Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyám régi pasija nagyon...

Anyám régi pasija nagyon agresszív volt, és többször is megvert, de csak könnyű testi sértést okozott. Anyám még mindíg tartja vele kapcsolatot telefonon. Többi lent?

Figyelt kérdés
Pár hete szintén meg akart verni, de végül anyám lefogta. Ilyen esetben fel lehet jelenteni? És ha igen milyen váddal, Mit kaphat érte?

2018. jan. 13. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Utólag ha nincs látlelet akkor semmit nem tehetsz... feljelentheted de ki fognak röhögni. Amikor történt akkor kellett volna rendőrt hívni, és minimum egy garázdaság.Ha van látlelet akkor a sérülés súlyosságától függően könnyű vagy súlyos testi sértés ha már bűncselekmény nem valósúl meg, pl kényszerítés, vagy személyi szabadság korlátozása, stb.
2018. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Volt már olyan is hogy bezárt, ezért sem jelenthetem fel?
2018. jan. 13. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondom másodszorra, utólag semmit. Viszont ha balhé van, kihívod a rendőrséget, elmondod hogy megütött, bezárt és nagyon félsz. És ez már elég a garázdasághoz.

De utólag felesleges ilyesmit.

2018. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi
2018. jan. 13. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Baromság az első írása , mert a bezártságot nem kell bizonyítani sem tetten érés nem kell ehhez . Feljelented a tagot és közlöd fenyeget régóta bántalmaz és emiatt veszélyben vagy . A kihallgatás során is ragaszkodj a tényekhez anyád ha lebeszél tagad meg balhézik nyakon vered .
2018. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 5-ös, feljelentést tehetsz azért is, hogy nem tarthatsz otthon trikolor cicát és téged ez zavar. :D Mindenért tehetsz.

Csak éppen nem fognak vele foglalkozni, ez a különbség.

Egy vádhoz tanú is kell vagy bizonyíték.

Egy állítás egy tagadás nem elég.

2018. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon sajnállak. Próbálj meg lapulni, mikor a pasas nálatok van, mert - gondolom - ő van fizikai fölényben.


Anyukád mégis hogy gondolja ez a "kapcsolatot"?

Remélem, nem élete szerelme a csávó...


Anyukáddal nem tudsz beszélni? Ő hogy viszonyul a Te bántalmazásodhoz? Nem volt ott v. tétlenül nézte v. próbált védeni, de ő is kapott?

Miért tartja a kapcsolatot egy ilyennel?


A szobád/ nappalitok bekamerázására lenne pénzed?


Egyébként a családsegítő szolgálatot javaslom. De vigyázz, ha kimennek családlátogatásra, utána nehogy megint megkapd a magadét... :(

2018. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Köszi ez volt eddig a legértelmesebb válasz. Egyébkén igen ő az erősebb. Anyám sajnos ezt a fajta viselkedést "férfiasnak" gondolja. Sokszor próbáltam beszélni anyámmal, de mindíg őt védte, és amikor anyám előtt elkezdett verni engem, anyám csak állt ott, és simán végignézte. Aztán csak annyit mondott neki, hogy ezt nem kellet volna. A lakás be van kamerázva, de ezt ő is tudja, és mindíg kint, vagy valahol máshol csinálja. Gondoltam hogy becsalogatom, és hagyom hogy megverjen, aztán feljelentem, de nagyon félek, mert láttam hogy van bicskája. És egy feljelentésért meg nem akarok meghalni. A gyermekvédelem kijött, beszéltek vele, de ő természetesen azt mondta, hogy minden rendben van és hazudok.. Nem tudom mit tehetnék
2018. márc. 25. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!