Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az oláh nyelv, az miért egy...

Az oláh nyelv, az miért egy latin nyelv?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A román nyelv a vulgáris latin nyelv dunai latin nyelvnek nevezett változatának leszármazottja. E latin nyelvváltozat jelenléte i. e. 229-ben kezdődött a Balkán-félszigeten. Írott forrásai az egykori Daciában talált kb. 3000, és az egykori Moesiában talált kb. 3000 felirat.
2018. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanúgy latin nyelv, ahogy a spanyol, francia, olasz. Beszélem az oláhot is és a latint is. Az oláh nyelv sem egy csúnyán hangzó nyelv.

A román név különben eredetileg rómait jelent.

2018. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

utolsó és szoktál van kivel beszélgetni latinul?


csak onnan jutott eszembe,hogy pénteken ültem egy váróban kb 15 emberrel néma csöndben erre az egyiknek csörgött a telefonja.

felvette és elkezdett dumálni.

először azt hittem olaszul beszél,de utána egyértelmű lett,hogy ez latin.

ilyet még nem pipáltam.

utána megkérdeztem a faszit,hogy honnan tanult meg latinul,vagy miért kell neki ez a holt nyelv és azt mondta,hogy csak azért tanulta meg mert tetszik neki.

a kislányának meg azért tanította meg,hogy senki se értse amikor beszélgetnek,vele beszélt telón.

2018. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Régebb, amikor tanultam, még voltak fórumok, ahol latinul is folyt egymás közt a társalgás. Munkahelyen találkoztam egy másik lánnyal, akinek szintén tetszett és megtanulta a latint, vele beszélgetek latinul.

Az ógörögöt is szeretném tudni.

2018. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!