ezért adnak lehetetlen neveket.
2018. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Mellesleg senki ne mondja azt nekem hogy a 3-4 éves gyerek megy haza az oviból és magától mondja hogy van a csoportban 3 Benike, Hanna, Lilike, Dávid és képzeld anya/apa egy röhejes Anakin is.

Nem. Elmeséli otthon és a szülei (akikben koruknál fogva kéne lenni annyi intelligenciának hogy egy gyerekkel tolnak ki de sajnos sok esetben nincs) azt mondják hogy úristen Anakin de gyökér név. Majd mivel a gyerek ezt hallotta otthon azt hiszi ez a jó és másnap elkezdi csúfolni a kis Anakint aki sírva megy haza utána hála az adott szülőnek.

A gyerekek maguktól nem ítélkeznek ezt pl te kedves kérdező tanítod nekik. Csak gratulálni tudok.

2018. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Akit akarnak, azt fogják csúfolni és NEM a neve miatt.


Tök hétköznapi nevem van, mégis 10/10 céltábla voltam, ennyit erről.

2018. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha a szülőnek joga van röhejes nevet adni a gyerekének, más szülőnek miért ne lenne joga megmondani a véleményét arról a névről? Az a szülő vállalta hogy közröhej tárgyává teszi a gyerekét.

Mifelénk nem ritka az Eleonóra, ezért nem is tartom különlegesnek. De az a kislány a Völgyi Rianás nevet kapta. Nővére pedig a Völgyi Eperke Cseperke nevet.

2018. jan. 2. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!