Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet depressziosnak lenni az...

Lehet depressziosnak lenni az Instagram miatt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi miatt lehet. Insta miatt is, ha elég hülye vagy.
2018. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem egy ember pont a közösségi oldalak miatt depressziós, szóval igen, lehet.
2018. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár a gyakori miatt is
2018. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
81%
Igen, lehet. Ezek a felületek úgy vannak kialakítva, hogy minél több időt tölts el rajtuk. Ergo fogyassz belőle minél többet. Egy pszichologiai stimuláns, ha túl sokat fogyasztod, akkor lehet depi belőle.
2018. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen. Nem egy tanulmány írja, hogy az ott látott mások által élt “színesebb” élet, a sajátunk szürkeségét hangsúlyozza. Persze én tisztában vagyok vele hogy 2 posztolás között eltelt időben, mindenki szürke napokat él. Ha pedig nagyon felfokozza a vágyadat, ne kövess olyat. Én sem nézegetem a sütis pultot ha diétázom, minek kínozzam magam. Plázában sem mászkálok, ha nem akarok költeni, mert csak feleslegesen meg”kívánok” dolgokat. A kiegyensúlyozott boldog élet nem a külvilágtól függ, hanem rajtunk, mire fordítjuk a figyelmünk. Ha a sok halálhír lelomboz, híradót sem nézek. Minek? Fontos hirek eljutnak úgyis! Akkor meg? :) rajtad áll...
2018. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Sosem éreztem irigységet, vagy megkeseredést attól, hogy mások érdekes posztjait nézem, pedig nekem sem annyira színes az életem. Belőlem pl. inspirációt vált ki.

Igaz, hogy vannak ál-boldogságot, ál-sikert mutogató képek, meg valódiak is, de én első sorban az irigységet nem tudom megérteni egyik esetben sem.

2018. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
nem értem a releváns és normális válaszok miért lettek lepontozva, ezért felpontoztam mindenkit.
2018. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem a depresszióhoz azért ennél több tényezőre van szükség, de kétségkívül szerepet játszhat benne ez is, vagy súlyosbíthatja. Még ha úgy tűnik, nem is érdekel a dolog, tudat alatt azért nem annyira egészséges az, hogy folyamatosan (látszólag, persze) tökéletesen kinéző, tökéletes életű embereket látsz. Úgy tűnhet, hogy mindenki gazdagabb, szebb, sikeresebb, több mindent elért, kevesebb a problémája... Akit rosszul érint az ilyesmi, annak hosszú távon ez le tudja építeni az ember önbecsülését, kevesebbnek, értéktelenebbnek érezheti magát, ráadásul komoly függőséget is tudnak okozni az ilyen közösségi felületek.

Persze nem vagyok szakértő, ez csak saját vélemény.

2018. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!