Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 26 évesen már vállalható egy...

26 évesen már vállalható egy Hayabusa?

Figyelt kérdés

A helyzet eléggé sokoldalú, jelenleg adott egy 5-ös golf amivel rossz időben, és telente járok, költségmentes csak tankolni kell, viszont motoros vénával áldott meg a sors, ilyen családba születtem. Jelenleg egy 600-as váltósom van, menni megy, de már ismerem mint a kisujjam(ezen tanultam+első kezdő motorom)


Közel 2 millió ft-om van most készpénzben különösebb oka nincs hogy miért ennyi, az autóra sose költöttem annyit szerviznél hogy azt ne tudjam fizetésből fedezni, a motorom meg Októberben látta szerelő amit kellett átnézett, tehát már tavaszra menetkész, költeni erre sem kell mert elfogom adni.


Róla van szó, aki nem látta még(ez csak szemléltetés, amit én néztem az fekete, és piros a H betű rajta)

[link]

Következő hónapban meg is tudnám venni az új gépet a szomszédos városban van egy szép darab, bizonyos keretek között alkuképes is, tehát 2 millióból még maradna is átnézetni a biztonság kedvéért.

Viszont Apám nem nagyon díjazza a tervemet, bizonyára belőle a kor is beszél(48) illetve maga a motor típusa nem jön be nála.

Meg ezt úgy sem értheti az aki nem motorozik vagy csak egy gépnél leragad és akár egy évtizedig is azt hajtja.


Hiába két kereke lesz annak is, paraméterei, műszaki adatai horrorisztikusak, de akkor is tekintélye van, és ez ami számít. Nálunk motorosoknál ez olyan mint autóknál a Porsche, Ferrari, az utakon is tisztelet övezi.


2018. jan. 4. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég állat gép a Hayabusa az tény. 200 LE 220 kilóra elég kemény. Nekem is nagyon tetszik a Hayabusa, viszont itthon nagyon drága lenne a fenntartása, eszik kb 8 litert, 1300 köbcenti, szóval igen nem olcsó mulatság. Apukádból részben tényleg a kor beszél, másrészt lehet félt téged, ami jogos:)

Ha tényleg ennyire szeretnéd megvenni azt a motort tedd, tényleg tekintélyes példány, 1 ismerősömnek van Hayabusája, elmondása szerint mindenki utánafordul:D

2018. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mikeXxX ***** válasza:
Temettem el hasonló embert mint te így azt mondom felejtsd el !!! Ha valóban tudnál rendesen motorozni tudhatnád hogy egy 600-as és egy Haya köszönő viszonyban sincs egymással de aztán felőlem mindenki úgy hal meg vagy lesz nyomorék ahogy akar ! 38f
2018. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

A tanuló motorom amit jelenleg is használok 75kw 102 lóerő, még sok embernél ez is csak harmadik motor lenne mert sokallják, 21 évesen ezt vettem a tartalék pénzemből, de gondolatban azzal is eltemettek, jöttek a robogóval hogy miért nem elég az neked, vezetheted B kategóriával is, akkor is mondtam hogy élményt akarok, nem cél eszközt amivel leszaladok a Tescoba két kóláért.


Úgy vagyok ezzel az egésszel hogy ez is motor, valakinek rá kell ülnie, senkinek nem kötelező még robogót sem vezetni.

Egészen biztos hogy nagy kihívás lesz egy szezon, de most van idő és lehetőségem összehozni az egészet, mondjuk mellékes de az sem elhanyagolható hogy nincs 2-3 évente másfél két millió forintom hogy "ki járjam a ranglétrát" magyarán azzal kell tanulni ami van.

2018. jan. 4. 22:28
 4/4 mikeXxX ***** válasza:
Kérdező hogy jobban érts nem a levegőbe beszélek volt 3 haya is alattam de amivel most mész kis motor a hayahoz képest ! Pont kb ungyan az mint a bugyuta motoros film amit csinaltak hogy a kis feka srác lenyomja az apját egy 600-as gixerrel 😂 jó vicc volt de filmnek nagyon gyenge és erre mondták több millio dollár volt a felkészülés a filmre holott 100 ezer forintert meg mondtam volna a tutit 😂 !
2018. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!