Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azonosító jegy (dögcédula)...

Azonosító jegy (dögcédula) számjegyeinek jelentése, és ha van online keresése adott személyre?

Figyelt kérdés

Létezik olyan oldal ahol a dögcédulán szereplő 11 számjegyet ha beírom kiadja az adatokat, annyira már rájöttem hogy az első szám a vallás a többi 6 a születési év.hó.nap de az utolsó négyet nem tudom megfejteni.

A nálam lévő is ilyen, csak azon nincs betű, csak 11db számjegy: [link]


Hogyan lehetne megfejteni a többi számot, ill, név szerint kiadja? Bár a nevet tudom, de puszta kíváncsiságból érdekelne...



#adatok #dögcédula #azonosítójegy
2018. jan. 4. 00:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az 1950-es években a Magyar Néphadsereg is áttért a fémből préselt azonossági jegyek alkalmazására, jelentősen csökkent azonban az adattartalom: az 1950M azonossági jegyen már csak a katona alakulatának postafiókszáma és személyes sorszáma szerepelt. Az 1960-as évektől használt dögcédula formailag az 1936M azonossági jegyre hasonlított, de igazolványjegyet nem tartalmazott. Ezt váltotta fel 1978-ban – a személyi szám bevezetése után – az a jelenleg is használt, átlósan kettétörhető, tűzálló acélból készült lapocska, amelyen a „HUNGARIA” felirat mellett a katona személyi száma (és esetleg vércsoportja is) olvasható – foglalta össze Baczoni Tamás azokat a hazai változásokat, amelyek a dögcédulák tekintetében a legfontosabbak voltak a második világháború után.
2018. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!