Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elég rossz lett a próbaérettsé...

Elég rossz lett a próbaérettségim. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
Ma írtuk és a töri meg az irodalom is borzalmas lett. Nem tudom mennyire játszott közre a fejfájás,meg a kisebb 38-as láz,de nagyon nagyon nem feküdt a szöveg meg a kérdések,alig értettem mit olvasok. Csak szövegértés volt magyarból 10 feladattal,de ilyet 4 év alatt egyszer sem gyakoroltunk pláne ilyen nehéz szöveggel és régies szavakkal. A töri még elment meg ott rendes is a tanár ha gáz lenne,de a magyar tanár kinyír ha egyes lesz,pedig én nagyon próbálkoztam de olyan lassú volt a felfogásom,hogy egy csomó idő az egésznek az értelmezésével telt el, a kérdés felfogásával és annak a szöveggel való összekapcsolásával,én még kínlódtam meg forgatgattam a lapot mikor a többiek már nagyban írtak. Szerencse kéne a ketteshez,ha pedig 1-es akkor 4db és ez le is viszi az átlagot egyesre,meg amúgy is a tanár képes rá,hogy kapásból nem fog engedni májusra emiatt,akkor meg aztán jól fogok kinézni. Mit csináljak? Most nem mehetek oda és reklamálhatok azzal,hogy "na de én beteg voltam" meg hogy nem csináltunk még ilyet.
2018. márc. 27. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az osztályod nagyrésze nem boldogult a feladattal, akkor az a tanár sara. Ha pedig egyedül vagy ezekkel az eredményekkel, akkor talán érdemesebb lenne átmenned esti tagozatra. Ebben az esetben 1.5-től már átengednek az érettségin és az osztálytársaiddal együtt végezheted el azt.
2018. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már jobban érzed magad, töltsd le a korábbi évek feladatsorait, és próbáld megoldani őket. A megoldások is fenn vannak a neten, le tudod majd magadnak ellenőrízni, és összeadni a pontjaidat.

[link]


Az nem számít, hogy a többiek már írtak, amikor te még próbáltad értelmezni a szöveget és a hozzá kapcsolódó feladatokat. (Ha valaki félreérti, vagy kapásból beír egy hülyeséget a lapra, attól nem lesz neki jobb eredménye.)

Ha tényleg rosszul sikerül, akkor a tanárod tud adni egy irányt, hogy mik azok a dolgok, amiken mindenképp erősítened kell, hogy az érettségin meg tudd majd oldani a feladatokat. Reklamálni nem érdemes, sokkal jobban jössz ki belőle, ha megkérdezed, hogy mit kellene csinálnod ezentúl, hogy májusra legyen esélyed.

2018. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen
2018. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Áh most nincs annyi idegzetem,hogy leellenőrizzem mert úgy is csalódni fogok de azért köszi. Most holnap matek jön,próbálok átszellemülni arra és a tavaszi szünetben pedig magam mögött hagyni ezeket és kikapcsolni kicsit,majd utána jöhet az eredmény. De amúgy a tavalyi volt,a Petőfis,tegnap rá is kukkantottam de alaposabban nem néztem át mert azt gondoltam,hogy úgy se ez lesz. Aztán mikor megláttam,hogy ez..egyből bánkódtam,hogy nem magoltam be a válaszokat.

Nem tudom kinek hogy ment mert szét voltunk szórva,gondolom másoknak jobban ment,mert nem nehezebb az enyémnél jobbat írni

2018. márc. 27. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok egy pontos választ adni, viszont anno nekem is elég rosszak lettek a próbaérettségis jegyeim. Megembereltem magam, és mindegyiket feltornáztam éppen jóra. Igazából rajtad múlik, hogy tanulsz a hibádból, és igyekszel javítani, vagy legyintesz egyet, és mész tovább ugyanúgy.
2018. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tavaszi szunetbe ne “kiengedd a gozt” vagy “probald elengedni a rossz eredmenyt”, hanem tanulj inkabb, hogy jobban sikeruljon az erettsegi. Na az erettsegi utan jon az amikor az ember “kiengedheti” a gozt.

Tanacs: Ne gorcsolj erre nagyon, en is sokkal jobban teljesitettem az eles erettsegin mint a proban, de ez csak ugy lehetseges ha megnyugszol mondjuk 1 nap alatt es a tobbi napon meg tanulsz es gyakorolsz! Ennyi a titok.

2018. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne parázz úgy is segíteni fognak. Én semmit nem tanultam érettségire. Még is egy erős 3-as lett.
2018. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!