Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Interneten meglehet tanulni...

Interneten meglehet tanulni egy nyelvet alapszinten?

Figyelt kérdés

2018. jan. 29. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
meg lehet. kérdés, hogy mennyire szeretnéd megtanulni.
2018. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én például kezdő angolos voltam az iskolában, az első nyelvem a német volt, de itthon magamtól tanultam meg angolul középfokon úgy, hogy sokat videójátékoztam, filmeket néztem és zenéket hallgattam. De ehhez fogékonyság kell és kíváncsiság. Ha van egy ismeretlen szó, annak utána nézel, de az még hasznosabb, ha egyből szószerkezetként tanulod meg, ahogy valóban használják, így könnyebben beépíted a mondatokba is. Amikor már volt valami fogalmam a nyelvről, akkor fordítottam filmeket is persze az ismeretlen szavaknak ott is utána néztem és minimum a passzív szókincsembe bekerült. Sok pozitív visszajelzést kaptam a minőségi fordításokért. Szóval szerintem meg lehet tanulni. De nem mindenki képes rá. Ahogy az iskolában se, hiába magolja be, ha nincs jó nyelvérzéke nem igazán fogja tudni használni.
2018. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alap szinten mindenképpen.

De mit takar az interneten? Csak írott anyag? Vagy hanganyag is (videókból pl elég sokat lehet).

Fenntartom azért, hogy egy bizonyos szinthez már kell a nyelvi környezet (mondjuk egy beszélgetőpartner formájában)

2018. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Évekig próbálták belém verni a suliban az angolt, de teljes káosz volt a fejemben, nem tudtam semmit rendesen. A legalapabb dolgokat se, is-are-was-has mindent kevertem mindennel, szókincsem kb nulla. Aztán nem nyeltanulási célzattal, de rákattantam a youtube nézésre, közben sokat videojátékoztam és szép lassan rám ragadt egy csomó szó, szószerkezet, nyelvtani dolgok. Nem igazán néztem utána szavaknak, csak többször előkerültek és rájöttem mit jelenthetnek, milyen környezetben használják őket és hogyan. Mai napig csomó szónak nem tudom a pontos magyar megfelelőjét, inkább körülírom őket meg mondok példamondatot ha valaki kérdezi. Fordítónak nem lennék jó, de értem és használom:D Közben a sulis tananyag is sokkal könnyebben csúszott, sőt elkezdtem unatkozni:D Nyelvtani dolgoknál éreztem hogy mi lehet a helyes, azelőtt hogy tanultam volna, szavakat gyorsabban jegyeztem meg. Ezen a szinten elmentem egy angol szintfelmérésre és erős b2-es szinten voltam, úgy hogy nem is erőlködtem:D Oké előtte évekig igen, de nem használt semmit, könyvekből egyszerűen nem bírtam megtanulni. Azóta van c1es vizsgám, bár arra azért már készültem:D Elég sok hiányosság van a nyelvtudásomban és a bonyolultabb nyelvtani szabályok jó részét nem tudom, bár van amit ettől függetlenül a legtöbb esetben jól használok:D Mindegy, a lényeg az, hogy van hová fejlődni, de én is jó pár ismerősöm is példa arra, hogy nagyon jól meg lehet tanulni a net segítségével egy nyelvet, amennyiben az adott nyelvből rendelkezésre áll a megfelelő anyag.
2018. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én felsőfokon tanultam meg 2-t is netről, szóval nem lehetetlen, csak rengeteg energia és idő kell hozzá.
2018. jan. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasznosabbnak tartok egy jó nyelvtanuló oldalt, vagy ehhez készült videókat, mint az iskolai angol tanítást. Ráadásul internetre is sok angol tankönyv pdf.-je felvan töltve, amit felhasználhatsz, ha nem tudod beszerezni a könyveket. Tehát lehetséges, bár nem mindegy, hogy milyen forrást használsz segítségül. Nem lehet bármilyen internetről szedett-vetett szöveget alapul venni, megbízható oldalt kell keresni, illetve olyant, ami összefoglalt és megkönnyíti a tanulás folyamatát.


Egyik nyelvszakos ismerősöm, aki internetről is tanul, ezt az oldalt ajánlotta nekem, ahol válasz-jelölős feladatokon lehet gyakorolni:


[link]



Ha otthon tanulhatok magamban, az számomra eredményesebb, jobban tudok figyelni, orán meg ha elveszítem a fonalat, akkor ott kész. Csoporttársak mellett nem kérdezem vissza a tanártól, hogy ismételjen a kedvemért.

2018. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!