Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mondjátok már el, hogy a...

Mondjátok már el, hogy a francba lehet, hogy brutális gyílkosokat 7év után kiengednek?

Figyelt kérdés
Falunkban 8 éve volt egy gyilkosság 2magyar egy idős bácsit 13 késszúrással megölt... az egyikőjük pár hónapja, a másik meg 2hónap múlva szabadul... pedig elméletileg 30 évet kaptak...

2018. márc. 30. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Valami sántít a történetben, mert ez így ebben a formában lehetetlen.
2018. márc. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az emberölést alapból 5-15 évvel büntethetik, de elég sok befolásoló tényező van ami ezt növeli vagy csökkenti, akár az ítélet kihirdetése után is.
2018. márc. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Magyarország az olyan ország, ahol bűnözőknek fontos jogai vannak és áldozatok le vannak sz.rva. Így meg, ne sérüljön meg jogai "jó maga viselettel" vagy "mentális betegségre hivatkozva" hamarabb kiengedik a börtönből.
2018. márc. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

"Elméletileg"

Az egyenlő azzal, hogy a nagyapám nagyapjának az unokatestvérének a kutyája hallotta a szomszéd falubeli macskától?


Alapból kezdjük azzal, hogy 30 év sok. Nem szoktak ennyit kapni gyilkosságért.

Ha előre kitervelt volt, nyereságvágyból, stb. stb. akkor is max 20 évet kaphat, ha büntetlen előéletű.

De ez a bíróságon általában 10-15 év között szokott alakulni, a 20-at akkor adják ha valami nagyon durva (kisgyerek elleni, fiatal, különösen kegyetlen, stb.)


Szóval szerintem inkább úgy alakulhatott a történet, hogy ketten kaptak együtt 30 évet, ami lebonta már 15-15 év.

Kedvezményekkel, jó magaviselettel, mindennel simán kijöhetnek 8 év alatt.

Főleg akkor ha az a 30 év is nem 30 volt, hanem 28 vagy 25... simán megfellebbezhették.

2018. márc. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2018. márc. 30. 07:17
 6/9 anonim ***** válasza:

De szerintem a gyilkosság szempontjából qrvára mindegy hogy cigány csinálta e vagy sem!!!

A büntetés szempontjából lehet már nem mindegy, de az engem ott már nem izgat. Ha megtette valaki, onnantól kezdve lehet a PÁPA is, nem tekintem teljes értékű embernek.


Egyébként nem kell félteni. Tört be már hozzánk cigány a lakásba. És nem kedvelem. De nem faj szerint utálkozom hanem bizonyos szint alatt nem szeretem az embereket mert túl gyengék. (lásd lopás, gyilkosság).

A szint alattiak pedig lehetnek bármilyen fajúak. A tényen nem változtat, hogy gáz amit csinál.

2018. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eltűntek válaszok. Ja akkor oké. PÁ
2018. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Az ítélet nem jogerős. A vádlottak és védőik enyhítésért, illetve felmentésért fellebbeztek."
2018. márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szokj hozzá, ez Magyarország. :)
2018. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!