Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is konnyebben kiadjátok az...

Ti is konnyebben kiadjátok az apropénzt? Hogy osztjatok be a penzeteket? Mennyit koltotok egy heten?

Figyelt kérdés

Gyakran van borravalom.

Azt vettem eszre hogy ha bankjegyem van, azt nem adom ki olyan szivesen, mint az aprot.


Az aprot tokre konnyu kolteni (pl kaja, vagy egy udito vagy ilyesmi) de ha papirban van, azt nem szivesen adom ki.


Nemreg koltoztem albiba, igyekszem menedzselni maham penzugyek teren.


Kb. Ket honapja elkezdtem vezetni a penzugyeimet, es csomoszor kaptam borravalot (vendeglatasban dolgozom). Arra jutottam, ha aproban volt, gyorsabban koltottem.


Egyszer bevaltattam papirra kb. 10e erteku aprot (10esek, huszasok is, meg szazas 200asok is) es nem szivesen koltottem a papirpenzt.


Ez miert van?

Felelotlen vagyok?

Vagy ez gyakori jelenseg az embereknel?


Egyedul lakom alberletbe, nemreg koltoztem es jobban kene ugyelnem a penzre... mit tanácsoltok? Hogy ne szorjam? Hogy kell beosztani?


Ti egy nap kajara, uditore mennyit szantok?

Heti szinten bulira, mozira, szorakozasra mennyit?


(En inkabb koltom szorakozasra, kajara. Moziba 6 eve nem voltam, konyvet nem veszek, ha valami van neten elolvasom, elektronikus kutyuk se kotnek le, ruhat ritkan vasarolok, nem kot le a divat, csak ha pl nagyon kell valami, pl. Atazik a csizna -> uj csizma kell vagy uj teli kabat. Shoppingolni poenbol vagy idotoltesbol nem szoktam.


Az altalanos dolgokat (szappan, gyogyszertar, stb) is igyekszem aprobol kolteni.

Csomo minden kell (kontaktlencsevfolyadek, mert kontaktlencses vagyok, gyakran nathas telen igy gyogyszer, orrcsepp, c vitamin, vitaminokra is sokat szanok. Cigizek is. ) hogy osszam be?


Ti mennyit szantok egy heten:

Kajara, piara?

Bulira?

Egyeb szorakozasra: mozi vagy ha shoppingolni szerettek kedvtelesbol pl. Ruhara vagy sminkekre?

(Evi 2x ha veszek sminket de lehet annyiszor se. Egy alapozo + 1 spiral)



24/l


2018. febr. 3. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát kezdjük ott hogy nem piálok.

Kajára és innivalóra 3-4000-et naponta,ki étteremből rendelek etelt mivel egyedülálló férfi vagyok.

Nem vagy felelőtlen,fiatal vagy,ebben a korban én is sokat spóroltam,nyilván ahogy nő az ember egzisztenciája,annál többet költ magára,spórolni kell lakásra/házra adott esetben kocsira,berendezni az otthonunkat szépen,szép ruhákat venni,a többit fel kell élni arra ami tetszik,egyszer élünk,felesleges az önmegtartóztatás,persze ezzel nem aztmondom hogy gátlástalanul verjük el minden szutyokra a pénzünket,nyilván mérlegelni kell,de a lehetőségeinkhez mérten,igenis kell költeni arra amit szeretünk,a pénz egy eszökz csak,arra hogy számunkra jó dolgokat vegyünk,igyekezni kell a szükségeset is jóvá tenni:)

2018. febr. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaja, pia napi csak párszáz forint, havonta úgy 15-20eFtból kijövök.

Amire sokat költök, az a jószágaim ellátása, havi szinten olyan 30-40ezer elmegy rájuk.

Rezsi az minimális, nagyon keveset fogyasztok, 15-ből megvan közös költséggel együtt.

Alap dolgok(tisztítószerek, wcpapír, gyufa, mittudom azok olyan 15 megint).

Meg 4000 a digi. Ennyi.

Havi 80-95ezer a havi költségem. A fizum meg 187 netto. Igyekszem megtartani havonta a 100-at, de nem mindig jön össze.

2018. febr. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a bankkártyámmal vagyok így, azt egyszerűbben használom mert nem érzem a számlán lévő pénzt annyira mint hogyha kpban fizetnék. Egy nap kaja olyan 400 Ft. Ha az segít hogy beváltod akkor tedd azt.
2018. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a leirtak alapján már foghatsz is havi 30-50 ezret, ha leteszed a cigit és eldelejted az üdítőt. helyette ott a csapvíz. ezzel együtt kevésbé leszel beteges.

minden nap írj fel minden költséget, a 200ft rágót meg az 50 ft kiflit is. meg persze a bevételeidet.

hónap végén összegezd kategóriánként, nézd meg mi az amire nem lett volna szükség.

következő hónapokban már jobban figyelsz.

excel vagy googlesheets kiváló erre

2018. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ketten vagyunk, kb 100ezret költünk kajára havonta, ha nem főzünk.
2018. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pia és buli albérlet mellett? :D :D

35 vagyok, autóra gyűjtök. Moziba szoktam úgy havi 2x elmenni, máshova nem (ami pénzbe kerül). Auchanban szoktam megvenni nagyobb tételben a dolgokat vagy amik le vannak akciózva. Nem veszek üdítőket vagy csak ritkán, munkába menet szoktam péksüteményt vagy csomagolok itthon szendvicset.

Sminket ritkán veszek és csak olcsót, nem több ezer ft-osat. Ruhákat csak akkor ha valamelyik tönkremegy, és akkor sem a drágább darabot hanem ami megéri vagy leárazott. Kínai kizárva. Gyűlölök ruhára költeni, mintha az ablakon dobnám ki a pénzt, olyan.

2018. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ez miert van?"

Alapvető jelenség, hogy ha egyben van egy nagyobb összegünk, azt nem szívesen költjük el. Míg apránként nem érezzük annyira a súlyát ezért hamar elmegy.


"Felelotlen vagyok?"

Ezt csak te tudhatod. Az sem releváns, hogy más mennyit költ.

2018. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

400 Ft-ba mi fér bele egy teljes napra neked?

2018. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!