Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen a bolcsesz szak?...

Mészöly Milán kérdése:

Milyen a bolcsesz szak? Megeri-e oda menni.

Figyelt kérdés

Pszihologuskent szeretnek tovabb tanulni es minden egyetemen a bolcsesz kart latom.Kornyezezemtol barataimtol tanaraimtol sok rosszat hallottam rola hogy nem jo semmire nem lehet vele elhelyezkedni...ha elvegeznem el tudnek helyezkedni pszihologuskent vagy semmire se jo a papir amit kapok?Nem szeretnem el vegezni majd penztaroskent vagy szalag mellett elhelyezkedni...

A Karoli Gaspar reformatus egyetem erdekelne meg.Jokat hallottam rola kapcsolatban.Esetleg aki el vegezte a fent emlitett szakot vagy vegzi tudna mondani velemenyt rola?:)



2018. márc. 5. 22:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Az események az elkerülhetetlen változások felé sodródnak, amik beteljesítik jövődet.
2018. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem
2018. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Nincsen bölcsész "szak", bölcsész karok vannak, és az, hogy mennyire hasznos, attól függ, mit akarsz csinálni, mennyire vagy tehetséges, és hogy konkrétan melyik képzést választod.

Én ugyan nem vagyok bölcsész, de van újságíró ismerősöm, aki a híresen "semmire nem jó, büfészak" kommunikációt végezte, és még sosem volt két napnál tovább munkanélküli, de azt hozzá kell tenni, hogy a szaktársai közül azok, akik csak azért mentek oda, mert (akkor még) alacsonyan volt a ponthatár, azok nincsenek se újságírói, se médiaberkekben, fogalma sincs, mit csinálnak, kivéve a lányokat, mert azok kb. mind most szültek. Viszont ő tehetséges és tényleg keményen dolgozott egyetem alatt is. De vannak a cégünknél nyelvet és kultúrát tanult emberek, akiket pont ezért vettek fel. Szóval hiába rendelkezek gazdasági diplomával, szkeptikusan tekintek azokra, akik leszólják a sok "büfészakost", szerintem egyrész fogalmuk sincs, mit csinálnak a bölcsészek, másrészt irigyek, mert (azt hiszik, hogy) nekik többet kell tanulni (ez sem minden esetben állja meg a helyét, egy japánt végzett munkatárs napi 3-4 órát gyakorolta az írásjeleket és oldott meg nyelvtani feladatokat, egy műegyetemistát el bírok képzelni, hogy ennyit tanul, de hogy én nem készültem minden nap szorgalmi időszakban, az biztos).

De a pszichológiát nem nevezném büfészaknak. A Károlit nem ismerem, de az ELTE-n a társadalomtudományi karon oktatják, és első évben rögtön anatómiát kell tanulnod. A bekerülési ponthatár meg két éve (rokon felvételizett, onnan tudom), valami 460 pont volt államira és fizetősre is.

2018. márc. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
*bölcsész kar van, és azon belül szakok
2018. márc. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%

Nem a semmiért szokták gyorséttermi diplomaként emlegetni...


Ha már diplomát akarsz akkor vagy jog vagy építészet, ez a kettő amiben a legtöbb pénz van.

2018. márc. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Én pszichológiát tanulok a Károlin, és nagyon szeretem. Alapvetően nagyon jó tanáraim vannak, és ugyan tanulni kell rájuk rendesen, de a vizsgák sem teljesíthetetlenek. Azt viszont, hogy mennyire fogsz tudni elhelyezkedni, nem tudom, mivel elég durva túlképzés van...
2018. márc. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

"Ha már diplomát akarsz akkor vagy jog vagy építészet, ez a kettő amiben a legtöbb pénz van."


JOG? Beszrtam a röhögéstől!:D Jól esett így reggel!:DD "Legtöbb pénz van":D


Legtöbb pénz abban a szakmában van, ahol kisujjadat nem kéne megmozdítanod, már fel lennél véve 280 ponttal:D Logikus:DD

Te is filmekből informálódsz? Jogászok ma a legcsóróbb diplomások, mert minden évben vagy 1000 ember végez, ha nincs minimum cum laude-s diplomád, mehetsz a levesbe. Nem kell ennyi jogász! Rengeteg a munkanélküli, mert nagyon telített. Osztálytársam kitűnő volt, elment jogra, ma egy

gyorsétteremben dolgozik, mert nem akart volna ingyen dolgozni, hétfőtől szombatig 14 órában folyamatosan! Ennyi erről!


A legtöbb pénz pedig kétségtelenül a gyógyszerészetiben van (főleg ha lesz gyógyszertárad), fogorvos (ha van praxisod), orvos (ahol kevés az orvos, és egy 24 órás ügyelettel több tízezret, nem ritkán 48 órában százezreket lehet hazavinni).


Nem, nem éri meg a bölcsész kar.

2018. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Az előttem lévő válaszolónak szól. A jog sok lehetőséget ad, nem csak egy helyen tudsz elhelyezkedni. Ügyészség, bíróság, rendőrség, saját cég stb. Mindenhol szükség van a jogászokra, hiszen a jog körülvesz minket. Ez csak pár amit felsoroltam. Szükség van az állami - közigazgatási szférában, nem kell ügyvédnek lennie mindegyiknek... Hidd el, tapasztalatból írom, hogy nem írt hülyeséget az a válaszoló. Az már más kérdés, hogy kiben van annyi affinitás, hogy védőügyvéd legyen.. :)


A kérdezőnek pedig csak annyit írnék, ha jó szakember leszel, akkor el tudsz majd helyezkedni pszichológusként, de ne számíts olyan nagy fizetésre kezdőként. A többi pedig rajtad áll. :) Ha ezt szeretnéd tanulni, akkor tanuld.

2018. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
És még annyit írnék, hogy valóban a gyógyszerészek és az orvosok keresnek a legjobban.
2018. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%
Pszichológusként sokkal nagyobb eséllyel fogsz elhelyezkedni, mint pl. ha elvégeznéd a magyar szakot, amivel lehetsz tanár vagy esetleg fordító, ha jól megy a nyelv, de ezzel nincs túl sok lehetőséged.
2018. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!