Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a franc van a gyerekekkel?

Mi a franc van a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Tele van a GYK olyan kérdésekkel, hogy "Nem gáz/ciki, hogyha 13-15 évesen szűz vagyok?" A legnagyobb felháborodást nálam az keltette, amikor egy 13 éves kérdezte ezt meg.... Én 15 éves vagyok, és még barátnőm sem volt, nem hogy azon agyalok, hogy milyen ciki, hogy szűz vagyok. Miért az a menő, aki minél fiatalabban veszti el?

2018. márc. 9. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi a franc van a gyerekekkel, hogy mobiloznak órán?
2018. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

1János 2:17 "A világ elmúlóban van s ugyanígy a kívánsága is, de aki Isten akaratát teszi, örökké fog élni."

Beletartoznak a gyerekek is!

2018. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mádár0218 ***** válasza:
78%

Minden egyre jobban tolódik el, és egyre kisebbek vannak már együtt.


13-14 éves párok akik ritka esetben, de előfordul, hogy kexeltek.


Túl hamar akarnak felnőni és még fel se fogják mi micsoda, de ezekben szerintem szülő is hibás valamint a környezet.

2018. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

A középkorban első mensi után a csaj már szülőképesnek számított. Igaz, nem is éltek 80 évig, de biológiailag akkor kellene elveszteni, az már más kérdés, hogy társadalmilag meg van olyan, aki még 25-30 évesen se érett felnőtt, hiába menstruál, vagy hiába szőrös a töke már 12 éves kora óta. Őket most kezdi érdekelni a dolog, és a srácok szeretnek hősködni egymásnak. Meg azt hiszik, kimaradnak valamiből, ha nem csinálják, ami sok mindenre (bulik, haverokkal lógás, hülyülések) igaz, a szexre pont nem, azzal többet ártasz, mint használsz, ha elsieted, és társadalmi/baráti nyomás hatására beleugrasz úgy, hogy még nem vagy felkészülve rá mentálisan. Évekre veheti el a kedved a szextől egy rossz élmény.

A másik meg, hogy nem kellene ennyire lenézni a kis társaidat :) Lehet, hogy értelmesebb vagy, de ez nem valami szimpatikus.

2018. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Az első két mondatommal azt próbáltam elmagyarázni, hogy mivel régen a felnőttség nem azt jelentette, mint most (ugyanúgy a családban maradtál, több generáció élt együtt, és a faluban is mindenki mindenkit ismert), ezért már 13-16 évesen, kb. a nemi érés első jeleinél már alkalmas voltál arra, hogy gyereket csinálj. Úgyis a földeken dolgoztál 5 éves korod óta, és minifelnőttnek kezeltek a társadalmi norma miatt.

Ma viszont a mentális érés olyan 17-22 közt következik be, van, akinél jóval később, vagy soha :D De a nemi érés nem követte a társadalmi változásokat, sőt, a jobb életkörülmények miatt van, hogy már 9-10 éves kislányok menstruálnak. Szóval van egy nagy szakasz, amikor testben már majdnem felnőtt vagy, agyban meg még kicsit gyerek.

2018. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Nincs semmi, régen is ez volt csak nem volt gyakori.
2018. márc. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem,hogy ez miért gondolják sokan menőnek...de amúgy engem nem igazán érdekek,mindenkinek a saját dolga :D

Egyébként korainak gondolom ennyi idősen.


Nem sokára 14/L 😂

2018. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Yoda m. ***** válasza:
74%

"Az 'értelmesnek' sok a barátja, a bölcsnek hosszú az élete" /Konfuciusz/ Ez a bölcselet >2500 éves, de a mai napig megállja a helyét.

Kérdésem: Melyiket szeretnéd... sok barátod vegyen körül és jól érezd magad egy darabig szorongásaid közepette (hogy elveszítheted azt/Őt, ami/aki nem a Tiéd (mert nem birtokolhatod) ... vagy higgadt, szemlélődéssel tekinted a Világot magad körül olyannak, amilyen, miközben se túlburjánzó boldogság, se viharos boldogtalanság nem érinthet életed során.

A választás lehetősége a Tenálad van. Bármire mondhatsz IGEN-t, vagy NEM-et. Ebben rejlik a szabad akaratod!


No, az ERŐ legyen Veletek!

2018. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen az ember természete, biológiája. Hogy 13-15 éves korban felerősödnek a szexuális vágyak. Elég perverz, beteges dolog önmegtartóztatásra kényszeríteni a gyerekeket, mikor van biztonságos módja a szexnek. Ami régen ugye nem volt és terjedtek szexuális úton a betegségek és sok volt az abortuszok száma. Az abortusz a társadalomnak, társadalombiztosítónak költséges dolog. Nem beszélve a szövődményekről. De könyörgöm már a 21.században élünk, és megfizethető a védekezés a betegségek és terhesség ellen.
2018. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!