Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki bíró?

Van itt valaki aki bíró?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, h hogy tud pl egy csecsemőgyilkost érzelmek nélkül elitélni egy bíró?

Papír alapján dolgoznak? Vagy hogy dönti el, h ki mennyit kap?



2018. jan. 25. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Hogy tud egy patológus egy kisbabát felboncolni?

Hogy képes bárki megölni egy babát, és kidobni? (Rettenetes, volt rá példa.)


Sok kérdést tehetnénk fel...

2018. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A törvény megszabja a büntetési tételt, a bíró pedig figyelembe veszi a körülményeket és egyéb bizonyítékokat, vallomásokat amik alapján meg tudja ítélni hogy mekkora nagyságú büntetés kiszabása lehet indokolt. Ehhez jó esetben nem kell érzelmet belevinni, a bírónak függetlennek és pártatlannak, objektívnek kell lennie (szintén optimális esetben, különben ellene is indulna az eljárás részrehajlás vagy elfogultság miatt).
2018. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg hosszú távon ők is belefásulnak a munkájukba. A büntetési tételek egy sávban mozognak, és figyelembe kell venni a súlyosbító és enyhítő körülményeket. Vannak ilyenek a csecsemőgyilkosságnál is.
2018. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A patológusnak nincs lehetősége jobban vagy kevésbé elítélni az elkövetőt. De a bírónak bújtatva, mondjuk plusz 2 évet nem nagyon kérdőjelezne meg senki, én tuti rádobnék a mocskoknak
2018. jan. 25. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

 

"Az érdekelne, h hogy tud pl egy csecsemőgyilkost érzelmek nélkül elitélni egy bíró?"


Igen egyszerű. Képes átkapcsolni logikai üzemmódba és nem érzelmi oldalról megközelíteni a dolgot. Ez a munkája, azért tanult éveken keresztül, hogy bizonyos szempontok szerint képes legyen átgondolni egy adott helyzetet vagy cselekedetet. Nyilván magánemberként őt is megrázza egy gyilkosság, de képesnek kell lennie ezt félretenni.


"De a bírónak bújtatva, mondjuk plusz 2 évet nem nagyon kérdőjelezne meg senki, én tuti rádobnék a mocskoknak"


Igen, pont ezért nem vagy alkalmas bírónak. Ennek a mocsoknak plusz két év, annak a r*hadéknak plusz tíz, a harmadik viszont szimpi, ennek kettővel kevesebb, mert ugyan elkövetett valamit, de... és az első "de" után annyi a pártatlanságnak.

2018. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a rend!


Üdv.

Dredd bíró

2018. jan. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

#4: dehogynem vetnék a szemére, ez még enyhe kifejezés! :D A bíró ítélkezésének alapja a törvény, és részletesen meg kell indokolnia a jogerős ítéletet. A saját érzelmei alapján nem ítélhet, mert nem az a dolga.


Szerintem te kicsit félreértelmezed a jog működését és a bírói hivatás mibenlétét. Ajánlom, olvasgass egy kis jogszabályt meg ítéleteket (tudom, nem fogsz:D)

2018. jan. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!