Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A valóságban milyen lehet...

A valóságban milyen lehet azoknak az embereknek, akiknek Trónok harcás fattyú nevük van?

Figyelt kérdés

Fattyú, aki házasságon kívül született a Trónok harcában és az ahhoz tartozó Tűz és jég dala regényciklusban. (Meg a valóságban is, csak ma már ez nem stigma.) Ők nem az apjuk (vagy az anyjuk) vezetéknevét kapják meg, mert azt csak házasságon belül lehet, hanem kapnak egy megkülönböztető vezetéknevet a keresztnevük mellé.


Storm

Rivers

Waters

Snow

Stone

Pyke

Flowers

Sand

Hill


Attól függően, hogy hol születtek. És nem is gondoltam, hogy a valóságban is lehet embereknek ez a vezetékneve. De mióta megismerkedtem a könyvekkel és a sorozattal, azóta relatíve sokszor találkozom ezzel, egyszerűen csak netezve. Pl John Hill egyetemi professzor, vagy Bill Rivers újságíró (ezek most csak random példák voltak, de általában ilyesmikkel szoktam).


Ha az én barátaim lennének, tuti csomószor felhoznám a dolgot nekik viccesen, amíg bele nem unnék :D De gondolom vannak trónok harcát kedvelő akár csak ismerőseik nekik is, ahogy mindenkinek.



2018. márc. 22. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Én ismerek magyarországon "Havas" nevű embert, attól még hogy ez a sorozatban és a könyvben a fattyúk neve, még nincs valóságalapja. De pl Havas Henrik is fattyú ezek szerint, legalábbis biztos szekálják vele szerinted :D

Egyébként a mai világban is sok házasságon kívüli gyerek születik, mégsincsenek így elítélve, ha meg csak a neve hasonlít a trónok harcás fattyú nevekhez annak még kevesebb a jelentőssége. Ha te ezen kattogsz vagy szerinted poénos, akkor túl sok a szabadidőt. Szerintem már becsengettek szóval inkább oda figyelj

2018. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még sehol nem volt a trónok harca amikor nekik már ez volt a nevük
2018. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
mi van?
2018. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
A valóságban az anyjuk nevét kapták régen is. Legalábbis amikor már volt kötelező vezetéknév. Tehát a valóságban nincs ilyen, hogy Kovács Józsi házasságon kívül felcsinálja Kiss Mariskát és a gyerek Erdő Lacika lesz mert erdő mellett született. Vagy amikor egy árvaházban elnveznek egy gyereket pl. Havas Janikának, az nem azt jelenti hogy az összes Havas nevűt úgy találták egy havas napon. Érted.
2018. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez egyszer elmegy poénnak - bár akárkit is fattyúnak titulálni nekem nem vicces lenne, hanem irtó bunkónak gnodolnálak és meg is mondanám neked.
2018. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hány éves vagy, de nagyon komolyan?

Sajnálatos, ha neked annyi maradteg az egészből, hogyha valakit Havasnak vagy Vizí-nek hívank, netán Sziklának, akkor "tuti csomószor felhoznám a dolgot nekik viccesen, amíg bele nem unnék".


Itt nem a "néven" van a hangsúly, hanem azt akarja bemutatni, hogy régen milyen sorsa volt egy házasságon kivül született gyereknek. Ez nem "Trónok harca" találmány. Sajnos az 50-es években is jelem volt ez, mikor a mamám szülte a nagybátyámat. Nem házasodtak, szétmentek, anyám meg ott maradt a fiúval. Mindenki megszólta, pedig már 25 volt, nem is lehetett beszélni róla családon belül se, hogy "fattyú".

Itt is ez a lényeg, Havasnak északon, délen Sziklának stb. hívtak. Minél egyszerűbb neveket kaptak. Nem volt joguk, nem örököltek stb.


Nagyon szomorú, ha ennyi maradt meg, hogyha valaki Havas László, akkor ki kell visítani...

2018. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek amúgy elég gyakori vezetéknevek angol nyelvterületen, és akkor is azok lesznek, amikor a GoT-ra már senki nem fog emlékezni.
2018. márc. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már gondoltam arra, hogy ha jött volna a sorozatban egy Henrik Snow nevű fattyúkarakter, akkor a magyar szinkronban tuti más nevet kap. :)
2018. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!