Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt miért nem lehet a kollégák...

Ezt miért nem lehet a kollégákkal megbeszélni?

Figyelt kérdés

Meg vagyok fázva, folyik az orrom, kapar egy kicsit a torkom...

Mondtam, hogy bocsánat.... Vittem magammal kézfertőtlenítőt és elmagyaráztam nekik...nem mehetek táppénzre mert most nagyon kell a pénz. Ezt pedig meg szokták érteni általában...Van aki viszont nem...



2018. márc. 10. 11:12
 1/6 anonim válasza:
51%
Azokkal ne foglalkozz.
2018. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szinten mindkét oldalt meg lehet érteni.


Egyrészt azt is, hogy ha valaki beteg, attól nem feltétlenül tud szabadnapot kivenni, nekem is volt hogy betegen muszáj volt dolgozni, mert határidős munka.


Viszont fordítva pont ezért meg tudom érteni a másik oldalt is. Én sem örülök amikor tudom hogy húzós hetek előtt állok, erre elkapok valami nyavalyát a másiktól és dolgozhatok betegen.

2018. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén: én sem bírom, amikor betegen bejönnek, és utána én leszek beteg, nekem is fennakadás meg kiesés is! (Épp egy hete együtt ebédeltünk, mikor a szomszéd közölte, hogy előző nap még lázas volt:S Ott ült tőlem kb. 30 cm-re. És akkor én erre hogy reagáljak? Ülj akkor kissé távolabb? Vagy mi?)
2018. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amúgy ilyen szempontból a tömegközlekedés a halálom.


Ilyen beteges időben napi rendszerességű, hogy a mellettem álló konkrétan a pofámba köhög. Pár centiről egyenesen az arcomba. Vagy amikor látom, hogy tiszta meleg, párás a villamosban a levegő, nem lehet belátni olyan párás az ablak. Olyankor inkább fel se szállok, hanem sétálok vagy várok egy következőt mint hogy a masszív fertőben utazzak fél órát.


Másik hasonló a bevásárlás. Nagyobb áruházaknál is leköhögi a kezét, aztán elkezdi kitúrni a zsemléket. Vagy egyenesen egy jó turhásat ráköhögnek a húsos pulton kitett árura. Az igénytelenség netovábbja.


Ráadásul ismerem azt is, amikor iskolában, munkahelyen 1-2 hónapon át folyamatosan beteg mindenki, mert amint kilábalna, valamelyik másik visszafertőzi és így megy a körforgás.

2018. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Erre jó, ha a cég lehetőséget ad otthonról dolgozni alkalmanként.

Nekem is volt olyan, hogy a kollégám lázas betegen jött be, ő mondjuk nem óhajtotta ezt "megbeszélni", csak ott szortyogott és panaszkodott egész nap, hogy milyen beteg, mennyire rosszul van, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy bejön betegen. Ő lábon kihordta, engem meg nagyon hatékonyan megfertőzött, csakhogy engem levert a lábamról a betegség, két hétig voltam otthon, a fizetésem negyedét elveszítettem, lebetegedett a családom is, így két fizetésnek tett oda az egész. Most örüljek, hogy a mi keresetkiesésünk árán ő mennyit spórolt? Ha otthon marad azon a két napon, akkor a töredéke veszett volna el, örömmel kifizettem volna neki, ha van benne kis felelősségérzet, becsület és megkímél minket ettől.

Nem tudom, ki ítélhetné meg azt, hogy a másiknak mennyire van szüksége a keresetére, hogy vajon nála kevésbé-e...

Szerintem ha nem vagy abszolút helyhez kötve, megpróbálhatnád felvetni ezt a home office-t, hogy hazaviszed a munkád. Plusz állítólag van influenzánál hatásos légtisztító spray is. Plusz szájmaszkot is viselhetsz, hátha segít (legalább nekik, pszichésen).

2018. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább túlórázok, hogy helyettesítsem a beteg kollégát, de a közelembe se jöjjön szörcsögve, mert undorító. És itt nem arról van szó, hogy elkapom tőle, mert nem kapom el, nekem szerencsére nagyon erős az immunrendszerem - csak kifordul a belem a jó turhás köhögéstől meg a folyamatos orrszívástól.

Bocsi.

Zöld maszkot vegyél magadnak, meg légfertőtlenítőt, talán akkor nem utálnak ki teljesen.

2018. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!