Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy van pénzük az embereknek...

Hogy van pénzük az embereknek ilyen vegán, bio élelmiszerekre? Az utóbbi egy hétben kétszer is elcsodálkoztam a sparban. Vegán, bio élelmiszerek. Mit dolgozhatnak? Mennyit költhetnek kajára?

Figyelt kérdés

Ma is voltam sparban, és elképedtem... kb. 3 nappal ezelőtt is.


Ma mögöttem ezt vették: bio hummusz, vagy valami humuszos-salátás izé, pekedli, meg vegán édesség, meg karalábé, zeller (ez persze OK), a vegán édesség pl. 600-800 között lehet sztem, de sztem 800.


A múltkor is kb. ugyanez volt: mind bio cucc (persze nem volt telepakolva a szalag, hanem 4-5 dolog, de az mind ilyen egészséges-biotermesztéses vagy rá volt írva hogy "vegan".


Hogy van pénzük az embereknek erre?

Mármint van albérlet, aminek a bérleti díja 80-100.000, akkor mellette esetleg suli (ha diákhitel van, az könnyebbség), ha nem suli, akkor melóhely... inkább a felnőttek érdekelnének.


Akkor pl. egyéb szórakozás (mozi, színház) vagy konditerembérlet (ha pl. vegán valaki, gondolom költ kondira, kondibérletre),


Egy csomószor látok üzletben embereket egészséges kaját venni (persze olyat is, aki zsemlét, parizert vesz, de ma pl. ez a vegán csaj mögöttem, a másik véglet...


Hogy lehet valakinek erre pénze?

Vagy nem szórakozik (pl. nem megy moziba)


Mit dolgozhatnak az ilyen emberek? Nagyon bejött mostanában ez a vegán / bio téma, régebben nem vettek ennyi mindent sztem...


mennyit költ egy ilyen ember havi szinten kajára szerintetek?



2018. márc. 20. 20:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

ui.: én 6 éve nem voltam moziba, csak csomó ismerősöm pl. mozira költi a pénzét meg ilyesmire

Ruhát sem vettem jó ideje


Én köz. kategóriába eső élelmiszereket veszek (pl. olcsó keksz 160 ftos édesség, olcsó tej, nem bio cuccok)


szerintetek?

2018. márc. 20. 20:27
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem a felső tízezer kategória, hogy valaki vegán kajákat vesz, sokan 20-30 millás autokkal járnak, na arra nincs pénzem, jó kajára szerencsére van.
2018. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki lakik alberletben. Talan nem minden nap eszik ilyen kajat. Atlagos fizetesbol nem akkora luxus. Igy mar inkabb az a kerdes hogy te mit dolgozol es mennyiert hogy ez szamodra megfizethetetlen.
2018. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem szoktunk ilyesmit venni, de pl a párom gluténérzékeny, 600 forint a 420 grammos kenyere. Szóval jó eséllyel mi is költünk annyit "fura" élelmiszerekre, mint akik bio cuccokat esznek. De mi pl nem veszünk kondibérletet, mindkettőnk munkahelye által mehetünk havi x alkalommal edzeni. Meg nem dohányzunk, az is csomó pénz, ha belegondolsz. Moziba évente talán egyszer megyünk, színházba is csak ritkán.

De amúgy, azért, mert valaki pár tízezerrel többet költ havonta ételre, még nem feltétlen kőgazdag.

2018. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Vega/vegán kaját meg lehet oldani azért olcsón is, nem csak az előre felcímkézett áruból.


Kondibérletet lehet fizetni cafeteria keretből is (pl. SZÉP kártya szabadidő zseb, All You Can Move, az én jelenlegi munkahelyem mindkettőt adja például, én idén SZÉP kártyából fogok spinningre járni - most még van egy akciós 5 alkalmas bérletem kevesebb, mint 5 ezer Ft-ból az egyik konditerembe, ha ez kifutott, jön a SZÉP kártya keret, de következő évre gondolkodom az AYCM bérleten is).


Nem mindenki albérletben él, azért vannak, akiknek van saját lakásuk, nekem is, én inkább a hitelt fizetem, ami töredéke az albérlet költségnek, persze előtte 10 évig gyűjtöttem, spóroltam, hogy ez így is legyen.

2018. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán értem ezt a kérdést. Mi olyan drága a vegán-bio étkezésben? Oké, valóba 2-3-szor annyi is lehet, mint az olcsó tömegtermékek, de még az is bőven kifizethető egy átlagbérből. Nem luxus, mint ahogyan azt itt próbálod beállítani.

Vagy hol élsz te? Ukrajnában oké, ott valóban luxus lehet, de itthon már rég ezek a biovegán cuccok is tömegtermékek.

2018. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Most ha saját magam nézem akkor 350 ezres fizetéssel simán elverem a pénzt szemét kajákra.


Egyetemistaként elképzelni nem tudtam hogy lehet étterembe járni, meg kézműves sört inni, örültem ha a kőbányaira tellett.


Manapság meg heti rendszerességgel Burger King, kajáldában rendes kaja, pizza rendelés, illetve veszem a kávékat, csokit, rudit, mikor mit. Vagy épp kesudiót aminek arany ára van.

2018. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a masik, hogy gyakran mekin is elgondolkozom; nemcsak bio vegan dolgok...


Hanem 1100-1500 ft egy menure a mekiben

Vagy kfc...

2018. márc. 20. 23:55
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért 1000-1500ft egy meki/burger king menüre szerintem bőven belefér, írom ezt úgy, hogy kollégista vagyok. Nyilván nem minden nap, de hetente-kéthetente egyszer szerintem bőven meg lehet engedni magadnak ennyit még minimális pénzből is. Általában olcsóbb, ha magadnak főzöl otthon (persze kérdés, hogy mit), koliban nem lehet nagy főzést rendezni, úgyhogy majdnem minden nap veszek egy adag főtt kaját ebédre vagy vacsorára, amire 800-1500ft-ot költök általában, plusz reggelire vagy vacsorára/nasinak szendvicset, kekszet, gyümölcsöt, ritkán fornettit, péksütit eszem (na jó, néha eszek édességet és iszok üdítőt is) és így is 20-30ezret költök kajára egy hónapban (sokat spórolok azon, hogy hétvégente hazamegyek és otthonról hozok 2-3 napra elég főtt kaját).
2018. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Táplálkozási tanácsadó vagyok, havi 100ezre költök bio- és egyéb jó minőségű élelmiszerekre, ellenben soha nem veszek semmi szemetet (csoki, pizza, chips, alkohol stb.) Szerintem nem költök többet, mint Te, mert nálam alapból be se kerül egy rakás dolog a kosárba.


Egyedülállóként nehezebb volt, így hogy együtt élek a férjemmel megoldjuk. Mire költsek, ha nem az egészségemre..?

2018. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!