Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért is tiltott nálunk a...

Miért is tiltott nálunk a béranyaság?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A wiki szerint tervbe volt véve, de nem voltak kidolgozva a részletek, aztán az egészet visszavonták a katolikus egyházra hivatkozva. Ami ugye onnan indít, hogy már a mesterséges megtermékenyítést sem támogatja, a béranyaság meg elvileg ugyan úgy zajlik, vagyis több embrió jön létre és nem mind kapja meg az esélyt az életre.


Ha a vallást figyelmen kívül hagynánk, akkor is elég sok a kérdés amit szabályozni kellene, nem tudom máshol hogyan tudták, meg hogy mi volt abban a javaslatban amit az Európai Tanács elutasított.


Úgy tudom, hogy nálunk ha házasságon belül születik egy gyerek, mindegy kitől lett, a férjet tekintik apának. Ez már zűrös alapból.


De ha onnan indulunk, hogy van egy béranya, és van egy nő aki bizonyítottan nem tudja kihordani a terhességet, van hozzá egy apajelölt, és ezt így hárman vállalják, akkor is bonyolult.


Ki lehet béranya? Kell, hogy már legyen saját gyereke? Mert a terhességgel és a szüléssel is kockáztatja, hogy esetleg később már nem lehet sajátja. Ha ezt nem vesszük figyelembe, már alapból a kapott gyógyszerek is ártanak. Kérdés, hogy ha egy nő egészséges és képes lehet beavatkozás nélkül teherbe esni, melyik orvos vállalná, hogy szándékosan felesleges kockázatnak teszi ki? Mondjuk a béranya beleegyezett, vállalta meg minden, ez még akkor is "rosszabb" mint egy szervadományozás, mert ott az egyik veséjét adja a másik ember életéért, itt meg egy lehetséges, esetleges harmadik ember életéért vállalná ugyanezt.


Megszületik a gyerek. Mi van ha a béranya olyan szinten kötődik, hogy komoly lelki traumát okozna neki ha elvennék a gyereket. Terhesség, szülés, szoptatás, mind-mind idő és hormonok, azok meg bármire képesek, nem ismerik az olyan érveket, hogy "dehát aláírtad". Ki dönti el melyik fél szenved ilyenkor nagyobb sérülést?


Ott a terhesség. Béranya vállalja, hogy amit tud megtesz. Láttál már kismamát inni vagy dohányozni, vagy mindkettőt vagy rosszabbat? Valaki közbeavatkozik nálunk ilyenkor? Tegyük fel a béranya nem tesz ilyesmit, még titokban sem. Élhet nemi életet a terhesség alatt? Dolgozhat? Sportolhat? Leszabályozhatják az életét ilyen szinten? Ha nem, akkor mi történik ha beteg baba születik?


Tényleg kíváncsi lennék más országokban ezeket hogyan szabályozzák.

2018. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!