Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen hosszú legyen?

Milyen hosszú legyen?

Figyelt kérdés

Szóval. Egy drámát kezdtem el írni. Word-ben írom,de nem tudom milyen hosszúnak kéne lennie. Az első felvonásnál tartok,de már nagyon úgy érzem lekéne zárni,mert helyszín csere lesz a másodikra. Eddig kb. 10 oldalt írtam vagyis inkább 9 fele kerekítsük. 2130 szó eddig. Ez hány perc lehet? Szerintetek váltsak most már a következő felvonásra?( 1. Drámámat írom és ebben még tapasztalnom kell.)

15/l



2018. ápr. 8. 10:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Legfontosabbat nem írtam. 14-es betű mérettel dolgozok!
2018. ápr. 8. 10:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod úgy felolvasni a párbeszédeket, hogy közben méred az időt. Átgondolod, hol van szöveg/beszéd nélküli cselekmény, azt elképzeled magadban, hogy mennyi időt vesz igénybe, és ezeket az időket is kivárod.
2018. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az összhatás a lényeg, az arányok az egyes fejezetek közt.


Tehát gondolom van egy vázlatod a sztoriról, abból ki lehet következtetni, hogy hogyan oszlanak fel az egyes fejezetek. A lényeg, hogy ne legyenek óriási különbségek a fejezetek hosszúságában, legyen egységes.

2018. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!