Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nehéz elfogadni szubjekt...

Miért nehéz elfogadni szubjektív témákban a vélemény különbséget? Veled is előfordul, hogy azon kapod magad, hogy a "semmin" vitázol?

Figyelt kérdés

Pl. félreértelmeznek egy szöveget, vagy belemagyaráznak a máséba, aztán a félreértelmezés válik a vita tárgyává, ahol egyértelmű dolgokban bizonygja mindenki a maga igazát. Pl. mintha teljesen egyszerű véleményről vitáznál túlmagyarázva, nehogy félreértsék, miközben a vitapartner alapból nem nyitott a nézőpontra, csak a sajátját boncolgassa, másokéba köt.

Még akkor sem mindig oldható fel a vitatkozás, ha közlöd, hogy "ez csak vélemény", "így tapasztaltad", tehát nem örökérvényű igazság a mondandód, de mintha versenynek fognák fel a sima beszélgetést, ahol csak egyiké lehet utolsó szó.


2018. febr. 6. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkivel előfordúl az ember egy makacs faj ilyen szempontokból. Csak simán engedd el és ne b@aszd fel magad miatta.
2018. febr. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Életem az egyik lakótársammal. Bár ő objektív dolgokon is vitázik, mert nem hiszi el, hogy az úgy van, és nem úgy, ahogy ő elképzeli.

Egyébként általában kerülöm a vitákat, véleményem van, de azt is tudom, hogy vannak, akik még nálamnál is érzékenyebben reagálnak a dolgokra.

2018. febr. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

"Vita"


Remélem érted a célzást.


Hát szó szerint még ovis koromban is tudtam a vita alapszabályait követnj szóóval..

2018. febr. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit más országokról állítanak az emberek, ritkán igaz, de ez tényleg tipikus magyar szokás, vagy maximum kelet-európai. Ausztriában összeszorozva sem találni annyi kötekedő embert, mint nálunk, sőt déli országok még elfogadóbbak. Ott egyszerűen nem szokás - és egyébként tényleg pofátlanság - az, ha valakinek a nézőpontját, véleményét, élményeit vagy döntéseit elkezdjük támadóan kritizálni, esetleg beleokoskodni. Mindenki a saját életét éli, mindenkinek megvan a saját értékrendje, saját döntései, saját élményei. Senkinek nem tisztje ezekbe beleszólni, beleokoskodni.

Szóval én is elég nehezen veszem ezeket a magyar ismerősöktől, rokonoktól. Itt mindig mindenki olyan okos, hogy meg akarja mondani, hogy éljek, hol éljek, hol dolgozzak, milyen autóval járjak (sőt le is szólják azt, amit van), házat vagy lakást vegyek-e, otthon főzzek vagy étterembe menjek. Ki nem állhatom, menekülök az ilyen emberek elől. Annyit tanultam egy kommunikációs könyvből, hogy ha valaki nekiáll számonkérni, miért így élek, miért úgy döntöttem...stb., akkor már nem magyarázkodásba kezdek, mint valami tinédzser, hanem visszakérdezek neki valami jót (pl miért nem adom el az autómat, erre én: és te miért nem adod el a tiédet?), ezzel gyakran ki tudom védeni a támadásokat.

2018. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!+1
2018. febr. 6. 12:06
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
A vitatkozással nincs egyébként semmi bajom, ha az értelmes, van célja, és normális stílusban zajlik. Viszont szerintem van az a pont, ahol fel kell ismerni, hogy ez tényleg lényeges-e, vagy nem. Vitáztam már olyan emberrel, aki az én szakterületemről pofázott tévesen, engem kb hülyének beállítva, vagy akármit mondtál neki, akármilyen érveket, csak a sajátját fújta, elbeszélt a másik mellett, eltért a tárgytól, nem fogadta be az információt, és nem volt hajlandó több ismeret megszerzése esetén se jobb belátásra térni, vagy a véleményét változtatni, árnyalni. Ilyen esetben vitában maradni olyan, mintha mókuskeréken futnál: rohadtul elfáradsz és kimerülsz, de nem jutsz el A-ból B-be. Ezeket én el szoktam engedni. Nincs nekem energiám ezzel kínlódni, nem éri meg :D Ha semleges mondatokkal nem lehet lezárni a vitát, akkor inkább megmondom, hogy fejezzük itt be, az se érdekel, ha a másik ezt személyes diadalnak és győzelemnek könyveli el.
2018. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!