Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jellemző a németekre?

Mi jellemző a németekre?

Figyelt kérdés

2018. febr. 21. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ők találták fel a német nyelvet, amivel 12 évig szivattak az iskolában.
2018. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Szigorúak, pontosak, precízek.
2018. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ritkán fürdenek.
2018. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha angolul beszélsz hozzá és ő is tud, direkt nem úgy válaszol. Úgy csinál mintha nem értené.
2018. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Ha észreveszi, hogy az alap fogalmakat tudod, de amúgy nem beszéled a nyelvet, richtig angolul válaszol, így ráterelve kb. arra, hogy "ha nem tudsz németül, akkor ne is próbáld beszélni te hülye".

Megjátsza, hogy a haverod, lepacsizik veled meg minden, aztán a hátad mögött a társainak jól kibeszél, hogy mekkora egy suttyó magyar gyökér vagy.

Hihetetlenül maguknak valók, nagyon kevés százalékuk nem bunkózik szándékosan a külföldiekkel, persze mint már említettem, nem mondják a szemedbe. 1x kint németbe egy kávézóba beültünk családdal, aztán egy másik asztalnál folyamatosan ránk mutogattak és röhögtek, amikor meghallották, hogy egymással a saját nyelvünkön beszélünk.

Mondom, biztosan nem minden német ilyen, meg állítólag Németország egyes részein más-más mentalitás az elterjedt, de a nagy részüknél sajnos én ezt tapasztaltam. Mondom ezt úgy, hogy nekem az égvilágon semmi bajom a németekkel.

2018. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még.:)
2018. febr. 21. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó autókat gyártanak az fix.
2018. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Bajorország, sós perec, marcipán, sörök, Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche, Opel, Volkswagen, Lufthansa, szép szőke csajok, Neuschwanstein kastély, Michael Schumacher, német fociválogatott, egy vagon olimpiai bajnok, sch minden szóban, Scooter, Modern Talking, Berlini tévétorony, Brandenburgi kapu, Reichstag, kölnivíz, Angela Merkel, gazdasági nagyhatalom, titkolják az atombombájukat, téli sportok, Alpok, Gumpert Apollo, nácik, elvesztett világháború, Hitler, Göring, Göbbels, Himmler, Autobahn, zeppelin.
2018. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szigorúak, pontosak, precízek.


A pontosságról és precizitásról azért van (jó) pár ellenpéldám...meg aztán, ha elbaxnak valamit, szeretik elsumákolni, ezt is nem egyszer láttam már...meg minket legalább 5ször próbáltak már átbaxni anyagilag, mert azt gondolták a hülye külföldi úgyse figyel. Hát bazi nagy pechük volt...(kétszer akartattak velem egy cipőt kifizettetni, kétszer egy havi lakbért, a nejem óráit munkába szándékosan rosszul vezetik...stb...) Továbbá, ha nekik érdekük van belőled aranyosak, kedvesek, mosolygósak, de ha neked kell valami tőlük hetekig húzzák az időt...


"Ritkán fürdenek."


Hogy ez mennyire igaz :D Némelyik olyan büdös, mint a dög...

2018. febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja: volt nálunk a fiam osztálytársa, német kisgyerek, szerintem kb 2 hete nem mosta a fülét, a haja zsíros, a körmei retkesek...stb... van, hogy nyáron a nagy meleg után se fürdenek, hanem homokosan, koszosan bedöglődnek az ágyba...
2018. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!