Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elitélendő ilyen fiatalon...

Elitélendő ilyen fiatalon gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden annyi, hogy párommal kb. másfél éve vagyunk együtt, de az elejétől fogva együtt élünk. 5 év korkülönbség van köztünk, én csak most leszek 21. Hónap végén vizsgázom technikumon, ha minden rendben akkor meg lesz a szakmám is. Érettségi és jogosítvány is meg van, dolgoztam a szakmámban sokat, de iskola mellett nem huzamosabb ideig. Januárban kiderült, hogy babát várok és amellett döntöttünk, hogy megtartjuk.


Szerintetek elítélendő ha valaki 21 évesen már anyuka vagy mi a véleményetek erről?


Nagyon vegyes érzéseim vannak, mert így bizonyos dolgokban meg van kötve a kezem, de próbálok páromnak segíteni amiben tudok. Szeretnék tovább tanulni, amit valószínű akkor is halasztottam volna ha nem jön közbe gyerek. De így hogy nem járok dolgozik és a közeljövőben párom fog eltartani engem és a gyereket is nagyon rosszul érzem magam.


2018. márc. 13. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne elítélendő? Különösebben fiatalnak se számít egy 21 éves anyuka.
2018. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
21 évesen már egyedül is eltudod dönteni, hogy mikor szeretnél gyermeket.
2018. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Gratulálok, sok boldogságot nektek. :)
2018. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a 21 év nem elítélendő, főleg, hogy egy(reméljük) biztos lábakon álló kapcsolatba szülsz és nem egy futókalandba.

Ha úgy érzed, hogy olyan körülmények közé szülőd a gyereket, hogy nem azon kell gondolkodni, hogy mit egyetek holnap akkor ez megint egy felelősségteljes döntésnek tűnik.

Ha a párodnak nincs ellenére, hogy ő tart el míg nem dolgozol akkor ebbe sincs senkinek semmi beleszólása.

Annyit igaz még hozzá tennék, hogy én a helyedben minnél előbb munkát keresnék ha a gyerek már akkora lesz, hogy ha véletlenül egyedül maradsz tudj róla gondoskodni.

2018. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából mindig úgy voltam vele, hogy nem szeretnék gyereket, de a későbbiekben bevállaltam volna mert szeretem annyira, de másnál sose voltam így. Párom egy ideje már szeretne, de eddig úgy volt nem is biztos hogy lehet mert még régebben műtötték és a kettő összefügg. Erre meglepetésként pozitív teszttel kezdtük az évet :)

A családban mindenki örül, főleg párom. Eddig is figyelmes volt, de most méginkább, minden szavamra azonnal ugrik.


Más több éves kapcsolatom alatt nem éltem át valakkivel annyi közöset meg megprobáltatást mint vele.


Nem napról-napra élünk, de én mindig olyan voltam hogy nem hagytam hogy más csináljon mindent. Lehet most azért vagyok kétségbeesve mert ebbe a helyzettbe nem tudok mit csinálni.


A munkával kapcsolatba, szerencsére párom olyan területen dolgozik ahol hasznát veheti az én szakmámnak is és amíg nem tudok rendesen dolgozni addig amiben tudok neki próbálok majd ebben segíteni.

2018. márc. 13. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem elítélendő, hanem felelőtlenség szerintem a részedről.

Amíg magadat se tudod eltartani, nem kéne gyereket se vállalni.

2018. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

nem, dehogy, engedd el ezt!


örülj és kitartást :)

2018. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek semmi köze, hogy ki hány évesen szül ...viszont 21 éves vagy 1,5 éve vagytok együtt és azt írod, hogy az előző több éves kapcsolataidban nem volt ilyen 'jó dolgod'....ne hasonlíts össze egy tini kapcsolatot egy felnőtt kapcsolattal...egy baba körül sem csak a rózsaszín köd van...próbára teszi majd a kapcsolatotokat is..ha a kapcsolatotok biztos lábakon áll most az nem biztos, hogy a baba születése után is így lesz...nekem 1.5 év nem túl sok idő ahhoz, hogy gyereket vállaljak vkinek..az az idő még pont az amikor még rózsaszín ködben úszik minden bármilyen sok dolgot is vészeltetek át ez idő alatt...mi 4 év után vállatunk babát akkor 23 éves voltam, most 4 éves a lányunk..8 év alatt megéltünk egyet s mást..úgy gondolom jó döntést hoztam, hogy vele vállaltam gyereket☺ és egy percig sem bánom hogy 'fiatalon' szültem...remélem te is jó döntést hoztál...Boldog baba várást☺
2018. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő, inkább az az elítélendő, ha valaki ítélkezik, hogy túl korán, túl későn vagy egyáltalán nem szül gyereket. Mindenki magánügye. Sok boldogságot kívánok! :D
2018. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!