Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik inkább a...

Szerintetek melyik inkább a normális? 2 ilyen eltérő családból származó ember hogyan oldja meg az együttélést vita nélkül?

Figyelt kérdés

1. az otthonukban minden nap takarítanak tevékenykednek kicsit. egyik nap mondjuk a fürdőszoba, másik nap a nappali/ konyha rendberakása, felmosása stb.

Emellett minden nap megágyazás ( a gyerekek is), a gyerektől el van várva hogy rend legyen a szobájában, a wc deszka lehajtása/ wc kefe használatát elmulasztja valamelyik gyerek akkor azonnal rászólnak. Az anyuka a munka mellett is minden nap főz, maximum minden másnap.


2. Takarítónő van, ez a család kb sosem takarít. A gyerekek szobájában hatalmas a rendetlenség. a wc deszka felhajtva gyakran, a wc khmm piszkos...

Ágyazni csak akkor ágyaznak ha a takarítónő megcsinálja. Az anyuka nem főz, nem bevásárol, a gyerekek vagy éhesek vagy a városban vesznek valamit enni.


Anyagi körülményeit tekintve az elsőnek is lenne pénze takarítónőre meg gyorskajára egyébként.


2018. jan. 20. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

1. normális

2. életképtelen szr

2018. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
A leírásod stílusával azt sugallod, hogy a második nem normális, de megsúgom, hogy nem ördögtől való, burzsoá szokás takarítót fogadni. De én úgy gondolom, hogy mindkettő normális, ha a család igényszintjének ez megfelel. Nem is értem, hogy mire akarsz itt kilyukadni.
2018. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első egy fokkal normálisabb.


Persze megvan az a véglet amikor már átesnek a ló túloldalára, de szerintem jó az, ha az ember gyerekkorban megtanul rendet tartani. Ha napi szinten odafigyelünk, akkor 10-15 perc is elég. A wc-t alap, hogy kitakarítom ha már össze kulázom.


Viszont az sem mindegy, kinek mi a rendetlenség. Nem mindegy, hogy a szemét, mocsok önti el a szobát, vagy olyan apróságok vannak, mint hogy a földre van dobva egy ruha vagy éppen nincsen beágyazva. A wc deszka lehajtás meg olyan, hogy az is ugyanúgy le tudja hajtani aki éppen belép.

2018. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két hetero anyuka kisgyerekkel minek költözne össze? Semmi értelme. Na mindegy, vita nélkül sehogy nem lehet összecsiszolódni együttéléskor. A pénz beosztása és a takarítás-főzés mindenhol máshogy megy. Ezért is született a “lakva ismerni meg igazán egymást” közmondás. Mire kialakul az új, közös élet, addig bizony sokat kell dolgozni rajta, megbeszélni, vitatkozni.
2018. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Viszont a másodikkal sincs feltétlenül baj, leszámítva talán a wc-t.


Gyerekként nálam is mindig rendetlenség volt, de én mindig mindenről tudtam, hogy éppen hol van, melyik kupacban. Ágyazni is csak akkor szoktam, ha jön valaki.


És ahogy az előttem szóló írja, a takarítónő sem ördögtől való, de még csak nem is elítélendő se nem "burzsuj" dolog. Kaját is lehet enni normális helyen, relatív olcsón. Nem csak a Meki meg a Michelin csillagos étterem létezik. Na meg napi főzéssel is lehet egészségtelen kaját enni.

2018. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az elso picit rendmanias, de igy is sokkal jobb a masodiknal.

A masodik esetben, ertem en, nem ordogtol van a takaritono. De ott a kerdes: puszta kenyelem, vagy takaritono hijan vigan ulnenek a hetes mocsokban is? Anyuka nem foz, nem bevasarol. Ok, erre is vannak szolgaltatasok. Viszont a biztositekot kiveri hogy a gyerekek ehesek es gyorskaja a megoldas. Itt mar egy elkenyelmesedett lusta not latok, es ne mondja senki hogy ez is normalis.

2018. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“ Itt mar egy elkenyelmesedett lusta not latok, es ne mondja senki hogy ez is normalis.”


Aha. Vagy mondjuk egy elfoglalt egyedülálló szülőt, akinek egész egyszerűen nincs ideje, energiája a munkán és a gyerekkel való törődésen kívül semmi másra. A kevés kis szabadidőt minőségi együttléttel, nem pedig vécésikálással és rántott hús panírozásával tölti. Elvégre apukáról szó sincs, pénz mégis sok van, azt valakinek elő kell teremtenie.

2018. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
apuka is velük lakik
2018. jan. 20. 11:43
 9/9 anonim ***** válasza:
#7, torodes meg minosegi egyuttlet, ugy hogy kozben a gyerek ehes?
2018. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!