Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, hogy tudatosan nem...

Baj, hogy tudatosan nem keresek állandó munkahelyet?

Figyelt kérdés
Diplomás ember vagyok, nagyon rövid ideig (pár hónap) dolgoztam is. De elegem lett... Pedagógus pályán dolgoztam, de kimondhatatlanul meggyűlöltem, egy napot se vesződnék tovább mások neveletlen, félkegyelmű kölkeivel. Párom szerencsére keres annyit, hogy nem élünk nagy szegénységben, marad pénz néha mozizni, kirándulni, éttermezni is. Nincs szükségem állandó munkahelyre, nem fogom a belem kidolgozni fillérekért, nem teszem tropára az idegrendszerem mindenféle kotnyeles kollégák és hülye főnökök miatt. Az sem zavar, hogy a szüleim ezt nem értik. Ők a belüket is kidolgozták azért, hogy most nyugdíjuk is alig legyen. Na ez az, amit én sose vállalnék. Szerencsére több végzettségem is van, nyelveket is könnyen tanulok, így tervezzük a külföldet olyan egy éven belül, így dolgozni már csak ott leszek hajlandó. Viszont azt veszem észre, az embereket irritálja, hogy szabadabban élek, mint ők. Miért ilyen irigyek?

2018. febr. 9. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert normális esetben mindenki kiveszi a részét a munkából így működik a társadalom és a gazdaság, ha te ezt megtagadod és hasztalan vagy a társadalomra akkor nem vagy más mint egy parazita.
2018. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az alap kérdésre a válasz az hogy baj.

Az a még nagyobb baj hogy kiszerettél a pedagógusi pályából és még nem találtad meg a következő küldetést :)

2018. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De én nem a társadalomnak akarok kedves lenni, hanem magamnak. Nem érdekelnek az emberek. Pláne mikor azt látom, hogy nyomorognak a dolgozó barátaim, nem egy végzettséggel...
2018. febr. 9. 19:03
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen kettes, ez tényleg egy nagy krízis. Bár most képezem át magam teljesen más irányba, azt meg innentől kezdve tagadni fogom, hogy nekem valaha is közöm volt a pedagógusi szakmához.
2018. febr. 9. 19:04
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

"Ők a belüket is kidolgozták azért, hogy most nyugdíjuk is alig legyen. "


egy javítás a fent helyett:


Ők a belüket is kidolgozták azért, hogy felneveljenek és taníttassanak.


A kérdésere: nekem nem baj, és rohadtul nem irigyellek, undorítóan írsz az emberekről gyerekekről a világról, valószínű nem is érdekel semmi szellemi dolog, nincs semmi ami az állati létből kiemelne, a párodon kullancskodsz.

Semmi irigylésre méltó nincs ebben.

De nekem ez nem baj.

2018. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nem te vesződtél mások neveletlen kölkeivel, úgyhogy a válaszod ezen a téren akkor lesz releváns, ha te dolgoztál azon a pályán legalább egy hetet, a semmi pénzért. :) Én vállalom, hogy utálom az embereket. Jah, és a születést sem én erőltettem a szüleimre.
2018. febr. 9. 19:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig a spiritualitás is érdekel, már csak ezért se tudok mit kezdeni a sivár emberekkel.
2018. febr. 9. 19:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem semmi közöm hozzá, a te életed, csak én nem élnék így. A pedagógus pályát megértem, hogy nem jött be, anyám pedagógus, és amit rajta keresztül látok, én soha nem akartam az lenni, sőt, ő is csalódott, de neki már nincs sok nyugdíjig.

Ha úgy érzed, hogy kihúzzátok így, amíg kimentek külföldre, és ott el tudsz helyezkedni, akkor nincs nagy probléma, csak legyen terved, és ne annyi, hogy függsz valakitől, mert az nagyon kiszolgáltatottá tesz. A szüleid azért nem értik, mert féltenek, még ha ezt másképp mutatják is ki. Ha te tudod, mit akarsz, és teszel is azért, hogy elérd, akkor ezt beszéld meg velük és nyugtasd meg őket. Ha nem megy, akkor meg majd megnyugszanak, ha látják, amikor már ott tartasz, hogy sikerült, és jól vagy.

2018. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen! :) Anyukád előtt pedig le a kalappal, hogy végig bírta csinálni ezt a pokolian nehéz szakmát!
2018. febr. 9. 19:29
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

"úgyhogy a válaszod ezen a téren akkor lesz releváns, "

Küldjek portfóliót az életemről, a tevékenységemről?

Ez nem volt a kérésben/ kérdésben.

A kérdésre válaszoltam, nekem nem baj, és szerintem az "irigylést " csak beképzeled - a kutya sem irigyel.

A szüleidet meg sajnálom.

2018. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!