Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani érveket a...

Tudnátok mondani érveket a halálbüntetés mellett?

Figyelt kérdés

Holnap vitázunk erről etika órán és nekem kellene mellette érvelnem. Én alapból ellene vagyok, ezért kérnék segítséget!

Előre is köszönöm!



2018. febr. 22. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A tisztességes adófizetők pénze nem gyilkosok életben tartására(etetés.itatás,ruháztatás)menne el.
2018. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem, aki szándékosan, aljas indokból megöl valakit, vagy megkínoz, vagy az, aki megerőszakol valakit, gyerekeket molesztál, soha nem lesz már normális ember, és veszélyt jelent a társadalomra.
2018. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Kevesebb lenne a cigány. VÉGRE.
2018. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves vagy?

Ha alapvetően nem értesz eggyet vele akkor ne vitázz mellette. Nekem is szembe megy a nézeteimmel, ugyanis az itélkező rendszerünk nem hibátlan. Tévedés esetén ez nem egy visszavonható dolog. Természetesen a letöltött éveket se lehet visszaadni, de azt pénzzel valamennyire lehet kompenzálni. És nekem ne mondja senki hogy "Jó, akkor csak azokat végezzük ki akikről 100% biztosak vagyunk. Ugyanis én rendes jogállamban nem tudok olyan bíróságról akinek törvényes lenne úgy ítélkeznie hogy "lehet ő volt, lehet nem, majd meglátjuk". Mindig a lehető legbiztosabbra megy a bíróság. És még úgy is hogy 100% biztosak az ítéletben, időről időre kiderül egy hatalmas tévedés. Az időről időre egy ártatlan emberéletet jelenthet így. Nem a morális része a baj a kérdésnek, hanem a technikai. Nem vagyunk jelenleg 100%ban tévedhetetlenek.

A "nem akarom eltartani" érv egy teljesen jogos meglátás. Azomban ez nem a halálbüntetés kérdéskörébe tartozó probléma. Egy visszaeső bankrablót, csalót vagy bárki mást miért tartunk el? A börtönrendszert kéne megreformálni, úgy hogy a rabok kitermelhessék az eltartásukat. Amennyiben ez nem történik meg akkor meg akár hagyni őket éhenhalni.


És hatalmas a morális különbség aközött hogy valakit hagysz éhenhalni mikor minden lehetősége meglenne túlélni, és aközött ha aktívan megölsz valakit.


Tudom hogy én ellene érveket írtam. De meglátjuk hátha a soraimat olvasva pár ember vitába száll velem, és írnak valami számodra használhatót.

2018. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Első kettő leírta, én is azt az álláspontot támogatom.


4-eshez viszont egy gondolat:

Te komolyan gondolod, hogy az humánusabb/etikusabb stb. Hogy felépítesz az adófizetők pénzén egy intézményrendszert, azért hogy abban hagyd szenvedni és éhenhalni a rabokat? Ez pont, hogy kegyetlenebb, mint kvázi fájdalommentesen kivégezni valakit.

2018. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már bocsi az offért,de hol tanulsz,hogy van etikád? :D Mit tanultok etikából? Írhatsz privit,ha akarsz :)
2018. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki embert öl, annak HALÁL JÁR! Ez annyira evidens. Amerikába fel tudják fogni, csak mi magyarok vagyunk ilyen balf#zok.
2018. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Brutálisan megöl valakit,ès lehet bizonyítani.Megöli a gyereket(de nem elmebeteg).
2020. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!