Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma láttam egy másik kérdést a...

Ma láttam egy másik kérdést a témában, ezért gondoltam megkérdezem: szerintetek az rendben van, hogy pl egy szakács 2-3-4x többet keres mint egy orvos?

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Az hogy hazugsag sztem
2018. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos itthon praktizál akkor egy nyugaton dolgozó szakács biztosan többet keres.Nem az nincs rendjén, hogy a szakács annyit ketes hanem az,hogy az orvos nincs megfizetve
2018. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Hülyeség..persze lehet alapul venni egy jó helyen dolgozó szakácsot akit valamiért jobban megfizetnek mint az átlagot és egy orvost aki nagyon alul van fizetve, de ez így nem hiteles..
2018. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mennyire elismert, hol dolgozik és hogy mennyi ideje van a szakmában.
2018. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

En meg azt mondom, hogy az orvosokat nem kene sajnalni. Nekik a világ penze nem lenne elég, hol ott elméletileg neki ez hivatás....

Ahhoz képest, hogy fizut kap, még legombolja pluszban a beteget. Ha.meg nincs penz, akkor immel ámmal, ba szakodva beszél, látja el a beteget....

2018. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az van hogy ez nem úgy működik hogy "rendben van-e?".

A szakács magánszférában dolgozik. Nálunk a legtöbb orvos (vagy legalábbis azok akikre te gondolsz) államiban.

A kettő szektor teljesen más felépítésű.

Nem vitatom hogy az orvosok helyzete szomorú hazánkban, vagy azt hogy ez ellen tenni kellene. Az is világos, hogy minden magára gondoló orvos lelép az országból (és jól teszi, neki is csak egy élete van). Mi meg kioktatjuk külföldnek az orvosokat.

De ez nem a szakácsok hibája hanem a rendszeré. Illetve az eleve rossz rendszert kizsigerelő vezetőinké.


Én ennek a problémának a megoldását hoszútávon a korházak és az egészségügyi biztosítások magánszférába való átvezetésében látom. De ez az ötlet nem túl népszerű bizonyos körökben. És ha az is lenne akkor is nálunk nehéz lenne az átállás, és ugyan azokat a jelenlegihez képest kissebb problémákat vetné fel amivel sok ország küszködik.

2018. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

#5 Mert az orvosnak nem kell albérletet, rezsit fizetni esetleg lakást, házat, autót venni, ne adj' Isten a családját plusz saját magát valamiből etetni, ruhákat venni, nagy ritkán szórakozni menni. Ezt a munkát vállalta, igazából ingyen kéne csinálnia, örüljön, hogy egyáltalán élhet a hivatásának.


Bocs, de azért én örülnék, ha minimum 6 év brutálisan kemény és stresszes egyetemi év után nem azt kellene számolgatnom, hogy most kaját vegyek vagy a villanyszámlát fizessem be, és nem kellene 40 éves koromig anyámékkal élnem, mire összekaparom a pénzt egy lakásra úgy, hogy éjjel-nappal robotolok. Nem sajnálom a szakácsoktól és senki mástól sem a pénzt, ők is ugyanúgy megdolgoznak érte, mint az orvosok. Nem milliókat szeretnék keresni, csak annyit, amennyi egy átlagos megélhetéshez elég. Ha milliomos szerettem volna lenni, akkor már alapból nem ebben az irányban tanultam volna tovább. Tényleg ez (lesz) a hivatásom, de attól még nem fogják ingyen adni a boltban a kenyeret.


Üdv: egy orvostanhallgató

2018. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!