Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem tapasztaljátok úgy,...

Ti nem tapasztaljátok úgy, hogy van a 25 éves gyerek és a 30 éves gyerek korosztály? Nincsenek már felnőtt emberek?

Figyelt kérdés

A 25 éves gyerek:

Egyetemet frissen végezte el, vagy most kezd el dolgozni, vagy most kezd el phd-ra járni (kinyújtva a kényelmes éveket).

Koliban semmit nem csinál. Kaját otthontól hoz, tiszta ruhát anya csinál.

Porszívó.. "Azt hol tartjuk?"


30 éves gyerek:

Még otthon él, mert az albérlet drága. Vagy már éppen elköltözött, de kaját így is otthonról hoz. Házimunkáról nincs fogalma. Nincs célja.


Ti mit tapasztaltok?


2018. márc. 20. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

De, igen, van ilyen. Kitolódik a gyermekkor, kitolódik, vagy sosem jön el a felelősségvállalás. Egyértelmű.


Érdekes jelenség, érdemes utánagondolni, hogy miért alakult ki ez.

2018. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy házimunkát végez... Tudod, valakihez bejárónő jár
2018. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze, de ezek az esetlenségek szerintem máson dolgokon is megmutatkoznak.
2018. márc. 20. 14:53
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem lehet ilyen módon bekategorizálni embereket. Vannak felnőttek akik nem föznek, megoldják máshogy az evést. Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy tudja hol a porszívó és hogyan kell használni.

A "nincs célja" dolgot pedig én személy szerint soha nem értettem és már a kérdésed szempontjából sincs.

Az egyik esetben azért gyerek mert a céljai eleréséhez sok idő kell (PhD az kb. 9-10 év érettségi után), másik esetben meg azért gyerek mert egész életében a céljait hajkurássza?

2018. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
*mert nem
2018. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
De van ilyen, szerintem ezek akkor nonek fel igazan, ha osszekoltoznek kulon a szuloktol a parjukkal. Mert akkor mar megoldjak ezeket a dolgokat egyutt, nem a szuloktol hoznak kajat, nem viszik haza a szennyest, stb.
2018. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"vagy most kezd el phd-ra járni (kinyújtva a kényelmes éveket)"


Csináltál te PhD-t?

Amúgy definiálni kellene a felnőttséget is, mert van, akinek mindenki gyerek, aki nem akar saját maga gyereket :D :D :D

2018. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

ismerek olyan 35 körüli fickót aki külön lakik, sőt saját családja van már, de mégis annyira kicsinyes és gyerekes hogy azt nehéz lenne így írásban átadni


ellenben ismerek olyan 26 éves srácot aki bár még a szüleivel lakik, nagyon is felnőtt már, komolyan koncentrál a karrierjére stb. csak még épp nem költözött külön


ezzel a phd-s kényelmes évekkel meg csak azok az ostoba prolik dobálóznak általában akik soha egyetlen egyetemnek sem lépték még át a küszöbét

2018. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Végeztem egyetemet.
2018. márc. 20. 15:07
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
És aki külföldön PhD-zik?
2018. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!