Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretném felvenni édesanyám...

Szeretném felvenni édesanyám vezetéknevét, de emellett megváltoztatnám a keresztnevemet is. Egyszerre van rá mód, vagy csak az egyiket lehet?

Figyelt kérdés
A keresztnevemet szeretném Bálintról Valentin-ra változtatni.

2018. jan. 30. 03:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a vezetéknevem változtattam meg, azon a lapon volt keresztnév változtatás is, menj be egy kormányablakba, nem nagy tortuta papír cserékkel együtt 40 ezer alatt volt egy pár éve.
2018. jan. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Meg vagy őrülve. Bálint az normális név.

Valentin meg olyan langyos.

2018. jan. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Lehet.

Szerintem is buzs a Valentin.

2018. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Igen lehet egyszerre. De indokolni kell miért. 10ezer ft. A Valentint nem biztos, hogy engedélyezni fogják mert az idegen hangzású név és ilyesmit a névváltoztatásnál csak ritkán nagyon indokolt esetben engedélyeznek. Fordítva lehetne. Valentinról Bálintra. Nyilván ízlések és pofonok de a Valentin tényleg rémes. Meg tényleg meleg. És a becézése egy katasztrófa: Vali, Tini, Tina. Inkább ne. A Bálint egy kifejezetten szép név! Komolyan!
2018. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
De, fogják engedélyezni a Valentint, mert rajta van az engedélyezett nevek listáján. Sokkal durvábbak is rajta vannak. Szerintem szép a Valentin, örülhetnétek inkább, hogy nem a sokezredik Bence. Ízlés kérdése, a Bálint szerintem öreges.
2018. jan. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Köszi, hogy lepontoztatok. Mondjuk én voltam az egyetlen aki képben volt a válasszal meg az árával is. Ha ez neked 27%-ban hasznos akkor tényleg legyél Valentin. Érdemes másnak segíteni. Pontozd le ezt meg egyél kekszet. Lehetőleg rózsaszínt.
2018. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Más az engedélyezett nevek listája meg más a változtatás. A változtatásnál nem olyan engedékenyek. Egyéni elbírálás van. Pl. Nem lehetsz Luna, Aisa, meg Jenifer. Ami alapvetően adható. De ha az apád pl. Török és az össues nahyanyádat Aisanak hívták akkor erre hivatkozva és bemutatva a vonatkozó papírokat lehet, hogy megengedik. Én már végig játszottam ezt. Úgyhogy tudom! Ha nem kapod meg az engedélyt a pénzt nem adják vissza. Legközelebb 5év múlva.próbálkozhatsz 50ezerért. Kinek mi éri meg. 😉
2018. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
A Bence az egy külön név okoska. Szerintem ostoba dolog vitát nyitni arról melyik név szép és melyik nem. Pláne leszólni más hozzászólását csak mert más az ízlése. Nekem a Bálint tetszik a.Valentin meg nem. De ha a kérdező attól érzi jól magát legyen Valentin, ha kap rá engedélyt.
2018. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem állítottam, hogy nem külön név, okoska, csak azt, hogy tucat. A Valentin legalább ritka. És nem én kezdtem a lehúzást, hanem azok, akik elkezdtek beszólogatni a kérdező által választott névre, meg szitokszóként használják, hogy "meleg".
2018. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Erről, hogy "langyos" csak az idióta Valentin nap tehet, amit mindig is gyűlöltem.. Barátnőm meg nem érti, hogy miért nem tartom. Miért is lenne meleg név? nemáár.. Ez egy tök régi név.

"A Valentinus alapszava, a valens jelentése erős, egészséges" - Tehát pont az ellentéte a homiknak.. Ha meg tegyük fel úgy adná a sors, hogy külföldre költözzek(amit pl a jellemzően magyar "b*zizós" réteg részben indokolna), akkor meg hogy hangzana már kint hogy "Bálint"? Az anyai vezetéknév német eredetű. Nem tudom, engem mindig idegesített a Bálint hangzása, pláne a vezetéknevemmel együtt kimondva. (erről mondjuk az is tehet, mikor régen az orvos a rendelőben bemondta a nevem a mikrofonba vagy a suliban a tanár a felelésnél. Mindig borsózott tőle a hátam..) Bár az anyai vezetéknévvel ez már lényegesen javulna.

Na, ha 40ből kijön, akkor nem nagy cucc, ennyit simán megér.

2018. jan. 31. 04:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!