Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit koltotok egy szorakoza...

Mennyit koltotok egy szorakozas alkalmaval? Akar pialas, buli, akar mozi, akar shopping kavezassal egybekotve baratnovel, akarmi?

Figyelt kérdés

Egy atlagos szorakozas alkalmaval mennyit koltotok?

Az atlagost ertsetek eugy, hogy pl. Nem egy wellnesshetvegere gondolok, amikor a baratotokkal / baratnotokkel unneplitek az evfordulotokat, hanem pl. Egy atlagos hetvegen.


Lehet ez:

Mozi baratnovel / pasival -> mozijegy, popcorn, cola stb. Mennyit koltotok?

Vagy pl. Hetvegi szorakozas: 1-2 ruha vasarlas plazaban + mozi


Vagy:

Hetvegi kirandulas. Benzinktg, valamilyen belepo fizetese (kiallitas, muzeum, etterembe ha kajaltok mellette ha pl. Elutaztok egy messzebbi varosba)


Vagy:

Nem szerettek utazni, sem moziba menni

De szerettek berugni, es kocsmazni

Vagy bulizni

Ilyenkor kokteloztok? Ha igen, mennyi koktel? ( ezek dragak) mennyit isztok ilyenkor, milyen arban?

Inkabb otthon (megveszitek a piat olcson ) vagy inkabb kocsmazas / bulihely? Ilyenkor lehet bulibelepo, + ruhatar + esetleg buli utan kaja (gyros, pizza ha megeheztek)

Esetleg taxi ktg ha valaki nem bkvzik


Egy atlagos szorakozas / lazitas alkalmaval mennyit koltotok?

Heti hanyszor lazizotok?

(Pl. Aki irodai melos -> pentek este johet szoba, szombat es vasarnap

Aki pl. Vendeglatasban dolgozik hetvegen is, de pl. Hetfon kedden lehet nem melozik, o gondolom pl. Kedd este mehet moziba


Mennyit koltotok?

Heti mennyiszer szorakoztok, lazitotok?

Milyen melotok van?


24/l



2018. márc. 21. 02:35
 1/8 A kérdező kommentje:

*ugy

*lazitotok


Ne haragudjatok a helyesirasi hibakert

Nincs most wifim hogybkiirjam laptoprol a kerdest

2018. márc. 21. 02:38
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy mozi az 5 ezer két főnek.


Buli az 5, vagy ha koncert is van, akkor még plusz a jegy. De ha csóró idószakom van, akkor teszkóból rúgok be, akkor csak két bor, meg egy kóla, aaaz ezer párszáz, plusz egy-két ital a helyen, ahova megyunk, de általában csóróságom miatt meghívatom magam, otthon kajolok, ennyiből megvan az este 😃

Taxi... háát, mi városunk olyan, hogy fél óra alatt bárhova odaérsz gyalog a központból, józanítónak jó, lehet utána aludni 🙂 de néha összedobunk páran egy taxira, és akkor harmadolódik-negyedelődik, 2-300 ft


Pizzázni ritkán szoktam. 1200 a pizza a főtéren, plusz ital, 4-500. És akkor felváltva hívjuk meg egymást.


Plázázni is ritkán szoktunk kikapcsolódásként, célirányos vásárlás jobb.


Túrázni sokat szoktunk, de az üzemanyagot fater állja.


Suli mellett alkalmi munkázok, diákmunkák.


Aakkkor heti szintre bontva a szórakozásom 5-10 ezer lehet, havi 30 ezer kb. Plusz üzemanyag. Heti 1-2 alkalom


25F

2018. márc. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi ritkábban járunk el, de ha mégis kb. Így alakul:

Mozi: 6-7000.- / 2 fő (2 jegy, 2 nagy menü)


Hétvégi kirándulás pl Londonban: (repjegy ~50; szállás a belvárosban: ~160 ropi + költőpénz (ebben benne van a kaja): 150 ezer.) tehát ~ 370.000.- ből kijön egy tartalmas 4 napos europai városi trip.


Hétvégi kirándulás Magyarországon: (szállás kb 30-40.000.- /2fő + kb 20-30.000.- kaja, egyéb) összesen: 60-70.000.- (ez nem wellness)


Átlagos szórakozás, beülős vagy koktélozás, esetleg vacsorával kombinálva, taxival: ~25-30.000.-


Mi ritkán járunk. Vállalkozók vagyunk, nagyon sokat dolgozunk, itthon. És a munka révén sokat megyünk különleges helyekre illetve bulikba, ezért ez kielégítő. :)

Mozi havonta max 1x, színház évente 3x (szeretnék többször menni), bulizni 2 havonta max., elmenni csak beülni, kajálni valahova, az heti 2-3x.

2018. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem költök piára.

Shopping? Ha tönkremegyek egy ruhám, veszek másikat. Ha szükség van valamire, megveszem. Csak azért nem megyek vásárolni mert nincs jobb dolgom.

Kávé-mozi bármikor, ha úgy hozza az élet, ez nem tétel.

35N

2018. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Átlagos hétvégén tanulni szoktam, mivel diák vagyok még, de ha mégis szórakozás lenne, akkor vagy a családommal elmegyünk moziba, (~10.000ft, de ez max kéthavonta van) vagy veszek egy könyvet, ami 5000 ftból kijön.

Filmet egyedül neten szoktam nézni. :)

2018. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

- egyszer voltam bulizni... 300 chf-kal kevesebb lett a végére :D

- amúgy inkább kirándulunk a párommal, az vonatjegytől függően 30-40 chf + 20 chf kaja (de van, hogy nem eszünk, csak hátizsákból)

- sörözni szoktunk mondjuk havonta 1-2x, 20-25 chf

- moziba nem járunk, én nem beszélek németül, meg bármilyen filmet megnézhetünk itthon, kettesben


Én developer vagyok, neki átmeneti munkái vannak.

2018. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:

Úgy 2 havonta elmegyek a közeli rockkocsmába és ennyi. Kb. 3000-ret költök ott, ebben benne van egy pizza és pár ital. Berúgni nem szokásom, nem azért megyek. Évente kb. 3 alkalommal megyünk kisebb metálkoncertre amik egy szórakozóhelyen vannak, itt általában 1200-1500 a belépő, italt azt ilyenkor mi viszünk.

Soppingolni nem szoktam, turiba járok úgy havonta de nem mindig veszek ruhát. De ha igen, max 3000-ret költök ott is. Nekem inkább a rendelős oldalak veszélyesek, mint az ebay vagy a wish. Könnyű elcsábulni, főleg ha otthonról az ágyból tudsz rendelni feleannyiért mint amennyiért a boltokban van a cucc.

Moziba nem járok, kirándulni csak nyáron nyaralás címszó alatt. Futni, biciklizni meg sétálni ingyen szoktam a természetben.

Amit te nem írtál de nekem szórakozás, az még a könyvek. Kb. havonta veszek könyvet, ez 2000-5000-ig terjedhet de van mikor több. A másik hobbim a festés, abból is ha kifogyok, egy festék vagy ecsetkészlet vagy maga a vászon nem olcsó de ezeket egyszerre veszem nagyobb mennyiségben és sokáig tart.

2018. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. márc. 21. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!