Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dönthetem el, hogy egy...

Hogyan dönthetem el, hogy egy kéregető, kolduló embernek valóban szüksége van-e segítségre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mikor vonaton, villamoson, utcán vagy bárhol kéregető, látszólag nehéz sorsú emberekbe futok. Mindig elbizonytalanodok hogy valóban segítségre szorul e vagy csak pénzt csal ki az emberekből különböző ürügyek alapján, esetleg másnak adva ki magát. Ezáltal kihasznlva a jóhiszemű, segítőkész embereket. Mert sajnos erre is van példa és sajnos én is tapasztaltam ezt.. Ezért már sokszor nem szívesen adok mert félek hogy csak kihasznlnak, gyakran válok gyanakvóvá. Pedig nagyon szeretnék segíteni azoknak akik valóban rászorulnak. Viszont gyakran emiatt a gyanakvó érzés miatt elmulasztok segíteni hajléktalanokon, amitől pedig frusztrált és bűntudatos leszek. Úgy érzem cserben hagyom az embertársaim. Mégis félek hogy rossz kezekbe kerül amit adok és hogy újból átvernek. Mit tehetnék hogy észrevegyem a különbséget a rászorulók és csalók között? Nektek mi a meglátásotok ezzel kapcsolatban? Hogyan oldanátok fel ezt a problémát?

2018. ápr. 4. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szagold meg őket (jobb ötletem perpillanat nincs)! :D
2018. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan falusi vagyok, de én így csinálnám:

- aki tolakodó és a képedbe nyomja a markát/poharát, vagy utánad kiabál, esetleg szinte túl részletesen elmeséli az életét/gyereke/harmadunokatestvére életét, hogy miképp kapott halálos betegséget amire gyűjt, akkor nem adnék.

- aki csöndben üldögél, nem zavar senkit, esetleg még egy kutya is van vele, annak azért beledobnék a sapkájába egy kis aprót.


Párom Pesten lakik heti 4 napot, egyszer haverjával adtak egy 2 jól megpakolt szendvicset egy kéregetőnek, aki a markát mutogatta nekik.

Azzal a lendülettel a kukában landoltak a zsemlék, hogy páromék mit képzelnek, neki pénz kell!


Hát hadd ne mondjam, mit tettem volna a helyükben...

2018. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehezemre esik a döntés, ezért általában igyekszem elkerülni a pillantásukat, mert sajnálom őket, és nem akarom, hogy lássák a szememben. Nem mintha az jobb lenne, hogy rájuk sem néznek, de nem tudom... :(
2018. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha azzal jön, hogy éppen most ellopták a telefonját és a pénztárcáját, és vidéki, akkor jó eséllyel kamuzik. A fél családomat lenyúlták már így több ezer forinttal, "kölcsönbe", vonatjegyre, felírták a számukat is, hogy két nap múlva megadják. Persze a számot soha nem vették fel.
2018. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, például ezt sem értem, hogy páran miért ragaszkodnak a pénzhez és miért utasítják el így az ételt.
2018. ápr. 4. 22:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én maximum időseknek adok, akiknek látszik, hogy nem piásak. A Nyugati pu-nál volt régebben egy néni, aki a saját kis süteményeit árulta délutánonként, csak már megghalt sajnos :( Tőle vásároltam néha meg a Lehel téren vagy egy idősebb férfi, aki a saját maga által szerkesztett négy oldalas újságját árulja, tőle szoktam venni. De így ennyi kb., inkább a családomat segítem, nekik is bőven jól jön minden forint...
2018. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

1, Pénz helyett ételt adj. Ha arra fujjog valaki, akkor nem éhes;

2, Van jónéhány segélyszervezet elérhetősége a neten, akik megfelelően tudnak/tudnának segíteni ezen embereknek, ha ők is igényelnék ezt. Ha - mármint a kolduló személynek - felhívod rá a figyelmet, akkor tettél is valami jót;

3, Néhol van lehetőség önkénteskedni ezen helyeken;

4, Adó 1% még, ami talán hasznos lehet ezen szerveknek.

2018. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%
Én mindig úgy teszek, mintha nem látnám őket.. Előveszem az iphonom, és játszom a candy crush-el még arrébb nem mászik. Utána szánakozó pillantások, és megyek enni valamit. Hát sok szerencsét nekik, majd biztos lesz jobb is.
2018. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Lepontozhattok de én egy kis városban naponta látom ugyan azokat a hajléktalanokat a padon dögleni cigivel meg borral akik utána szombatonként jönnek hozzám kuncsorogni kaját meg pénzt a piacra. Megmondom nekik hogy takarodjanak dolgozni vagy haljanak éhen engem nem érdekel. Ne mesélje be nekem senki hogy nem tudna dolgozni és változtatni az életén. Ha minden ilyennek adnék én is hajléktalan lennék a végén.
2018. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Én nem adok senkinek, szóval nincsenek ilyen problémáim.
2018. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!