Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarok mindennek megfele...

Miért akarok mindennek megfelelni? Miért hajlok a maximalistaság felé? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Remélem érhetően áttudom adni azt amire igazán kíváncsi vagyok.

Miért van az, hogy meg akarok minden kritériumnak felelni? Pl: Ha valamire megkérnek, de rosszul csinálom vagy csinálok valamit és beleszólnak vagy csak segíteni akarnak, hogy ezt nem így kell hanem úgy. Ilyenkor egy világ dől bennem össze és nem tudom megmagyarázni miért. Konkrétabb példa: Apukám kicsit "kötekedő" természetű és mindenen problémázik rám szabták a mosogatást amit meg is csinálok erre kitalálta, hogy takarítsam ki a WC-t, mert hogy nem igaz, hogy nem veszem észre, hogy "retkes" (holott semmi sincs rajta pusztán már régi és kicsit elvan kopva a fehér színe) és amellett, hogy magyarázatokat adok magamnak, hogy biztos már megint hülye és próbálom megérteni, hogy most miért kellett úgy mondani ezt mintha az egész miattam lenne arra jutok, hogy én vagyok a hibás, hogy igen figyelhettem volna erre meg arra és akkor most nem lennék lebaszva.

Egy egyszerűbb példa: Suliban mindig én voltam aki írta a házikat és mint minden ember hibázok én is és mikor rosszul adtam meg valamit akkor szóvá volt téve poénosan, hogy hát, de a "Józsika" azt mondta és onnantól kezdte bármit mondtam mindig hozzá tettem, hogy nem biztos, mert nem akartam "szemrehányást", "megjegyzést" hallani magammal kapcsolatban.

Ezt valaki érti? Én vagyok fura vagy ez normális?

Minden választ előre is nagyon szépen köszönök!

Sajnálom az össze-visszaságot, próbáltam érhetően leírni..



2018. jan. 10. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

YouTube:

Halász Alexandra a megfelelési kényszer.

2018. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Amint időm adja megnézem, köszönöm szépen a választ!
2018. jan. 12. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!