Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Milyen származású a Torzsa család?

Amit eddig a Torzsa-ról találtam, egy kissebb faluhoz (ma már) szerbiához vezetett, eredeti nevén Torschau néven. Azt olvastam, hogy nagyrészt Németek lakták, a második világháború után viszont deportálták öket, ez nem meglepö. Valószínüleg a családom magyarosította Torschau-ról, Torzsa-ra a vezetéknevét, és ahogy láttam nagyrészt dél-mo.-n él több Torzsa, valószínüleg a falúból jöttek el.

Esetleg valaki tud nekem többet mondani, ha van türelme utána nézni, azt megköszönném! Szép napot! :)

2018. márc. 7. 16:39  Privát üzenet  

A válasz
Sajnos még nem érkezett válasz.

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kulfoldi vagy kulfoldi szarmazasu parotokat a hogy toleralja a csalad?
Menyasszonyom roma származású és a héten fogok először találkozni a szüleivel. Kicsit izgulok. Mit tanácsolnátok hogyan tegyek jó benyomást?
Szerintetek a KLICSU név milyen származású lehet? Annyit tudok az internet forrásai között, hogy az I és II. vh. Között sokan éltek vagy voltak KISVARDAN!
Milyen vizsgálattal állapítható meg hogy milyen származású vagyok?
Hol lehet olyan Magyarországon élő külföldi származású családokat találni, akik fogadnak babysittert vagy au pairt?
Nektek hogyan fogadta el a családotok, ha a barátnőtök, vagy barátotok roma származású? (magyar emberekre gondolok)

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!