Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van esetleg statisztika...

Van esetleg statisztika arról, hogy melyik országban követik el a legtöbb öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
Akár angol is jó.

2018. jan. 6. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy Dél-Koreában, mivel ott az emberek hatalmas nyomásnak vannak kitéve. Fiatalokra nagy nyomást gyakorol az iskola, netalán ha épp hírességek, akkor a megfelelési kényszer, a kimerítő edzések, a munka. Az egyszerű munkásoknak sem könnyű, mivel reggeltől estig dolgoznak, néha több munkahelyen, több műszakban. Iskolában pedig egyenesen kiközösítik azokat, akik nem tanulnak jól, vagy szegényebbek az átlagnál.
2018. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es: Hallottam már pár dolgot róla, elvileg az iskola tizenhat óra valahol?
2018. jan. 6. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez csak Európáról szól, de az egész világon is Litvániában a legmagasabb az öngyilkosságok aránya, Dél-Koreában pedig a második.

2018. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
81%

Én úgy tudom hogy Japánban elég gyakori hogy egy diák öngyilkosságot követ el. Mert ott nem csak hogy nagy nyomásnak vannak kitéve mert a családjukat szégyenítik ha nem veszik fel jó iskolába, hanem az iskolákban nagxon gyakori a zaklatás. És ott durvább a zaklatás, ráadásul a tanárok sem úgy kezelik mint kéne. Ott inkább letegadják hogy ,,nem, ebben az iskolában senkit nem zaklatnak" hogy ne rontsák az iskola hírnevét.


Lehet hallottál már a Suicide Forest-ről ami Japánban van. Évente több mint 1000 holttestet találnak ott.

Amugy minde fejlődő országban (pl. Korea stb) csökken az öngyilkosok száma kivéve Japánban

2018. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

[link]


[link]


[link]


Van amelyik 2015ös adat, én ezeket az oldalakat találtam. Nem mennyiség, hanem arány alapján.

2018. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
73%
16 óra suli az Dél-Koreában van
2018. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!