Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért veszik könnyedebben a...

Miért veszik könnyedebben a kritikát?

Figyelt kérdés

A környezetemben, ha egy férfi kritikát kap a társkereséssel kapcsolatban, általában könnyedebben és lazábban kezeli. Ha nem ért vele egyet, akkor hoz példákat, amikkel cáfolj a dolgot.

A női ismerőseim közül kevesebben képesek erre. Többen válaszolnak érzelmi kirohanással, degradálják azt, aki mondta a dolgot vagy egyszerűen minden érv nélkül valótlanságnak állítják a dolgot. Akkor is, ha egymás után többször történik meg.

Az oldalon is sokszor látom, hogy a férfiak által levezett összefüggésekre sokszor egy egyszerű beszólás a válasz, amit még fel is pontoznak. A férfiak ennyivel logikusabbak? A nőkre miért jellemzőbb, hogyha általánosan beszélnek a nőkről, akkor azt magukra veszik?



2018. márc. 23. 22:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
41%

Kb. ugyan ezt írta ki valaki 2 napja, és le is lett törölve, pár "a férfiak csinálják ugyan ezt, nem is a nők" komment után.

Szerintem te is hasonlóra készülj, én meg mindjárt kapom is a 0%-ot. :) XD

2018. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1: Wow... Miért lett törölve?
2018. márc. 23. 22:13
 3/14 anonim válasza:
0%
igen benne atz országban benne
2018. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Mielőtt valami nagy érzelmű feminista megsértődik, kijelentem hogy a következő sorokat megpróbálom olyan objektívan írni amennyire csak tudom. Aki mégis magára veszi olyan mértékben hogy megsértődik azzal nem lehet mit kezdeni. Nemtetszését lepontozással nyilváníthatja ki, nem hat meg.


A férfiak és a nők mentális felépítése, gondolkozás módja, szocializációja és problémakezelése is más.

Először is amit fontos megemlíteni hogy a nők a "szexuális piac" alapján rangsorolják egymást. Magyarúl hogy ki mennyire vonzó. A férfiak sokkal inkább teljesítmény és dominancia központúak. Egy férfinek nagyon tud fájni ha egy utolsó lúzernek állítják be. Lehet ez szakmai téren, fizikai erő terén vagy úgy hogy nem tudja ellátni a családját. Szóval ha tradicionális férfi értékeket vonják el tőle. Egy nőnek ekkorát tud ütni hogyha párkapcsolati sikertelenségét vagy termékenységét emlegetik. Tudat alatt olyan mintha konkrétan a női mivoltát vonnák kétségbe.

A beszólásos dolog véleményem szerint azért van, mert a nők problémakezelése más. A nők hosszú időkön keresztűl, egészen a barlangban töltött napoktól kb 100 évvel ezelöttig ki voltak szolgáltatva. A férfiakra és egymásra is hagyatkozniuk kellett. Ezért náluk az egyedüllét hatalmas veszélyt jelentett mindig. Már ovodás korban is megfigyelhető az hogy míg a fiúk a dominanciát egy fizikai erőméregetéssel (értsd: verekedés) addig a lányok egymás szociális megsebzésével alakítják ki. Ez az iskolás évekre felerősödik, és bárki bármit mond, a felnőtt korban is hatalmas szerepet kap. Ezért általában a nők tudat alatt is, de tapasztaltabbak az emberek megtévesztésében, manipulálásában, saját szándékaik elrejtésében és abban hogy szociálisan hova kell ütni hogy az fájjon úgy hogy közben az áldozat szerepét képesek fenntartani. Férfiak teljesen máshogy kezelik a problémát. Ha konfliktus van akkor a másikat le szeretnék győzni, a nők sokkal inkább el szeretnék az illetőt szociálisan lehetetleníteni. Pusztán azért mert erre több lehetőségük és nagyobb tapasztalatuk van.

És pont emiatt a sokkal inkább közösségi helyzet és érzelem alapú hierarchia gondolkozás miatt van az hogy a nők képesek az objektív kritikát is rosszúl fogadni. Ezt felerősíti hogy a mainstream média még a mai napig azt a téves képet nyomatja hogy a nők el vannak nyomva. És ezt felerősíti hogy a férfiak alapvetően a nők védelmére vannak biológiailag és most már társadalmilag is "idomítva". Ezért van az hogy egyik oldalról mindent szabad mondani meg csinálni, másik oldalról meg egy rossz szó és mindkét tábor a fejedet veszi.

2018. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%

# 2


Annyi volt a kérdés, hogy a nők miért személyeskedéssel akarják megnyerni a vitákat itt, amik ráadásul fel is vannak pontozva, le lett törölve.

Az indokot nem tudom, nem én írtam ki, csak egyszer eltűnt.

Ha figyeled az oldalt, akkor előbb is le lett törölve egy kérdés, hogy az itteni férfiak gondolkoznak-e rajta, hogy itthagyják a kategóriát a sok tirpák, gyökér nő miatt, vagy valami ilyesmi.

2018. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm, ebben lehet valami. Férfiaknál tényleg sokszor a dominancia (pl. verekedés) dönt, nőknél pedig elég sokszor láttam kirekesztést.
2018. márc. 23. 22:50
 7/14 A kérdező kommentje:

És öhm... Miért került át a kérdésem más kategóriába?


"A környezetemben, ha egy férfi kritikát kap a TÁRSKERESÉSSEL KAPCSOLATBAN, általában könnyedebben és lazábban kezeli."

2018. márc. 23. 23:12
 8/14 anonim válasza:
45%
Úgy, hogy van egy moderátor, aki teljesen a női trollok keze alá játszik.
2018. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#4 Teljesen igazad van! 👍
2018. márc. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem milyen ismerőseid vannak, de én általában nem ezt tapasztalom. Sok logikátlan férfi ismerősöm is van, s értelmes női ismerőseim is egyaránt.

Ezen az oldalon inkább az tűnt fel, hogy leggyakrabban pasik szólnak be, a legnagyobb mocskolódásokat épp pasiktól olvastam.

Elég logikátlan az is, ha valakit néhány személy megbánt és számonkéri a világtól, kifecsegi mindenkinek, önmagát előnyösen állítva be, vagy szóvá sem téve a saját reakcióját, csak másokéra reflektál. Hozhatnál példákat is, mert általánosítással tényleg nemigen lehet mit kezdeni, én is írhatok példákat a saját álláspontomra, mert úgy sokkal érthetőbb, mint vég nélkül vergődni azon, hogy “kinek van igaza s ki hazudik”, miközben mind személyes tapasztalatokkal jövünk. Én eltudom fogadni mások tapasztalatait, elvárom, hogy ők is az enyémet vagy bárkiét és nem degradáljuk egymás véleményét.


“A nőkre miért jellemzőbb, hogyha általánosan beszélnek nőkről, akkor azt magukra veszik?”

Ha csak ennyi a bajod, akkor tényleg nem muszáj általánosítani, vagy legalábbis az ilyen vitákat nagyon egyszerűen lerendezheted azzal, hogy közlöd velük, hogy nem róluk van szó. Nyílván azért zavarja őket, mert ők tudnak kommunikálni úgy is(félreértés nélkül), hogy nem általánosítgatnak, inkább személyes hangvételben beszélnek. Ezen az oldalon amúgy sem lehet mindenkiről kitalálni, hogy férfi-e vagy nő.

2018. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!