Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az emberekről akik angol szavakat használnak amikor beszélnek?

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor használok.

Multinál dolgozom és egyszerűen minden angolul zajlik. Mindent emailt/chat üzenetet angolul kell írni, minden meeting angolul zajlik, az irodában is rengeteg a külföldi, így bizony gyakran van, hogy egyes szavak hamarabb jutnak eszembe angolul, mint magyarul.

Illetve vannak olyan angol szavak/kifejezések, amelyeknek nincs pontos magyar megfelelője.

2018. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Arra gondolsz hogy mondjuk beszélsz valakivel egy filmről és azt mondja rá hogy nagyon perfect volt? Ha ilyen szituációkra gondolsz akkor szerintem rendben van és nem zavar.
2018. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire. Vagy akármilyen szimpla beszélgetésnél beszúr angol szavakat. (Én így csinálok, lehet akkor alakult ki mikor elkezdtem komolyabban tanulni az angolt, pedig nagyon szeretem a magyar nyelvet, szeretek fogalmatni, választékosan beszélni, csak kíváncsi vagyok ez mennyire zavaró.)
2018. febr. 27. 18:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Például a "Jogos!" helyett sokszor azt mondom, hogy "Fair enough", vagy azt, hogy "Good point", aminek nem is igazán tudom a magyar megfelelőjét.
2018. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek #1-el. Én ritkán használok, akkor is csak olyant, aminek nincs igazán jó magyar megfelelõje. Ha valaki folyamatosan angol szavakat erõltet bele a beszélgetésbe, az lehet, hogy zavaró, de vannak olyan barátaim, akik angol környezetben nõttek fel, habár magyar származásúak, angolul gondolkodnak, egyáltalán nem zavar, ha a beszédbe is becsúszik az angol.


Eltérve az angoltól, én bármilyen idegennyelvi mondást szeretek, ami szólás-mondássá vált. Ilyen például a spanyolos “hasta la vista” , latin “carpe diem”, francia “je t’aime”. Angol nyelvben is oké, ha ismert, a köztudatba épült szavakat használnak, mint “szánsájn, beach” stb., nem pedig szedett-vetett idegen szakszavakat.

2018. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van hogy ha valamiről angolul olvastam akkor nem tudok egy kifejezést lefordítani magyarra. De ne már hogy a "team" vagy "perfect" vagy ilyesmi szavakat is angolul kelljen használni...
2018. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a konkrét élethelyzet.

A már említett fair enough vagy forever alone és hasonló kifejezések használata szerintem rendben van.

Az indokolatlan angol szavak beszúrása viszont több mint kínos ès nevetséges/szánalmas.

2018. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Nothing. Én néha észre se veszem, mert általában angolul olvasok és átáll az agyam. Van olyan helyzet, amikor vicces is egy-egy meme-s mondatot elsütni, vagy egy angol mondat jobban illik a helyzethez.
2018. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért nekem mindig nagyon kínos, mikor a magyar hétköznapokban valaki felkiált, hogy "oh, shit" erőltetett amerikai akcentussal. Nyilván az nem zavar, amikor olyan angol szavakat vagy kifejezéseket használnak, amik már szinte beleoovadtak a magyar nyelvbe vagy nincs magyar megfelelőjük, de nekem csak kínosan erőltetett jópofáskodásnak hat, amikor indokolatlanul angolul beszél valaki.
2018. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Oh, most akkor kicsit elszégyellem magam. :(

Én rendszeresen használom az "oh,shit", "fuck you", LOL és WTF kifejezéseket is a hétköznapi életben.

2018. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!