Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan büntethetném meg a...

Hogyan büntethetném meg a levelemet elsumákoló levélhordó postást?

Figyelt kérdés
Bepereltem valakit aki jogtalanul keresztbe tett nekem, és az ő menye lett a postásunk! Az összes nem ajánlott levelemet, így a közüzemi számláimat sem dobja be a postaládába, ezért már több esetben is büntető kamatot számláztak nekem a szolgáltatók. A postán már 2 x tettem írásban bejelentést, de mindig azt mondják, hogy majd kivizsgálják, egyelőre még vizsgálják... 2 hónapja... Mivel a postás hivatalos személy, szerintem ezért nagyon meg kellene, hogy üsse a bokáját. De nem tudom mit tegyek, hogyan kezdjek neki. Segítsen valaki egy jó ötlettel. Küldjek magamnak egy levelet és buktassam le? Vagy mit tegyek? Bármilyen ötletnek örülnék, amivel elkaphatom! Nagyon el vagyok keseredve. Köszönöm!

2018. ápr. 12. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Az elso hibad ha lesulyedsz a szintjere. A szamlaidat fizesd neten. Ha nem dobja be a postaladaba akkor hova teszi?
2018. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Minek akarsz magadnak még egy ellenséget szerezni? Inkább próbáld békés úton megoldani a problémát, láthatod, hogy a beperelt személlyel szemben sem mentél sokra, ha végül te szívod meg.

Próbáld a számlákat elektronikusan intézni és nyiss postafiókot legvégső esetben.

2018. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bármit tehet azzal, amit nem dob be. Ha kibontja és megnézi, akkor szerintem az bűncselekmény (levéltitok megsértése). Ráadásul a postás a bizalmi munkakör! Ezért ez durvább, mintha bárki más bontaná ki! A postafiókba is ő továbbítaná, azt ami erre a címre lett címezve, tehát akkor is eltüntetheti az összes levelet, ami nem ajánlott, vagy tértivevényes.
2018. ápr. 12. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Nyittass valami barátoddal postafiókot és változtasd meg a szolgáltatóknál a számlázási címet. Amúgy meg valóban, fizess a neten.
2018. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A postás nem hivatalos személy.
2018. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek bizonyítékok, és feljelentés a rendőrségen.
2018. ápr. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy le kell buktatni es ki kell rúgatni. Az a minimum hogy kirúgják.
2018. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mas nevere irasd at a kozmuveket. Mert igy a nevedrol is kiszurja,ha a kornyekre erkezik a level.
2018. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sosem értettem a számla egy mocsok fontos dolog, nincs valami opció hogy egy kis plusz pénzért ajánlottan vagy tértivevénnyel adják fel ha elmondod az eseted?
2018. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!