Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek fontosabb, hogy egy...

Kinek fontosabb, hogy egy üzlet megköttessen?

Figyelt kérdés

Általánosságban írok, mert lényegében bármilyen szolgáltatóról szó lehetne.


Az alapszitu: kinéz az ember egy szolgáltatót. Jó ár-érték arány, látatlanban úgy tűnik, azt adja, amit szeretnék. Olyan kedvezmény, ami hosszú távú együttműködésre buzdít, én ezt szeretné az ember kihasználni.

Személyes érdeklődés a szolgáltatónál. A recepciós/asszisztens (hol minek hívják) nem túl kompetens, vagy csak személyes szimpátia hiánya, ki tudja, mindenesetre nagyon röviden tájékoztat csak, gyorsan leráz. Ám mivel ő nem tud segíteni a fent említett ajánlat kihasználásában, és hirtelen nem tudja megmondani, kihez fordulj, ezért nevet-telefonszámot kér, és egy ígéretet kapsz cserébe, hogy másnap visszahív az, aki foglalkozni tud veled. Következő héten lenne igénybe véve a kinézett szolgáltatás.


Eltelik egy nap, nem keres senki. Ekkor még nem aggódik az ember, nyilván mindenkinek sok dolga van, majd másnap. Ám eltelik két nap, egy hét... már megkezdődött volna a szolgáltatás kihasználása, ám emiatt nem lehet.


A te idődet húzzák, mert jó lett volna időben kihasználni a kinézett dolgot.

Ám ez kinek a hibája? Az ügyfélnek kéne nyaggatni a szolgáltatót, hogy ugyan teljesítsd már, amit megígértél? Vagy a szolgáltató az idióta, mert ha már ígéretet tettek, akkor kutya kötelességük lenne a kapcsolatfelvétel?


Én azon a véleményen vagyok, hogy a szolgáltatónak lett volna a fontos, hogy betartsa, amit ígért. Hiszen ha beváltak volna, hosszú távú ügyfél lettem volna / lennék. Viszont így már nem vagyok benne biztos, hogy szívesen venném őket igénybe, hiszen ha mindenhez így állnak hozzá, mint most ehhez...

Másrészről viszont nekem is fontos és jó lett volna a dolog. De nem tudom, megéri-e asztalt csapkodni.


Más mit tesz ilyen helyzetben? Én vagyok túl konfliktuskerülő? Lehet szó bármiről, direkt általános a kérdés.



2018. jan. 23. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A cégnek fontos lenne az ügyfél, az általános probléma az, hogy a dolgozók akiket velszenek azoknak nem fontos. Én is vállalkozó vagyok és volt, hogy felvettünk embereket, akik leszarták a mi dolgunkat, élt bele a nagyvilágba, elvárta a pénzét, de az ügyféllel nem volt olyan amilyennel lennie kellett volna. Kis vállalkozásnál hamar a váltás, hisz azonnal kirúgtuk. De egy UPC-nél vagy T-mobile-nál sok hülyét kifoghatsz akiket MÉG nem rúgtak ki. Egyébként tegyél panaszt, ezzel teszel a legjobbat az "üzletnek".
2018. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont ebben a helyzetben vagyok én is (mobilnet). Én bizony oda fogok menni, ahol ügyfélbarátabb a szolgáltatás, kerüljön bár valamivel többe.

A többinek meg megírom, hogy miért nem hozzájuk mentem, bár semmi kétség, hogy az ügyfélszolgálatos azonnal nyomja majd a "kuka" gombot, nehogy már kiderüljön az alkalmatlansága.

2018. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több probléma is van ezzel a rendszerrel.

- A legtöbb hazai szolgáltató nem vásárlóközpontú és nem tartják túl fontosnak a vásárlót. Van már elég, a profit megvan, nem törik magukat a vásárlókért, mert úgyis jön elég új.

- A felvett alkalmazottak nem motiváltak. Nem érdekli őket a munka vagy nem kapnak elég fizetést.

- Kevés a konkurencia. Amelyik utcában lakom, pl. egy szolgáltató szolgáltat vezetékes hálózaton. A másik, amelyik a városban szolgáltat, kiépítési költséggel csinálná a dolgot. Szóval, a többség marad.

2018. jan. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mindenki telefonra-tévére gondol rögtön. :) Nem arról van szó egyébként, de azzal is jártam már hasonlóan. Ott "jó fej" voltam, még utánuk is telefonáltam, hogy bocsi, arról volt szó, hogy kijönnek, telefonos kislány sűrűn bocsánatot is kért, de azóta se történt semmi. Ott annyiban hagytam, nem volt annyira lényeges a dolog. Legfeljebb magamban mérgelődtem.

Vicc amúgy, hogy ott is noname pici szolgáltatóról van szó, tehát elvileg fontos kéne nekik, hogy legyen az ügyfél. No mindegy.


Mostani szitunál vívódom magammal, mert ilyen hozzáállás mellett nem akarom igénybe venni, amit terveztem, ugyanakkor minden szempontból megfelelt volna nekem a dolog. Csak bennem van az, hogy nehogymár még én könyörögjek, hogy fizethessek...

Szóval a kérdés igazából erre irányult, hogy ki mit tesz ilyen helyzetben, és miért. Köszi az eddigi válaszokat. :)

2018. jan. 24. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!