Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi az a maximum tömegközle...

Mennyi az a maximum tömegközlekedés 1 nap (oda-vissza összesen), amennyit bejárósként szerintetek el lehet viselni? Heti 4 nap hétköznapokon, egyetem.

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Ez egyénfüggő.

Én special szeretek utazni.

Felulok a buszra egy belso hejre nezelodok ki az ablakon es gondolkodok magamba miközben a busz csöndesen robog.

2018. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Inkább az a fontos hogy mikor kezdesz. Pl nekem 9 körüli kezdésnél néha az a másfél óra is nagyon soknak tűnik amit utazok. Ugyebár ilyenkor eleve 6 körül kelek tehát 2nél többet nem bírnék ki. Ugyebár hogy ha még későn végzel mindennap akkor elég nagy szívás sokat utazni.
2018. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 3 óra összesen oda vissza az amit most én megteszek de néha nagyon soknak érzem. Pl amikor későn végzek haza esek 7-8 körül semmi időm nincs mert hulla vagyok és másnap kb 7kor már indulatok vissza.
2018. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem reggel 30 perc az odaút, délután amikor ritkábban jár minden akkor 45-50 perc alatt érek haza. Ennél többet nem szívesen utaznék.
2018. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
Gimiben 1 óra volt az út csak oda, szóval egyetem alatt is simán toltam volna napi 2 óra utazást, megszoktam. Annál többhöz már nem biztos hogy lett volna kedvem.
2018. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez egyéni. Nekem félóra busz, negyedóra gyaloglás még igen laza volt.

Munkánál volt 3 óra is naponta, de nem is értem be 10-re valami sűrűn. De amikor egy időben 4 óra is megvolt ez, az nagyon kikészített.

Pedig van ember, aki többszáz km-ről jár be munkába, ijesztő.

Egy osztálytársam 50 km-ről járt, ráadásul a városából napi pár busz indult. Ő bírta, de az már túl durva, én is rosszul viseltem a 6 előtti kelést...


Az nem mindegy, hogy buszon szorong az ember, odafelé gyakran másfél lábon állva vagy egy kényelmes vonaton alszik vagy olvasgat. Az sem, hogy heti 54 órája van-e az egyetemen (volt egy intenzív félévem :)). S nem mindenki bír ugyanannyit.


Nekem 2x1 óra lenne a max., amit még valahogy elviselnék.

2018. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én úgy járok munkába,ahogy te egyetemre. Utálom,rettenetesen. Egyetemistaként nem vállaltam volna így,mert akkor se szociális életem,sem erőm a tanuláshoz nem lett volna. Pláne esti kurzusok után.
2018. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Kövezzetek meg, de nekem a napi 40 perc is kegyetlen megterhelő, már rendesen undorodom a buszoktól...
2018. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utaztam 3 és 4 órákat is egy nap, kb. 4 évig.

Jelenleg 1 és felet utazok kb. lehet hogy öregszem, mert már ez is kezd sok lenni. :D

2018. febr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te hogyan erted a bejarost. Nalunk a videkrol a varosba bejarast jelentette napi szinten (azaz ketto telepules kozotti ingazast). Ha egyetem idejen nem koleszos vagyok, akkor a mostani Budapesten beluli tomegkozlekedesi tapasztalatokhoz viszonyitva (tobb atszallassal kb 1 ora oda 1 vissza az utazasom), en olyan napi masfel be es masfel ora visszat tudtam volna elkepzelni.

De ugy, hogy pl. egyetemtol vasutig max 10 perc gyalog, vonattal 1 ora 10 max 30 perc es utana az otthonomig 10 perc gyalog. D ez a max.

Ha nem.kell atszallni, hanem egyhuzamban lehet menni vonattal (esetleg busszal es nem vagy hanyós), akkor az tokeletes. En tudok vonaton aludni es tanulni/olvasni is. Az utazassal eltoltott ido igy nem faraszto, hanem hasznos es/vagy pihenteto lehet. Ha nem tudod az utazoidodet kihasznalni, akkor viszont mindegy mennyi ido az utazasod lehet csak napi 30-30 perc is plusz ojjektum megkozelites gyalog, akkor is faraszto lesz.

Megszokas/hozzaszokas es kenyszer kerdese az egesz. Gimis koromban volt olyan osztalytarsam, aki reggel 4:30-kor kelt, es masfel.orat utazott csak befele es 7-kor emiatt mar a suliban dekkolt, de kesobbivel nem tudott jonni. Voltak masok is, ok a vonaton tanultak es reggel a teremben. Es hazafele a vonaton szinten.

2018. febr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!