Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is, hogyha az...

Szerintetek is, hogyha az egyik ember alacsonyabb "kasztból" származik, mint a párja, akkor neki baromira kell teperni?

Figyelt kérdés

Tipikus kasztosodás a diplomás családok, orvos,jogász,közgazdász,mérnök.(Orvos,jogász a legjellemzőbb)

Általában ők egy kasztba tartoznak,jómódú de nem milliárdos családok, akinek nagyon nagy az önbecsülésük.



Viszont, ha a család egyik lánya/fia olyannal randizik,létesít kapcsolatot, aki alsóbb kasztból származik, akkor az illetőnek baromira tepernie kell, mutatnia valamit, bizonyítani,esetleg lediplomázni vagy különben a család sohasem fogja elfogadni.

Ha mutat valamit, mondjuk sikeres vállalkozást, akkor elfogadják.

Vagyis, a siker, az ami leginkább számít.



Számtalan ilyen esettel találkoztam már.


2018. febr. 3. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
De akkor minek választ olyat? Én magasról leszrom, ha nem fogadnak el. Nem tud meghatni.
2018. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igen, mégha a barátod meg is próbálja valami okból győzni a családját, hogy legyenek elfogadóak veled, akkor is rosszalló tekintettel néznek rád, mert arra gondolnak, hogy "lehetett volna jobb".


Én alapból nem mennék ilyen kapcsolatba, de ha neked fontos ez a kapcsolat, akkor lehet, hogy "bizonyítanod" kell, ha ez lehetséges. Nem tudom mi az elképzelésed erről. Én a környezetemben sosem láttam olyant, aki megváltozott egy lány kedvéért, és "magasabb kasztba" került csak egy lány miatt.

2018. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ez nem kaszt hanem társadalmi réteg.
2018. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár belemagyarázni ezt a "kasztok" dolgot.


Valahol érthető szerintem, hogy ha az ember felnevel egy anyagi szinten egy gyereket, akkor szeretné, ha a gyereke felnőttként is meg tudná tartani a megszokott szintet, esetleg előre is tudna lépni. És ehhez jó, ha van egy olyan társ, akivel ezt létre tudják hozni.


És ezen kívül 1000+1 másik ok szokott lenni, hogy miért nem fogadják el az "új családtagot".

2018. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szüleim: jogász/építészmérnök.

Barátom szülei: autószerelő/szakács


Barátom és én is diplomások vagyunk. Mégis nekem kellett tepernem, mert teljesen más nőt képzeltek el a fiuk mellé, a szüleimbe is picit ők "kötöttek bele". Szüleim meg imádták az első pillanattól fogva a barátomat, a szüleire egy rossz szót nem szóltak soha.

2018. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt az orvos/jogász családok sokszor nem fogadják el a mérnököket sem, szerintük Ők prolik...

Ami fura mert manapság sokkal jobb lehetőségeik vannak, főleg a jogászokhoz hasonlítva.

A magyar jogi diploma értékét nem sikerült megőrizni, most szinte már "büfészak".

Az egyik unokatesóm jogász, a másik gépészmérnök.

Előbbi nem talál munkát, utóbbi nettó 500 000-et keres.

Meg kellett volna szünteti a levelező képzéseket a általános jogi karon, akkor talán jobb lenne most a helyzet...

Na mindegy.


Én diplomás informatikus vagyok és igazából már a diploma előtt volt jó munka lehetőségem, sőt tapasztalatom is.

Végülis (főleg) a barátnőm miatt diplomáztam le, de a szülei nem értékelték, mert szerintük az informatika nem a jövő (kész vicc), szerintük nem egy nagy cucc ez a diploma.

A másük, hogy az én szüleim munkakerülők és alkoholisták voltak, nehéz gyerekkorom volt... De én teljesen más lettem mint Ők, viszont az olyan embereket mint a barátnőm szülei ez nem érdekli. Nekik az kellene, hogy 6 generációra visszamenőleg értelmiségi legyen a családom.

Persze szar érzés, de az ilyenen kár is filózni... Szerintem.

2018. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Mit érdekel, hogy a család áldását adja-e rátok?

Ti legyetek boldogok,és ne hagyjátok, hogy bárki ilyen savanyú szájízű elrontsa. Ti megtaláltátok egymást , és örüljetek neki.

2020. febr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*A család ahova születtél, az egy ilyen külső tényező, tehát ha már pl el tudtatok költözni, és amúgy rosszul viselkednek veletek; veled , vagy a kedveseddel, akkor nem kell velük törődni, ott kell őket hagyni. És nem feltétlenül kell visszanézni se. Ha a pároddal együtt ketten nem kellettetek, nem tisztelnek téged, a döntésedet, hogy felnőttként el tudod dönteni, hogy ki a legjobb neked; akkor talán önmagadban, egymagadban sem kellesz, max gondolom akár kihasználni szeretnének, hogy egy ember , aki "kéznél van, és belé lehet rúgni." Tehát én ezt nem hagynám. Nem lennék önkéntes céltábla nekik, pláne a párommal együtt nem. Ha a páromat nem tudják elfogadni, akkor én se kelljek .Ha ők nem örülnek az én boldogságomnak, és belékötnek, hogy még véletlenül se érezném jól magamat a szerelmemmel, tehát ,ha ez lenne a céljuk, akkor én nem foglalkoznék velük. Hogyha ezt akarnák, hogy mondjak le az én szerelmemről,életem párjáról, az én boldogságomról, az ő boldogságukért. Pedig az ő saját boldogságukkal nem sokra megyek; a saját boldogságomat meg mindig, ha van, közvetlenül tapasztalom. Tehát nem hallottam valakitől, hogy "Így legyél boldog", meg szal tehát a saját boldogságom, amennyiben ez egy létező elem, egy létező jelenség; akkor az ott van velem, mindig ott van előttem; nem pedig mondjuk egy "anyuka" adja, akivel mondjuk csak kéthetente találkozok, és nem őt választottam életem párjául, hanem ezt én így eldöntöttem, hogy a párommal, a mostanival szeretném leélni az életemet. És aki ezt nem tiszteli, annak nincs helye az életemben. Vagy a párommal együtt fogadjon el, vagy ne kelljek sehogy. Szal ne egy olyan ember, akit mondjuk nem én választottam magam mellé, hanem oda születtem, ne ő szabja meg, hogy mikor/mitől legyek/lehetek boldog. Hanem tartsa tiszteletben, hogyha én megtaláltam a páromat. És ne kritizálja őt, és ezzel egyúttal az én döntésemet is kritizálja ,hogy nem tudok felnőtt módjára dönteni. Hogy mi nekem a legjobb, melyik ember jelenléte okozza nekem a boldogságot, mert ő kedves, tisztel, tiszteli a döntéseimet pl amiket mondjuk nekem egyedül kell meghoznom, mindig kedvesen áll hozzám, és önmagamban értékel, nem csak úgy,hogy mindig pont azt csinálom, ami az ő elvárásainak, elképzeléseinek megfelel. Hanem aki szeret, és szem előtt tartja az én boldogságomat. tehát pl én szal megszakítanám a kapcsolatot egy olyan szülővel, aki rendszeresen a kedvesemet kritizálná, meg megjegyzéseket tenne egy olyan emberre, aki az én szívem választottja.
2020. febr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!