Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi módon teszi jobbá...

Nektek mi módon teszi jobbá az életeteket egy zenekar, vagy egy zenész?

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az életem örömeinek nagy része az, hogy zenét hallgatok, de mindig is fontos volt. Szélesíti az életet, erősít érzéseket, hangulatos, szép, kifejező... El se lehet mondani egyszerűen, ahogy azt sem, hogy miért jó olvasni. Millióféle történet és zene van, az egyik csak szórakoztat, a másik csak csinos, de némelyik mély és meghatározó élményt nyújt.
2018. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki kimondja amit érzel, olyan stílusú/hangulatú zenét játszik ami te vagy és tudsz vele azonosulni és ezáltal tudod hogy nem vagy egyedül az érzéseiddel.

Nyilván most nem a pop-ról beszélek, mert az csak a nagy általánosságokról szól, nekem annál több és mélyebb tartalom kell.

2018. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meghalnék, ha nem tudnék zenét hallgatni egy nap. Lételemem. Ha nem szól dúdolom, vagy énekelem, ahol lehet be van dugva a fülem. Hangulataimhoz illő zenéim vannak, van amelyik inspirál, mikor írok, jobb kedvem lesz ha reggel megyek dolgozni, vagy csak elmerülhetek benne. Pont tegnap szedtem vissza a régebbi jrock zenéimet amit ma is hallgatok, csak kevesebbet már sajnos, és leírhatatlan mennyire jó volt nosztalgiázni. Nekem úgy általánosságban főként a rock zene az ami egyáltalán segít, hogy kilépjek kicsit a világból. Zenekar túl sok van amit szeretek, így a kedvencem a the gazettet mondom, ők az oka, hogy még nem bolondultam meg :D
2018. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az én vagyok... A zenélés maga teszi jobbá (nekem)
2018. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nagyon módon
2018. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nagy szerepük van (vagy lehetne) abban, hogy közösséget hoznak létre. Én ennek nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget, mégis meghatározó szerepe lett az életem egy szakaszában. Kevés olyat lehet a zenén kívül felsorolni, ami minden szempontból nagyon különböző embereket képes egy közös ponton egységgé formálni. A zene az olyan ami egyedül és társaságban is élvezhető, és nem kötelez semmi másra. Akkor is részese lehetsz az adott közösségnek, ha soha ki nem teszed a lábad a szobádból, és akkor is elmehetsz a legnagyobb koncertre, ha nem egyezik a többi emberrel a világképed semmiben.


Ezen kívül a fentieknek igazuk van, sokféle feladatot tölthetnek be. A legegyszerűbben elérhető, a legkönnyebben befogadható. Akaratlanul is az életünk része, érzéseket, gondolatokat közvetít, elég nagy jelentősége van nem csak az én életemre, hanem általánosságban mindenkiére, ezért sem mindegy kinek a fejéből milyen gondolatok szóródnak kifelé a nagyvilágra.

2018. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék zene nélkül lenni.

De sosem a zenész,zenekar, együttes érdekel, hanem a ZENE!

2018. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meghallgatok tőle 1-2 számot, ideiglenesen jobb lesz a hangulatom tőle. Reménykeltő, hogy lehet jobb is, amint véget ér a szám, minden marad a régi:(.
2018. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy mint bármely más mű. Először is szórakoztat. Leköt míg utazok vagy dolgozok. Emellett segít megtapasztalni olyan érzéseket és gondolatokat amikkel lehet amúgy egész életem folyamán nem találkoznák. Elgondolkoztat. És miután a tapasztalat megvan, így a hasonló szituációkhoz is máshogy állok hozzá. Lehet hogy nem tudom abban a pillanatban megnevezni hogy melyik műben láttam/hallottam, de felismerem a szituációt. Ezáltal jobban tudom lereagálni és a helyén kezelni, mintha még magamban először meg kéne ismernem majd értékelni és helyre tenni.

Ezt tudja nyújtani bármilyen mű ha az ember igényes magával szemben ilyen téren. A zenétől kezdve a festményeken, színházon és filmeken át a videojátékokig bármiben lehetnek olyan értékek amik hozzánk adhatnak. De mindig meg kell válogatni mi értékes és mi nem az.

2018. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!