Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudassam ezt nem túl...

Hogyan tudassam ezt nem túl sértően?

Figyelt kérdés

Eddig a párom anyukájánál laktunk de abban a megyében az elhelyezkedés iszonyatosan nehéz volt és keveset is fizettek viszont ahonnan én származom több a lehetőség.Ezért az én szüleim felajánlották hogy a városi albérletbe bebútorozva beköltözhetünk hogy kicsit összeszedjük magunkat.Amikor a párom családjánál laktunk az is sokszor nyomasztó volt..amolyan egymásra telepedő helyzet..ezért duplán örültünk a lehetőségnek.Mióta ideköltöztünk azóta sokszor fordult elő hogy az én családtagjaim csak úgy előzetes bejelentés nélkül felcsengetnek és felakarnak jönni hozzánk..kedvesek voltunk..ám ma betelt a pohár ugyanis..este 8-kor is ugyanez történt csak ezúttal az itthagyott tvt vitték el..miközben én fürödtem mert nem tudtam hogy érkeznek..a párom nyitott ajtót.Megint azt érzem hogy nem tisztelnek..bunkóságnak tartom hogy nem szólnak fel előtte..nem köszönnek mikor bejönnek,tavoznak stb.Egyelőre nincs munkánk ők segítenek pénzzel mert 1 hét alatt még nem sikerült elhelyezkedni..az ünnepek is közbeszóltak..jut eszembe..hétfőn velünk akarnak lenni..de nekünk semmi kedvünk hozzá.

Nem akarok hálátlannak tűnni vagy magamra haragítani őket..de így nem lehet kettesben élni..ha mindig azt kell nézni,figyelni hogy épp ki kopog vagy csenget és mit akar..

Vagy csak szerintem bunkóság? Hogyan oldhatnám meg ezt már most az elején?



2018. márc. 31. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most hétfőn menjetek át a szüleidhez, de ne egész napra, csak pár órára és beszéljétek meg a helyzetet. "Anya, apa, nagyon hálásak vagyunk, hogy így segítetek minket, a lakhatásban, megélhetésben, nagyon kevés ilyen szülő van. De azt szeretnénk kérni, hogy máskor, ha jöttök hozzánk, beszéljük meg előre, mert most már komolyan elkezdtük a munkakeresést, sok elintéznivalónk van, nem mindig jön jól a látogatás. Meg néha kettesben szeretnénk lenni. Ugye megértitek? "
2018. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szívesen látunk titeket egyeztetett időpontban! Hadd készüljek fel az érkezésetekre. Hálásak vagyunk nektek minden segítségért, tényleg klassz dolog tőletek elindítani minket.


Hétfőn természetesen veletek leszünk iksz és ipszilon óra között, hogy ne legyünk a terhetekre túl soká a pihenőnapotokon. El fogjuk mondani nektek a terveinket a közös életünkre a párommal. Több időt és odafigyelést kell szánjunk a munkahelytalálásra, a környék és a lehetőségek kiismerésre. Ezért is kérünk titeket, hogy szóljatok, mielőtt eljöttök hozzánk, ne legyen sértődés, ha valami nem úgy sül el, ahogy ti szeretnétek."


Igyekeznék annyira asszertívén kommunikálni, hogy csak na! Kifejezném a hálámat feléjük, és megerősíteném a határaimat feléjük.


Fog az menni.

2018. ápr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!