Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit tennél ha lenne több...

Te mit tennél ha lenne több ezer ötleted de nem lenne elég pénzed mindet megcsinálni? 🤔

Figyelt kérdés

Nem kamu..meg lehet élni abból, hogy kb 50 szakmában tudsz innoválni?


Párat megvalósítottam már de mindig megunom mire elkényelmesedhetnék..


Mit lehetne tenni, hogy csak az alkotással törődhessek?


Rájöttem, nem is érdekel annyira a pénz..sokkal fontosabb, hogy megmozgasson amit csinálok...


De ha meg csak ötletként adom oda (szabadalom nelkül) akkor ki finanszírozza az életedet? Szerinted lenne aki honorálna egy ingyen ötletet?


2018. márc. 23. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Rengeteg ötletem van nekem is.


Nem csak az ötlet a lényeg, ami lehet, hogy még nem is olyan frankó, de ha frankó is, akkor is a megvalósítás... az a nagyon nem mindegy.

2018. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Tartogatnám tovább, későbbre.
2018. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kell keresni.egy olyan céget, ami minél több téged érdeklő dologban folytat k+f-et, és akkor ott egy csapatot csicskáztathatsz


Vagy te szeded össze a csapatot magadnak


Vagy fejlesztesz mesterséges i.telligenciát és egyéb szoftvereket, amik felgyorsítják a munkádat a többi téren.


De tényleg nekünk kell ötleteket adnunk egy feltalálónak? Mi franc????

2018. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Eladnám őket és megtartanék párat amikre már lenne pénzem. 😊
2018. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#3..jó vagy :)
2018. márc. 23. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:
06 80 60 60 60!
2018. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szomorkodnék. Van pár ötletem, amit megcsinálnék, de igazából nem tudok velük mit kezdeni. Megfelelő anyagi hátterem és tudásom nincs. Már az ügyvéd is sokba kerülni, aki írna egy normális szerződést, hogy ne nyúlják le az ötletem.
2018. márc. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

én eddig a legjobb amit kitaláltam, hogy beáldozom minden szabadidőmet és körbejárom azokat akiket ezek érdekelhetnek..úgy globálisan


és egyik-másikban csak lesz annyi hogy utánam dobjon vmit..


ha meg nem lesz bennük annyi.. akkor is tettem az emberekért (minden újításom kisebb környezetterhelést hoz mint a versenytársai)..úgyis monogám felfogású vagyok... másra meg pont elég van


saját eszemből ennyi..

2018. márc. 24. 00:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Amúgy én vagyok az 1. válaszoló


volt olyan ötletem sok, amiről kiderült, hogy valaki már dolgozik rajta


volt olyan ötletem is, nem is egy, ami totál új dolog lett volna, de pár évre rá megvalósították, volt köztük olyan, ami milliárdos téma lett, meg olyan is, ami eltűnt a süllyesztőben


van olyan is, hogy valaki megcsinál egy hyper-szuper ötletből valamit, jön valaki más, lemásolja, beletol a marketingbe annyi lóvét, amennyit még el se tudsz képzelni, nem is szólva a termékfejlesztésről és hát... ez van, cink


hiába van egy ötlet, ha esetleg már a terméket se tudod megvalósítani belőle jól, apróságok miatt


hiába van jó ötleted, jó terméked, mert tető alá tudtál hozni olyan szakembereket, hogy meg legyen valósítva a termék, ha a kutya se tud róla, vagy nem érzi úgy hogy kéne neki


oké, fsza ötlet, jó a termék, jó a marketing... és a gyártás?


oké, a gyártás is király, és az eladás, a logisztika?


oké, de tud fejlődni-újraszerveződni a cég, meg ezek minden? nem ugyan az valamit kicsiben, meg valamit nagyban...


oké, fsza az ötlet, a termék, a marketing, imádják is, megy a termelés, jó a logisztika, skálázható a rendszer, a szervezés....


és jön valaki és betör a piacra ugyan azzal, ugyan olyan frankó cuccal, talán kicsit jobbal is, talán megengedheti magának, hogy több zsetont tol bele, a marketingtól kezdve mindenbe, plussz nem a nulláról indul ugye, jaaa és simán adja a terméket olcsóbban, olyan áron, hogy tudja, hogy még neki is veszteséges, sok-sok sok idő múlva térülhet csak meg, de ki kell fullasztani ezzel téged és olyan brandet kell építeni ezalatt, hogy neki lesz egy bevált frankó terméke, te meg másodjára alapítasz egy csőd után egy céget és próbálkozol, mikor alig vette valaki a te cuccodat eddig


jah, nehéz dió... de egyébként meg lehet csinálni, csak qrvára nem csak az ötleten múlik, hanem kismillió más egyéb dolgon is és a fentieken túl rengeteg mindenről nem is esett szó, pl. befektetőktől kezdve sok dolgon át, akik nem csak úgy odaadják a lóvét és nem is olyan egyszerűen és nekik meg kell térülnie, tudniuk kell, hogy megtérül pár év múlva, különben lfsz... ez több körös téma és azok is beleszólnak, stbstbstbstb


és még ezernyi minden más is van...


egyik se olyan, hogy csak az ötletről szól és sehogy se szerencsés, ha elkényelmesedsz, sőt.. az kb. kizár is mindent


persze frankó dolog filózni, meg új dolgokat kitalálni, meg ilyenek... de ez még semmi


én már csak tudom, láttam közelről jó néhány bukást is, időszakos eleji lendületet is, meg felívelést is


és ezek csak olyanok, ahol nem csak ötlet volt, hanem frankón megvalósítható frankó cuccok


egyébként én is szpok ilyenekkel, ez egy ilyen sport...


sőőőt... ismerek olyat is (nagyon, személyesen), aki olyat talált ki (bár még a rendszerváltás előtt épp, ezzel eléggé leszűkültek a lehetőségei is.... mondjuk, dee.. mind1) hogy az egész világon felhasználják már, amit kitalált, eleinte mondjuk nem pontosan azt, hanem majdnem azt (szabadalom, ilyenek, amúgy se védette le az egész világon, kínában meg úgyis szrnak az ilyesmire), egyébként mérnök, fizikus, informatikus a csávó... és mindhárom tudományág kellett neki, hogy összehozza a szuper és brutálkirály ötletét... lehet jónéhányatoknál is van olyan elektronikus, vagy okos bizbsz, bármi... amihez hozzájárult így... de lóvéja nagyon ebből nem lett (jó, azért az ilyen ember nem hal azért éhen, mert tud ezt-azt, meg csinált sok ezt-azt még, csak egy példa volt...)

2018. márc. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És még kismillió dologról szó se volt...


Tényleg fsza, hiánypótló cucc, meg minden és te meg tudod egymagad valósítani, a te szakértelmeiddel? Hát nosza rajta ! Ki tart vissza?


Óóó... már a megvalósításhoz is kéne sok minden...

"figyi már, szomszéd csávó, te gépész vagy, te tuti összeraksz nekem egy sugárhajtóművet is pikk-pakk, itt a garázsban, van rá egy hónapod, de adok rá több százezer hungarian forintot.."

ez így nem megy....


ha sok a zsetonod is rá (pedig kevés, különben nem itt tartanál) esetleg még valóban frankón értesz a szervezéstől kezdve minden apró-cseprő dologhoz, vágod a jogi bziságokat, engedélyeket, stbstbstb


és még ezek mind mellett qrvakirály csapatot össze tudsz hozni, mert ismersz olyanokat (nem a szomszéd jóskát, hanem profikat, mert olyan körökben mozogsz (-izé... olyan körökben? így? nulla zsetonnal?)) de tételezzük fel.... akkor ki fogja összerántani a csapatot, a nagy kérdéseket megválaszolni, aki tényleg ért is ezekhez a mindenféle dolgokhoz, meg te honnan tudod, hogy kire bízzad rá a kérdést, a döntést, ha te nem?


szóval egy olyan komplex terv és egyebek helyett, amik még mindig nem tutik.... ehelyett neked kb. kockadobás, vagy annyi se


ha meg találsz olyanokat, akik fogékonyak erre, hát ne csodálkozz, hogy csak egy ötlet bemondásától nem esnek hanyatt és nem érdemel akkor se rengeteget, ha az a dolog tényleg bejön és milliárdos business lesz...


persze lehet és kell is próbálkozni és fingunk sincs, hogy milyen ötleteid vannak (hú, de jó lenne egy teleportáló gép, én ezt most kitaláltam!), vagy mennyire megvalósíthatóak, frankóak, stbstbsb


Titkolódzhatsz egyébként nagyon is, de ha belekezdesz, úgyis lehull a lepel és mások is beszállnak... nem biztos, hogy te élni tudnál az időelőnnyel, sőt.... lehet, hogy a konkurenciától tanulnál


De fingom sincs. Mondom ezt úgy, hogy én vagyok az előző (?) válaszoló, a ma 00:26-os (meg az 1.), és állandóan vannak ötleteim, néhány hetente, havonta olyan, amit tudom is hogy milyen fszán lehetne megvalósítani, de hát nem vagyok rá képes, ritkábban olyanok is, amikre én is képes vagyok... és fsza is, meg fsza lesz/lehet, stb... na... de ehhez nem elég az ötlet és az elkényelmesedés, vagy a megunás az nem fsza, abból nem lesz lfsz se...

én már csak tudom

2018. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!