Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig vállalhat egy nő babát, és hány évesen nem kéne már belevágnia?

Figyelt kérdés
Írjátok meg létszíves ti mit gondoltok.
2018. márc. 12. 23:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
40 folott nem kene mar. Fel is kell nevelni azt a gyereket es nem arra van szuksege, hogy ket generacionyi szakadek legyen kozte meg a szulei kozott. Rengetegen elmennek 60-65 evesen, nagyon nem garancia, hogy megerik a szulok pl a diplomaosztot vagy az unokat. De ez csak az en velemenyem
2018. márc. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem 30 éves korig ideális, 40 éves kor fölött viszont már nem kellene. Nem biztos hogy jó az, ha túl nagy a szakadék a gyerek és a szülei között.
2018. márc. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Alkatfüggő... Van akinek 20 évesen is komoly egészségügyi kockázattal jár. De 55 évesen is szül néhány elvetemült... A legtöbb egészséges nőnél 40 év a határ
2018. márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem itt nem azt kell nézni, hogy mi az az életkor, amíg egy nő képes gyereket szülni, hanem az, hogy meddig "érdemes"..hogy a gyereknek is jó legyen.
2018. márc. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Egy ismerősöm 39 éves korában lett várandós, nagyon szeretett volna babát, minden rendben van velük azóta is. Én fiatalabb vagyok nála néhány évvel, de már eldöntöttem, hogy nem vállalnék gyereket, ha lenne társam, akkor sem. Szóval ez változó, nincs rá szabály, természetesen az egészségügyi állapot figyelembe vételével.
2018. márc. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 lencsefőzelék ***** válasza:
61%

* Írjátok meg, legyetek szívesek, ti mit gondoltok!

* Írd meg, légy szíves, te mit gondolsz!

Olyan szó, hogy létszíves, nem létezik.

2018. márc. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én még abszolút nem tudom elképzelni, hogy a saját életem, hogyan fog alakulni, mert sokáig tanulok és nem a papír miatt, amit utána elő tudok venni a fiókból és tudom nézegetni, hanem azért mert érdekel és szeretem, szeretném is használni a tudásom, szeretnék dolgozni és karriert építeni, majd miután ez megtörtént, max. majd akkor tudnám elképzelni a babázást...hogy ez hogyan és mennyi idős koromban lesz, azt nem tudom. Szerintem egyébként sokaknál ez is egy dilemma, hogy azért ki is akarja használni a tudását, képességeit, ha már tanult és ezzel is mennek az évek (mert azért gyerekkel már nem ugyanaz, mert megváltoznak a prioritások), akkor az anyagiak, a kapcsolat minősége, esetleg egészségügyi problémák, stb., stb., tehát elég sok körülmény van, amire az ember oda akar figyelni vagy nem lehet figyelmen kívül hagyni, úgyhogy emiatt majdnem mindegy, hogy melyik életkor az ideális és melyik nem. Ettől függetlenül szerintem a 20-as évek végén, a 30-as évek elején lehet talán a legideálisabb, mert akkor az ember még fiatal, de általában már elég érett (szellemileg és érzelmileg is), tapasztalt és elég "felnőtt" a feladathoz, addigra már dolgozott is, jó esetben sikerült anyagiak terén is valamennyire összekapnia magát stb., de persze ebben is van kivétel. Legfelső határt pedig én is olyan negyvenvalahányra tenném, hát nem tudom...azért pl. 45 évesen már nem feltétlenül kellene, mert akkor már úgymond "minek?", de azért a 40-es évek eleje még beleférhet szerintem.


Egyébként szerintem nincsen olyan nagyon nagy jelentősége (nyilván amíg a szülő fel tudja nevelni a gyerekét). Például az én anyukám 38 éves volt, mikor engem szült, ami szerintem nem egy olyan kirívó eset, de pl. oviban, általánosban és gimiben is nekem volt a legidősebb anyukám az osztályban, amit sokan furának tartottak, de én például semmi hátrányát nem éreztem...foglalkozott velem, törődött velem, normálisan felnevelt és mai napig jó a kapcsolatunk.

2018. márc. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%
27-28 alatt semmiféleképpen. Az ideális a harmincas évek eleje. A maximumot a mai állapotokat figyelembe véve 40 körülre tenném.
2018. márc. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a 25 felettit támogatom, max 35ig. Remélhetőleg addigra én is dolgoztam pár évet, és nyugodtan mehetek gyesre. Én nem szülném az első gyermekemet 30 fölött, ha a másodikat szülném 30x évesen úgy más lenne, az első gyermek szerintem 30 alatt kell lennie. Az biztos nem lesz nálam, hogy 19 évesen (vagy mint most a fiatalabbak 16 évesen) a szülők nyakára szülnék. Előbb eltartom magam, utána a gyerek.
2018. márc. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
12%
Ez egyqltalán nem korfüggő.
2018. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!