Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előnyös lenne egy, a kutyák...

Előnyös lenne egy, a kutyák és gazdáik által elkövetett jogsértések elszenvedőit segítő, valamint a felelősségteljes állattartást népszerűsítő alapítvány létrehozása?

Figyelt kérdés

Szabadidőmben szívesen foglalkoznék mások segítésével, és úgy látom, hogy a kérdésben megfogalmazotthoz hasonló szervezet nincs jelenleg Magyarországon. Nem az állattartás ellen lennénk, csupán a felelős, a közösségi együttélés szabályainak betartását várnánk el. Az alapítvány fő tevékenységi köre az alábbi lenne:


A kutyatámadások áldozatai számára anyagi- és jogi segítség nyújtása:

Egy kutyatámadás következtében – a hatalmas kutyalobbi következtében – a legtöbb esetben az áldozatot állítják be a támadás felelősének és őt hurcolják meg azzal, hogy ingerelte a kutyát.


Segítség a folyamatosan életveszélyben, rettegésben, valamint kutyaugatásban élni kényszerülők számára:

Az esetek döntő többségében, ha valakinek a közvetlen lakókörnyezetébe egy veszélyes és/vagy zajos kutya kerül, gyakorlatilag ennek elszenvedője tehetetlen. Alapítványom fő feladata lenne az ilyen esetek országos- és helyi médiákban, valamint a közösségi oldalakon történő bemutatása, és képviselet biztosítása birtokvédelmi és/vagy bírósági eljárásokban. Az egyes városrészeket, parkokat kisajátító, póráz nélkül közterületen sétáltató kutyások elleni fellépés is szervezetem fő céljai közé tartozna.


Regionális- és országos rendezvények a tudatosságságra és a felelős állattartásra vonatkozó figyelemfelhívás érdekében:

A kutyatartást illetően egyértelműen a vonatkozó jogszabályi környezet szigorítása szükséges. Alapítványom helyi és országos figyelemfelkeltő rendezvényeket, demonstrációkat tartana, hogy a társadalomban és főként a jogalkotókban tudatosuljon, hogy mi, kutya nélküliek is létezünk, és szeretnénk békében, veszélyeztetéstől, kutyaürüléktől és felesleges zajártalomtól mentes lakókörnyezetben élni. Ennek érdekében évente országos nagygyűlést és felvonulást tartanánk a fővárosban.


2018. márc. 9. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Igazad van kérdező, a múltkor is a XVI.kerületben valaki kiengedte szabadon rendszeresen keritésen kivülre felügyelet nélkül a német juhász kutyáját, és még majdnem én voltam hülyének nézve, amiért ez nekem nem tetszett, és féltem tőle... Valóban ideje lenne tenni a kutyatartók jogsértései ellen!
2018. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Már meg is jelent az első kutyaimádó válaszoló, a második válaszoló...
2018. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Igen, kedves 3-as, mert ez a kategória a kutyásoknak szól.

Ti vagytok rossz helyen!

2018. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Majd ha az állatvédő szervezetek kapnak anyagi meg jogi támogatásokat, utána lehet majd esetleg foglalkozni azokkal, akiket zavar a kutyaugatás. Keresünk majd nektek szép új, üres lakásokat a semmi közepén, kietlen pusztaságokban, ahol senki és semmi nem zavarja majd a nyugalmatokat.
2018. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabadidődben szívesen foglalkoznál mások segítésével, akkor segíts. Rengeteg önkéntes keresnek segélyszervezetek, öregotthonok, ilyesmik.
2018. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Én inkább azt támogatnám hogy az ilyen embereknek mint te segítsenek megküzdeni a mindennapi gondjaikkal hogy ne a kutyások háborgatásában leld meg az egyetlen örömödet kedves meleg barátom. Vannak alapítványok akik mentális segítségnyújtással foglalkoznak, elsírhatod nekik a panaszaidat, ajánlom egy ilyen egyesület felkeresését!
2018. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Majd ha az állatvédő szervezetek kapnak anyagi meg jogi támogatásokat, utána lehet majd esetleg foglalkozni azokkal, akiket zavar a kutyaugatás."

Rengeteg állatvédő szervezet van, amelyek rengeteg felajánlást (adományok, adó 1%) és sok esetben állami és önkormányzati támogatásokat kapnak. Szinte minden városban van ilyen szervezet. Sok esetben olyan kutyák megmentésére áldoznak több százezer forintokat, amelyek épeszű embernek nem kellenek soha. És különben is: miért is fontosabbak a kutyák, mint az emberek?

2018. márc. 9. 20:43
 8/14 anonim válasza:
100%
Mindenképp, én örülnék, ha egy ilyen reménytelen hülyeségbe ölnéd a pénzed és a szabadidőd.
2018. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen csináld meg :)

Addig sem ide irogatsz :D

2018. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki él itt életveszélyben és rettegésben ? :O
2018. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!