Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki hosszabb...

Van itt olyan, aki hosszabb ideig bliccelt a BKV-n, és végül elkapták? Tudnál mesélni róla?

Figyelt kérdés

Milyen érzés bliccelni, milyen, amikor elkapnak, volt-e olyan, hogy el tudtál menekülni az ellenőr elől, vagy megúsztad valahogy? Mit szólnak az utastársak, amikor látják, hogy téged éppen büntetnek? Hány napod van befizetni a büntetést, és milyen formában kell? (kézhez kapsz egy csekket, vagy kiküldik levélben, stb.)

Sosem láttam még ilyet, ha nagy ritkán muszáj BKV-t használnom, akkor is lyukasztok jegyet, mert 16000-ért drága játék lenne kipróbálni, csak azért, hogy választ kapjak ezekre a kérdésekre :D És nagyon érdekel hogy büntetnek a BKV-n


2018. márc. 29. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszer blicceltem, el is kaptak :D


Nem volt jegyem, és a sok nagyszájúval egyetemben nem álltam le vergődni meg anyázni az ellenőrt, mikor ÉN csaltam.

Semmi extra, kaptam egy csekket és kész, volt x napom befizetni.

Többi utas? Ki nem szarja le őket, életükben nem fognak látni még egyszer, Bp nagy város :D

2018. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Kb 1 évig blicceltem, de csak 3 megállót jártam naponta, a munkahelyemre.

Sose kaptak el. Ha az ember egész életében Bp-en él, messziről kiszúrja az ellenőröket már abban a pillanatban, ahogy felszállnak. Olyankor lyukasztottam egy jegyet :)

Az 1 év alatt kb 6 jegyet használtam fel.

2018. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én évekig blicceltem olyan heti 1-2 alkalommal, úgy voltam vele, hogy sose jön ellenőr úgysem. Aztán kb 2 éve egyszer elkaptak a héven. Végállomásról ahogy elindult a hév egyből jöttek az ellenőrök, és én meg mint mindig akkor sem lyukasztottam. Nem nagyon volt lehetőség menekülni, így megkaptam a 16ezres bírságot.

Azóta annyi változott hogy mindig figyelek hogy jön e ellenőr, és mindig van nálam pár jegy. Összességében azt mondom, drágább lett volna mindig lyukasztani, de elég lehangoló volt amikor megbüntettek. Én döntöttem ugy hogy nem lyukasztok, így viseltem a következményeket.

2018. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már jó párszor utaztam ingyen. Volt olyan, hogy elkaptak, de valahogy kimagyaráztam magam és kifizettem a jegyet. Ezzel le is van zárva. :D
2018. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszer kaptak el de elkezdtem sirni, ezert vegul elengedtek. Megjegyzem legcsinosabb korszakomban voltam akkoriban. ;)

Nonek lenni oly konnyu xD.

2018. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Középiskolás koromban rendszeresen blicceltem, akkoriban még nem volt állandó razzia. Egyszer kaptak el, próbáltunk azzal magyarázkodni, hogy egy lyukasztó sem működött, nem hitte el az ellenőr, ott helyben kifizettük a büntetést, ennyi, az élet megy tovább, nem éltem meg traumaként. Senkit sem érdekel, mindennapos látvány, hogy valakire rászállnak a hiénák. A legszebb az egészben, hogy visszafelé poénból végigpróbáltam az összes lyukasztót az ominózus helyen, és tényleg nem működött egyik sem. Persze ilyen esetben, vagy olyankor, amikor egy buszon hat lyukasztóból nulla használható, mindig te leszel a hibás.
2018. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!