Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttek, mi volt a legrossza...

Felnőttek, mi volt a legrosszabb dolog, amit kamaszként csináltatok?

Figyelt kérdés

Csak úgy kíváncsiságból.

Különösen olyan felnőttek érdekelnének, akik azt vallják magukról, hogy kamaszként problémásak voltak. Sokaktól hallom ezt, de persze senki sem konkretizál, ezért kérdezem meg így, anonim módon. Mi volt a legrosszabb dolog, amit kamaszként csináltatok? Az is érdekelne, hogy hány évesek voltatok, most mennyik vagytok és hogy miért tettétek.



2018. febr. 9. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Nem anonim oldal, IP cím alapján le tudnak nyomozni, ha nem így lenne tudnék mesélni :)
2018. febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokat lógtam az iskolából, durván túllèptem a maximális hiányzást(igazolatnaul)èrretsègi előtt voltam, így nem lett következmènye, gondolom rosszul mutatott volna a statisztikájukban. Hónapokig szedtem nyugtatót,jóval többet, mint kellett volna ès nem is nekem lett felírva, illetve egy ideig vagdostam magamat. A családom nem igazán vette èszre, így inkább csak a tanárokat zavarta a lógásom

Az ok: nem èltünk valami jól, ezèrt cikiztek, az osztályfőnököm ahogy egy "jó tanárnak" illik mindig az osztály előtt hozta fel a tèmát, hogy tartozom az osztálypènzzel, stb ami újabb cikizèsi tèma lett. Baromira nem volt jó èrzès suliba járni, főleg mert a legtöbb tárgyból jó voltam ami szintèn nem tette menővè az embert. Egyszer anyum a buszbèrletre sem adott pènzt, csak 2 nappal a bèrlet lejárta után, addig iskolába sem tudtam menni amit persze megint nem lehetett az osztályfőnökömmel szünetben megbeszèlni, csak a többiek előtt...ès ez így ment minden kèsèsnèl( falun laktam, tèlen gyakran kèsett a busz)…betegsègnèl. Annyira elegem volt, hogy ezek jobb megoldásnak tűntek. Azóta már túl vagyok rajta, csak az èrdekelne, hogy a tanár mièrt mindig az osztály előtt intèzte a dolgot, ezt èvek óta nem tudom megèrteni.

2018. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Van egy alapvető abszurditás az egész iskolásdiban:


Tanári pályára eleve csak olyan megy, aki "jólsikerült", "jóhátterű" és szociofíl személyiség. Viszont nem (csak) ilyeneket kell tanítania. Így ezeknek a tanároknak halványlilabüdös érzékük nincs arra, hogy különféle lelki és más problémákkal küzdő gyerekekhez hogyan kéne hozzáállniuk. Már hogy az ne szerinte legyen jó, hanem a gyerek számára. Ugye a tanár egy szereplésre vágyó embertípus, aki agyilag nem ismeri azt az érzést, kínt, hogy nem mindenki szereti mások előtt élni a belső világát, problémáit. Ő attól lenne rosszul, ha bármit magában kéne tartani, egyedül ülne egy szobában, és nem tudná a fél világ, hogy milyet szrt aznap.

2018. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Érettségi előtt, ahelyett, h tanultam volna, a (most már) férjemet ápoltam, nagyon beteg volt szegénykém. A töri tételeket ki se dolgoztam. 😂 Jó kislány voltam, bocsi.
2018. febr. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres lógás, cigi.
2018. febr. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Magam részéről nem tudok beszélni, mert még nem vagyok felnőtt, de apám a haverjaival felrakta az egyik tanár trabantját valami nagykukák tetejére, majd az éjszakát fogdán töltötték.
2018. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

3-as, azért ne általánosítsunk. Azt egyáltalán nem gondolom helyes felvetésnek, hogy aki tanárnak áll, az szerepelni vágyik. A legtöbb tanár olyan semmilyen ember... Még ha tanárnak jó is, a katedrán kívül tök átlagos, elég sokan közülük aszociálisak, magukba fordulóak. Mondom ezt úgy, hogy én is tanár vagyok.


Mondjuk én tényleg a szereplős típus vagyok, de eléggé egyedül is vagyok ezzel a kollegáim között (hobbi zenészként szerepelek is itt-ott). És mivel nagyon fiatalos a külsőm (32 vagyok, de általában 20-nak gondolnak), sokszor kezelnek gyerekként. Ma már ritkábban (talán ma már 25-nek is gondolnak :D), de még pár évvel ezelőtt is sok atrocitás ért. Épp ezért én nem felejtettem el gyerekfejjel gondolkodni, és mindig igyekszem ezekre ügyelni - hogy ne gázoljak bele a gyerek lelkivilágába, tiszteletben tartsam a magán szféráját. Tudom, mennyivel érzékenyebbek a felnőtteknél és hogy milyen mély nyomokat hagynak az ebben a korban tapasztalt negatív dolgok. Hiszek abban, hogy a gyerekek is értékes indivídumok, nem üres papírlapok, amiket nekem kell kitöltenem. Én csak terelgetem, segítem őket. De nem mászok bele a lelkükbe. Voltak is emiatt összetűzéseim kollegákkal, mert a gyerekek pártját fogom, önállóságra buzdítom őket, hogy álljanak ki magukért, akár a pedával szemben is, ha igazságtalanság éri őket.


Szóval igen, vannak g.nyó, megkeseredett, befásult tanárok, ez tény. De azért ne általánosítsunk már.


Amúgy a kérdésre nem tudok választ adni. Elég jó gyerek voltam. :)

2018. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Empatikus válasza:
100%
Az egész világot utáltam, ami azóta szerencsére megváltozott. :)
2018. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1 esnek


Vpn?

2018. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!