Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az autó a legtöbb helyen...

Az autó a legtöbb helyen státuszszimbólum vagy nem? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én ahány országban jártam, az autónak volt egyfajta szimbóluma, viszont a státuszszimbólum jelentősége mindig megvolt, csak mindenütt más.


Nyugat-Európában egy Passat,Superb vagy egy vadonatúj de alapverziós 3-as BMW nem számít olyan valaminek, mint nálunk.Egy átlag nyugati,ha elég ügyes, simán tud venni ezek közül bármelyiket újan.


Amit viszont már nagyobb presztízzsel bír azok az Audi A6, 5-ös BMW és a hasonlók, azokból is a legnagyobb presztízse azoknak van, amiben nem 4 hengeres motor van,hanem nagyobb.

De, arra fele, legalábbis Németországban az ott lakók az ilyen autókat "rendes családi szedánnak/kombinak" szokták hívni.Annak a jelképei, hogy a tulajdonosa egy kicsit sikeresebb az átlagnál.


Kelet-Európában, nálunk egy új Passat,Superb ,Mazda 6 birtoklása is nagy valaminek minősül.Pedig ezek 10 millió alatti autók és egyik sem prémium.De, még egy új Octavia vagy Renault Mégane szedán birtoklása is "presztízs".


Az USA-ban igaz sokkal több az autó,de ott is státuszszimbólum,hogy milyen autód.Ha valami Cadillac,Lincoln akkor az azt jelképezi,hogy mint Nyugat-Európában az A6, sikeresebb az átlagnál.



Én dolgoztam Ausztriában, ott egy nem vezető beosztásban dolgozó gazdasági vagy műszaki diplomával rendelkező simán vesz egy új Passatot vagy más középkategóriás modellt.

Magyarországon ilyen nem nagyon van.


2018. febr. 6. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Státuszszimbólum. De nem a legtöbb helyen, hanem szinte mindenhol, de csak bizonyos körökben.

Rengeteg embernek csak sima használati, közlekedési eszköz, és nem filózik különösebben a márkáján, presztízsén.

Sok helyen jómódúak is megvesznek egy kisautót, mert pl. egy nagyot nem tudnának használni egy zsúfolt nagyvárosban, nem lehetne vele parkolni.

Míg USA-ban szinte mindenki a nagy autókat imádja.

Nálunk egy átlagos USA család óriás SUV-jával az utcába sem lehetne befordulni, nem ám parkolni :D

2018. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem jobban érdekel a gazdája modora. Mert hiába gazdag ha kretén.
2018. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami, bár engem ez ugyanúgy nem érdekel, mint amikor a fiatalabbak lenezik a másikat, ha csak egy "egyszerű" mobiltelefonja van. Soha nem volt autóm és nem is hiányolom, státusszimbólum ide vagy oda.
2018. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valahol érthető, hogy az. Tekintve hogy a lakás/ház mellett az élet második nagy kiadása az autó (ha a gyereket nem annak vesszük).
2018. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen náluk ez megy. Megveszik a 10+ éves BMW-t, Passatot a német kínált legaljából és menőnek érzik magukat, legalább addig amíg nem kell több százezret Sufni Jóskának adni egy kis gányolásért. Racionális pénzügyi döntéseket hozva csak új Daciak és egyéb használt külföldről behozott kis kategóriás autók düböröghetnének Magyarországon.
2018. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!