Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a szüleime...

Hogy tudnám rávenni a szüleimet, hogy ne kelljen abba a nyomorult templomba mennem a táncversenyem helyett?

Figyelt kérdés
Szeretném továbbá teljes mértékben elhagyni (hivatalosan is) a mindenben meggátoló vallásgyakorlást és ezt a katolikus hitnek nevezett nem is mondom micsodát is. Hogyan lehetséges ez? Vasárnap lenne a táncversenyem, amire már korán reggel el kellene indulnom, mert az ország másik végében lesz. Megbeszéltem már mindent az edzőmmel, ő vinne le engem is, a koreográfiát is tökéletesítettük, rengeteg munka van benne, napi több órás gyakorlások. És ma tudtam meg, hogy nem mehetek, mert nekem a templomban kell lennem vasárnap délelőtt. Én pedig nem vagyok hajlandó egy ilyen pitiáner ügyért egyszerűen eldobni több hónap kemény munkáját. Ez a verseny az álmom. Az egyház meg elmehet a fenébe, az teljesen hidegen hagy, sőt, jelenleg gyűlölöm. Próbáltam meggyőzni anyuékat, hogy a versenyre készülök hónapok óta, semmivel nem tudom meghatni őket. Van még remény, hogy elengednek? Mivel vehetem rá őket? Ha nem sikerülne, megszököm, az biztos, hogy a rohadt templom közelébe nem megyek! Továbbá elhagyom ezt a vallást, többet nem járok a borzalmas misékre. Az biztos.

2018. jan. 26. 13:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd meg tőlük:

Szerintetek Isten azt akarná, hogy ne váljanak valóra az álmaim? Szerintetek Isten nem azt akarná, hogy boldog legyek?

2018. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Próbáld meg higgadtan elmondani nekik, hogy mennyire sokat jelentene ez neked, esetleg ajánlj fel a reggeli mise helyett valami másféle templomos-istenes dolgot. Aztán persze hagyhatod is a vallást a fenébe, ha nem akarod, de amíg kiskorú vagy, sajnos a szüleid "parancsolnak", ha engedély nélkül lelépsz akkor körözhetnek is.
2018. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Mondd, hogy Isten adott szabad akaratot is az embernek, és te ezzel most élni is fogsz. Ha a későbbiekben is elrángatnak misékre, csak annyi a dolgod, hogy enyhén botrányosan viselkedsz. Krákogsz, hangosan sóhajtozol, dobolsz a kezeddel-lábaddal, amikor csendben kéne lenni, lufit fújsz a rágóból, vagy ez mind egyszerre. Pár alkalommal vagy a pap, vagy a szüleid fognak megkérni, hogy inkább ne menj többet.

Hála Istennek én ateista vagyok.:)

2018. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Miért pont vasárnap délelőtt kell misére menned? Mikor én jártam, más időpontok is voltak. Nem járok már, de mikor jártam, szüleim biztos nem csináltak volna ügyet belőle, ha egyszer mise helyett versenyre megyek, főleg ha ennyit készültem.. Nagyon megszállott vallásos lehet a családod, részvétem hozzá
2018. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm válaszaitokat, az Istenes taktika remélhetőleg be fog válni. Aztán búcsút is mondok a kereszténységnek, örökre!
2018. jan. 26. 14:16
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Áldozz kecskét pogány istenek nevét kántálva felakadt szemekkel egy lángoló kereszten. Szerintem le fog esni nekik...
2018. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyire vallásfanatikusok, akkor tartok tőle, ha fejreállsz, sem engednének el...

Az edződdel beszéltél már erről? Hátha ő meg tudja győzni őket.

2018. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenhol van este is mise, nem értem miért annyira fontos, hogy délelőtt menj.
2018. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mennyi idős vagy,d e attól függően, vagy lógj el, vagy fenyegesd meg őket, hogy lejáratod őket/jelenetet rendezel a templomban.
2018. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem hatja meg őket semmi, most lett elegem. Megbeszéltem az edzőmmel, hogy lelépek vele a versenyre és nála alszom egy darabig. Most lett végleg elegem az egyházból.
2018. jan. 26. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!