Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hibázott? A vendég vagy a...

Ki hibázott? A vendég vagy a kiszolgáló?

Figyelt kérdés

Betér egy vendég egy gyorskajáldába. Átnézi az étlapot, és meglátja, hogy van gyros tál, amin van krumpli, hús, káposzta, uborka, paradicsom, hagyma, sima szósz, csípős szósz és sajt.


Emberünk elmondja a rendelését:

"Jó napot! Egy gyros tálat szeretnék kérni hússal, uborkával, paradicsommal, hagymával és sima szósszal. Mást nem kérek rá."

Majd pár perc múlva megkapja a tálat, de van rajta krumpli és sajt is. Erre emberünk azt mondja, hogy nem ezt kérte és készíttet egy másikat.


Szerinted ki hibázott és miért? A kiszolgáló, hogy tett rá krumplit és sajtot is, vagy az emberünk, mivel esetleg félreérthető az, hogy "Mást nem kérek rá."? Utóbbi esetben hogyan kellett volna kérnie?


2018. febr. 24. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem tálat kellene kérni, amihez jár a köret MELLÉ, mivel a krumpli nem rajta van..
2018. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lett volna mondani, hogy "Gyros tálat szeretnék krumpli és sajt nélkül."

Sokkal lényegre törőbb, és van jobb dolga is a kiszolgálónak épp, mint fejbe tartani, hogy "hús, uborka, paradicsom, hagyma az ami mehet".

Egyrészt itt hibás a kiszolgáló IS mert nem tartotta észben, de könyörgöm ne nehezítsük már meg a munkáját. :D

2018. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam volna írni, mint a 2-es. Nemcsak egyszerűbb lett volna úgy kérni, hanem egyértelműbb is. Mert a "gyros tál" szerintem magába foglalja a krumplit.
2018. febr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Programozóként dolgozom, és ha egy dolgot megtanultam eddig az az, hogy az embernek mindig mindent a lehető legszájbarágósabban kell elmagyarázni, különben elfelejtik vagy elrontják.

Szóval én a helyedbe így mondtam volna:

Szeretnék egy gyros tálat (kis hatásszünet, hogy beugorjon neki is, hogy melyik ételt kérem), és utána szépen lassan tagoltan. Uborkával, paradicsommal, hagymával és sima szósszal (a húst nem mondanám, mert egyértelmű, hogy kérsz bele gyroshúst).

Megint egy hatásszünet, hogy ezeket megjegyezze vagy felírja, és utána külön kihangsúlyozod, hogy de krumplit és sajtot nem kérsz rá!

2018. febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tévedni emberi dolog és amúgy is minek válogat annyit! :D
2018. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a kiszolgáló hibázott, elnézést kell kérni, kicserélni és kész.


A többieknek: Az eredeti étel 9 összetevőből áll, a vendég, ebből 5 összetevőt kért, nem hiszem, hogy van értelme agonizálni azon, hogy a rendelt 5 vagy a hiányzó 4 összetevőt kellett volna felsorolnia

2018. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na most vagy az van, hogy a gyros tál csak az étlap szerint írt kialakításban rendelhető, akkor a felszolgálónak szólnia kell, hogy bocs de nem szemezgetjük vendégenként a köretet, tehát vagy megrendeli az étlap szerint, vagy kérjen mást.

Ha viszont szabadon variálható a köret, akkor teljesen egyértelmű, hogy a felszolgáló hibázott, hiszen nem jegyezte meg pontosan a rendelést.

Mi a félreérthető abban, hogy "mást nem kérek rá"?? :D

2018. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Gyros tálat kérek krumpli-sajt nélkül".


Egyszerűbb, mint felsorolni a komplett tál tartalmát kettő kivételével, és a kiszolgálónak is könnyebb lefirkálni, hogy 1 tál, kr. sajt NEM

2018. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es, ahol pörgés van, ott a kiszolgálónak piszkosul nincs ideje megvárni, hogy szájbarágd a dolgot, mert azon jár közben az esze, hogy x asztal fizetne, y- kávét kér, z reklamál.


Kifőzdében dolgozom, és halálosan idegesítő, mikor perceket ácsorgok a vendég mellett, mert félév, mire kinyögi, mit akar.

2018. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest #4-es, hogy programozó vagy, eléggé túlbonyolítod a dolgot.

Emberrel beszélsz épp, nem a sz.géppel. :D

2018. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!