Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek képes megállni...

Hogyan legyek képes megállni hogy internetezzek?

Figyelt kérdés

Van egy tervem. A teljes elvonulás. Kitörlöm a Facebookomat, minden közösségi oldalról törlöm magam, a laptopomat a szüleimnél hagyom, a telefonomról leszedem a netet. Beiratkozok könyvtárba, és olvasni fogok.


Honnan merítsek önuralmat ehhez? Ti meg tudnátok csinálni? Pl. egy hónapig. Kibírnátok?


2018. jan. 22. 03:25
 1/5 anonim válasza:

Keress olyan elfoglaltságot ami leköti a figyelmedet.

Pl én ha festek van, hogy órákig a telomra sem nézek.

Meg persze ha olyan társaságba vagyok pl a barátommal akkor annyira jól elvagyunk, hogy eszünkbe sem jut sem a telo sem a net.. :)

2018. jan. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért akarsz elvonulni, teljesen elhagyni az internetet?


Az internet jó dolog, csak meg kell tanulni jóra és jól használni. Sok információt a tanuláshoz onnan lehet összeszedni. Vagy akár aktívan tanulni is lehet a neten.

A telefont is le lehet halkítani és betenni egy fiókba.


Persze, meg lehet valósítani azt is amit leírsz, csak minek?

Ha értelmes, más elfoglaltságod van, mint a neten szörfölni, fecsegni, akkor ott fogod hagyni, és azzal fogsz foglalkozni.

Pl., ha tanulnod kell, akkor jól felfogott érdeked, hogy ne a gépen játssz, és fecsegj, mert ezek nem segítenek elérni a célodat, a jobb tanulmányi eredményeket.

2018. jan. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En pontosan ugyanezt szeretnem csinalni, de imadok netezni, szoval meg nem tudom hogyan fogom kivitelezni
2018. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet, de, 1, érdemesebb a fokozatosság elvét követni: értsd: ma 3/4h, holnap 1/2h, holnapután 1/4h óra engedélyezve netezésre, és csak később kapcsolódj le róla "teljesen". 2, Vezess hozzá még naplót és írd le a tapasztalataidat (mit nyertél a másra fordított idővel, stb.). Ez is fog motiválni abban, hogy "ne legyél visszaeső".
2018. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De minek? Nem érzem értelmét. Ha úgy érzem hogy túl sokat pötyögök a telefonon, vagy a neten, fogom magam és csökkentem az időt. Direkt mást csinálok.

Annak megint nem lenne és fenntartható értelme, hogy teljesen megvonom magamtól, mert se családi, se munka szempontjából nem lenne előrevezető.

De ha diák vagy, megteheted, hogy kísérletezz magadon.

2018. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!